Spring til indhold
Sammenlign La Louvière vs Genk

La Louvière vs Genk Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign La Louvière vs Genk: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

La Louvière La Louvière Hjemmehold
Genk Genk Udehold
La Louvière
35.9
S T T T T T U S U U

Seneste 10 Kampe

Genk
50.6
S T U U S U S U T S

Vundne Kategorier

2

La Louvière

2

Uafgjort

11

Genk

Præstationsradar

La Louvière
Genk

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
20%

2S, 3U, 5T

40%

4S, 4U, 2T

Mål pr. Kamp
1.4

14 / 10 kampe

1.6

16 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
2.0

20 / 10 kampe

1.6

16 / 10 kampe

Målforskel
-6

-6

0

0

Rent Bur
10%

1 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
60%

6 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Begge Scorer
50%

5 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Topscorer
P. Fall (6 mål)
A. Bibout (4 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 9
1. Halvleg: 6 / 2. Halvleg: 10
Hjemmesejr
20%

1S / 5 kampe

40%

2S / 5 kampe

Udesejr
20%

1S / 5 kampe

40%

2S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
44.4

Ligasværhed: 62.4, Modstanderkvalitet: 55.6

56.0

Ligasværhed: 60.6, Modstanderkvalitet: 52.9

Mod Tophold
0%

0S / 1 kampe

0%

0S / 0 kampe

Forventede mål (xG)
1.47

Faktisk: 1.4 | Diff: -0.07

1.53

Faktisk: 1.6 | Diff: +0.07

Justeret Styrke
35.9

Angreb: 44.1, Forsvar: 31.5, Form: 18.9

50.6

Angreb: 56.5, Forsvar: 49.5, Form: 42.4

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

2
1

16-30'

1
3

31-45'

1
3

46-60'

4
3

61-75'

5
3

76-90+'

3
La Louvière
Genk
La Louvière

Styrkeanalyse

35.9

Samlet

Angreb 44.1
Forsvar 31.5
Form 18.9
Stabilitet 61.3
Genk

Styrkeanalyse

50.6

Samlet

Angreb 56.5
Forsvar 49.5
Form 42.4
Stabilitet 56.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

62.4 vs 60.6

Modstanderkvalitet

55.6 vs 52.9

Mod Tophold

0% vs 0%
La Louvière logo La Louvière
S
Cercle Brugge (46%)
T
Dender (40%)
T
ZW (59%)
T
ZW (54%)
T
Cercle Brugge (63%)
T
Dender (46%)
U
Genk (61%)
S
Cercle Brugge (63%)
Genk logo Genk
S
Westerlo (45%)
T
Charleroi (51%)
U
Standard (55%)
U
Charleroi (46%)
S
Westerlo (50%)
U
OHL (47%)
S
Antwerp (57%)
U
La Louvière (54%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Cercle Brugge H
4 - 1 S
46%
Dender U
1 - 2 T
40%
ZW U
0 - 4 T
59%
ZW H
0 - 2 T
54%
Cercle Brugge U
0 - 3 T
63%
Dender H
0 - 1 T
46%
Genk H
5 - 5 U
61%
Cercle Brugge U
3 - 1 S
63%
Antwerp H
0 - 0 U
52%
Standard U
1 - 1 U
72%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Westerlo H
3 - 0 S
45%
Charleroi U
0 - 2 T
51%
Standard H
1 - 1 U
55%
Charleroi H
1 - 1 U
46%
Westerlo U
2 - 1 S
50%
OHL H
0 - 0 U
47%
Antwerp U
2 - 1 S
57%
La Louvière U
5 - 5 U
54%
Freiburg U
1 - 5 T
69%
Sint-Truiden H
1 - 0 S
55%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Genk har mødt markant stærkere modstand (SoS: 56.0) sammenlignet med La Louvière (SoS: 44.4). Det betyder, at Genks statistikker vejer tungere.

Begge hold er jævne i angrebet, med La Louvière på 1.4 og Genk på 1.6 mål per kamp.

Genk har den defensive fordel, med 1.6 indkasserede per kamp mod La Louvières 2.0.

Genk har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.3 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Genk har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 14.7 point antyder en jævn kamp.

Holdene spillede 5-5 uafgjort i Belgian Jupiler Pro League (2026-03-22). Med den forrige kamp uafgjort har intet hold psykologisk fordel.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

La Louvière

La Louvière

VS
Genk

Genk

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere