Spring til indhold
Sammenlign Zwolle vs Volendam

Zwolle vs Volendam Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Zwolle vs Volendam: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Zwolle Zwolle Hjemmehold
Volendam Volendam Udehold
Zwolle
36.2
T S T U T S U U U U

Seneste 10 Kampe

Volendam
36.2
U T S T U T T T S T

Vundne Kategorier

5

Zwolle

6

Uafgjort

4

Volendam

Præstationsradar

Zwolle
Volendam

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
20%

2S, 5U, 3T

20%

2S, 2U, 6T

Mål pr. Kamp
1.1

11 / 10 kampe

0.8

8 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
2.0

20 / 10 kampe

1.5

15 / 10 kampe

Målforskel
-9

-9

-7

-7

Rent Bur
20%

2 / 10 kampe

20%

2 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
50%

5 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Begge Scorer
70%

7 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Topscorer
T. Oosting (3 mål)
R. Mühren (3 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 7
1. Halvleg: 2 / 2. Halvleg: 6
Hjemmesejr
40%

2S / 5 kampe

25%

1S / 4 kampe

Udesejr
0%

0S / 5 kampe

17%

1S / 6 kampe

Kampprogram Sværhed
52.9

Ligasværhed: 80.0, Modstanderkvalitet: 59.7

53.2

Ligasværhed: 80.0, Modstanderkvalitet: 60.5

Mod Tophold
0%

0S / 3 kampe

0%

0S / 1 kampe

Forventede mål (xG)
1.23

Faktisk: 1.1 | Diff: -0.13

0.77

Faktisk: 0.8 | Diff: +0.03

Justeret Styrke
36.2

Angreb: 37.7, Forsvar: 34.3, Form: 20.6

36.2

Angreb: 27.5, Forsvar: 51.6, Form: 20.6

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

1
3

16-30'

31-45'

2

46-60'

3
1

61-75'

2
4

76-90+'

2
Zwolle
Volendam
Zwolle

Styrkeanalyse

36.2

Samlet

Angreb 37.7
Forsvar 34.3
Form 20.6
Stabilitet 67.3
Volendam

Styrkeanalyse

36.2

Samlet

Angreb 27.5
Forsvar 51.6
Form 20.6
Stabilitet 59.2

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

80.0 vs 80.0

Modstanderkvalitet

59.7 vs 60.5

Mod Tophold

0% vs 0%
Zwolle logo Zwolle
T
Fortuna (61%)
S
Heracles (36%)
T
PSV (80%)
U
Excelsior (54%)
T
Go Ahead (70%)
S
NAC (49%)
U
Groningen (61%)
U
Sparta (49%)
Volendam logo Volendam
U
Excelsior (60%)
T
Heerenveen (67%)
S
Heracles (41%)
T
Twente (81%)
U
Feyenoord (67%)
T
Sparta (49%)
T
Fortuna (56%)
T
NEC (69%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Fortuna U
2 - 3 T
61%
Heracles H
1 - 0 S
36%
PSV U
1 - 6 T
80%
Excelsior H
2 - 2 U
54%
Go Ahead U
0 - 5 T
70%
NAC H
2 - 1 S
49%
Groningen H
1 - 1 U
61%
Sparta U
1 - 1 U
49%
Ajax H
0 - 0 U
62%
Utrecht U
1 - 1 U
75%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Excelsior U
1 - 1 U
60%
Heerenveen H
0 - 2 T
67%
Heracles U
2 - 0 S
41%
Twente U
1 - 2 T
81%
Feyenoord H
0 - 0 U
67%
Sparta U
0 - 2 T
49%
Fortuna H
1 - 2 T
56%
NEC U
0 - 3 T
69%
Groningen H
3 - 2 S
61%
NAC U
0 - 1 T
54%

AI-Analyse

Dette er et fascinerende opgør mellem to jævnbyrdige hold. De rå tal fortæller én historie, men analysen af modstandernes kvalitet tilføjer afgørende kontekst.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 52.9 vs 53.2), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Zwolle har den offensive fordel med 1.1 mål per kamp mod Volendams 0.8.

Volendam har den defensive fordel, med 1.5 indkasserede per kamp mod Zwolles 2.0.

Zwolle har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 3 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.7 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Dette er et ægte møntkast. Begge hold er bemærkelsesværdigt jævne i alle mål.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Zwolle

Zwolle

VS
Volendam

Volendam

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere