Spring til indhold
Sammenlign PSV vs Barcelona

PSV vs Barcelona Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign PSV vs Barcelona: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

PSV PSV Hjemmehold
Barcelona Barcelona Udehold
PSV
80.0
S U S S S T T S S S

Seneste 10 Kampe

Barcelona
96.0
S S S S S S T S S S

Vundne Kategorier

5

PSV

2

Uafgjort

8

Barcelona

Præstationsradar

PSV
Barcelona

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
70%

7S, 1U, 2T

90%

9S, 0U, 1T

Mål pr. Kamp
2.9

29 / 10 kampe

2.3

23 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.6

16 / 10 kampe

0.8

8 / 10 kampe

Målforskel
+13

+13

+15

+15

Rent Bur
10%

1 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
90%

9 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Begge Scorer
90%

9 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Topscorer
R. Pepi (7 mål)
Ferran Torres (5 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 12 / 2. Halvleg: 17
1. Halvleg: 13 / 2. Halvleg: 10
Hjemmesejr
80%

4S / 5 kampe

83%

5S / 6 kampe

Udesejr
60%

3S / 5 kampe

100%

4S / 4 kampe

Kampprogram Sværhed
78.6

Ligasværhed: 80.0, Modstanderkvalitet: 61.8

84.7

Ligasværhed: 94.2, Modstanderkvalitet: 62.8

Mod Tophold
100%

2S / 2 kampe

100%

2S / 2 kampe

Forventede mål (xG)
3.64

Faktisk: 2.9 | Diff: -0.74

2.74

Faktisk: 2.3 | Diff: -0.44

Justeret Styrke
80.0

Angreb: 100, Forsvar: 60.0, Form: 90.0

96.0

Angreb: 100, Forsvar: 98.8, Form: 100

Analyse af Måltidspunkter

4

0-15'

4
2

16-30'

5
4

31-45'

3
7

46-60'

3
3

61-75'

3
9

76-90+'

5
PSV
Barcelona
PSV

Styrkeanalyse

80.0

Samlet

Angreb 100
Forsvar 60.0
Form 90.0
Stabilitet 53.2
Barcelona

Styrkeanalyse

96.0

Samlet

Angreb 100
Forsvar 98.8
Form 100
Stabilitet 75.7

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

80.0 vs 94.2

Modstanderkvalitet

61.8 vs 62.8

Mod Tophold

100% vs 100%
PSV logo PSV
S
Go Ahead (70%)
U
Ajax (67%)
S
Zwolle (54%)
S
Sparta (49%)
S
Utrecht (70%)
T
Telstar (69%)
T
NEC (64%)
S
AZ (67%)
Barcelona logo Barcelona
S
Real Madrid (65%)
S
Osasuna (63%)
S
Getafe (72%)
S
Celta Vigo (54%)
S
Atlético (67%)
S
Espanyol (50%)
T
Atlético (62%)
S
Atlético (66%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Go Ahead U
4 - 1 S
70%
Ajax U
2 - 2 U
67%
Zwolle H
6 - 1 S
54%
Sparta U
2 - 0 S
49%
Utrecht H
4 - 3 S
70%
Telstar U
1 - 3 T
69%
NEC H
2 - 3 T
64%
AZ H
2 - 1 S
67%
Heracles U
3 - 1 S
41%
Heerenveen H
3 - 1 S
67%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Real Madrid H
2 - 0 S
65%
Osasuna U
2 - 1 S
63%
Getafe U
2 - 0 S
72%
Celta Vigo H
1 - 0 S
54%
Atlético U
2 - 1 S
67%
Espanyol H
4 - 1 S
50%
Atlético H
0 - 2 T
62%
Atlético U
2 - 1 S
66%
Rayo H
1 - 0 S
74%
Newcastle H
7 - 2 S
55%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 78.6 vs 84.7), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

PSV har den offensive fordel med 2.9 mål per kamp mod Barcelonas 2.3.

Defensivt er Barcelona langt overlegen, med kun 0.8 indkasserede mål per kamp og 4 clean sheets, mens PSV lukker 1.6 ind per kamp.

Hjemmebanens fordel favoriserer Barcelona, med 83% hjemmesejre.

Barcelona er et stærkt udehold med 100% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.8 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Barcelona fremstår som favorit. Med en stærkere samlet rating (96.0 vs 80.0) bør de kontrollere kampen.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

PSV

PSV

VS
Barcelona

Barcelona

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere