Spring til indhold
Sammenlign Polissya vs Malmö

Polissya vs Malmö Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Polissya vs Malmö: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Polissya Polissya Hjemmehold
Malmö Malmö Udehold
Polissya
72.0
T S S S T S U S S T

Seneste 10 Kampe

Malmö
39.9
T T S T S S U T T T

Vundne Kategorier

12

Polissya

1

Uafgjort

2

Malmö

Præstationsradar

Polissya
Malmö

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
60%

6S, 1U, 3T

30%

3S, 1U, 6T

Mål pr. Kamp
1.8

18 / 10 kampe

1.4

14 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
0.9

9 / 10 kampe

1.6

16 / 10 kampe

Målforskel
+9

+9

-2

-2

Rent Bur
40%

4 / 10 kampe

20%

2 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
50%

5 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Begge Scorer
50%

5 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Topscorer
O. Hutsuliak (5 mål)
S. Hakšabanović (3 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 10 / 2. Halvleg: 8
1. Halvleg: 7 / 2. Halvleg: 7
Hjemmesejr
60%

3S / 5 kampe

25%

1S / 4 kampe

Udesejr
60%

3S / 5 kampe

33%

2S / 6 kampe

Kampprogram Sværhed
72.4

Ligasværhed: 98.0, Modstanderkvalitet: 66.4

45.2

Ligasværhed: 60.5, Modstanderkvalitet: 60.1

Mod Tophold
40%

2S / 5 kampe

0%

0S / 3 kampe

Forventede mål (xG)
2.24

Faktisk: 1.8 | Diff: -0.44

1.44

Faktisk: 1.4 | Diff: -0.04

Justeret Styrke
72.0

Angreb: 73.4, Forsvar: 85.7, Form: 73.4

39.9

Angreb: 44.4, Forsvar: 44.4, Form: 28.6

Analyse af Måltidspunkter

2

0-15'

1
4

16-30'

3
4

31-45'

3
1

46-60'

2
5

61-75'

2
2

76-90+'

3
Polissya
Malmö
Polissya

Styrkeanalyse

72.0

Samlet

Angreb 73.4
Forsvar 85.7
Form 73.4
Stabilitet 43.3
Malmö

Styrkeanalyse

39.9

Samlet

Angreb 44.4
Forsvar 44.4
Form 28.6
Stabilitet 46.0

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

98.0 vs 60.5

Modstanderkvalitet

66.4 vs 60.1

Mod Tophold

40% vs 0%
Polissya logo Polissya
T
Epitsentr (79%)
S
Oleksandria (44%)
S
Metalist 1925 (79%)
S
Obolon (58%)
T
Shakhtar D (83%)
S
SK Poltava (50%)
U
Veres Rivne (62%)
S
Kudrivka (60%)
Malmö logo Malmö
T
Häcken (58%)
T
Mjällby (54%)
S
AIK (49%)
T
Sirius (65%)
S
Djurgården (59%)
S
GAIS (47%)
U
Örgryte (41%)
T
Genk (70%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Epitsentr U
2 - 3 T
79%
Oleksandria H
2 - 1 S
44%
Metalist 1925 U
1 - 0 S
79%
Obolon H
3 - 1 S
58%
Shakhtar D U
0 - 1 T
83%
SK Poltava U
4 - 0 S
50%
Veres Rivne H
1 - 1 U
62%
Kudrivka U
2 - 0 S
60%
Kryvbas KR H
2 - 0 S
71%
Dynamo Kyiv H
1 - 2 T
78%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Häcken U
2 - 3 T
58%
Mjällby H
2 - 3 T
54%
AIK U
1 - 0 S
49%
Sirius H
2 - 3 T
65%
Djurgården U
1 - 0 S
59%
GAIS H
3 - 1 S
47%
Örgryte U
1 - 1 U
41%
Genk U
1 - 2 T
70%
Red Star H
0 - 1 T
81%
Porto U
1 - 2 T
77%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Polissya har mødt markant stærkere modstand (SoS: 72.4) sammenlignet med Malmö (SoS: 45.2). Det betyder, at Polissyas statistikker vejer tungere.

Polissya har den offensive fordel med 1.8 mål per kamp mod Malmös 1.4.

Polissya har den defensive fordel, med 0.9 indkasserede per kamp mod Malmös 1.6.

Polissya har kæmpet mod tophold og kun vundet 2 af 5 kampe.

Malmö har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 3 kampe.

Polissya er et stærkt udehold med 60% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.8 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Baseret på vores omfattende analyse er Polissya den klare favorit. Overlegenhed i angreb (73.4), forsvar (85.7) og form (73.4) efterlader lidt plads til tvivl. Malmö har brug for en exceptionel præstation.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Polissya

Polissya

VS
Malmö

Malmö

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere