Spring til indhold
Sammenlign Raków vs Real Sociedad

Raków vs Real Sociedad Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Raków vs Real Sociedad: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Raków Raków Hjemmehold
Real Sociedad Real Sociedad Udehold
Raków
53.7
S S S U U U T T T S

Seneste 10 Kampe

Real Sociedad
48.2
U T U T U U S T S T

Vundne Kategorier

8

Raków

1

Uafgjort

6

Real Sociedad

Præstationsradar

Raków
Real Sociedad

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
40%

4S, 3U, 3T

20%

2S, 4U, 4T

Mål pr. Kamp
1.6

16 / 10 kampe

1.8

18 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.2

12 / 10 kampe

1.9

19 / 10 kampe

Målforskel
+4

+4

-1

-1

Rent Bur
20%

2 / 10 kampe

10%

1 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
50%

5 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Begge Scorer
80%

8 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Topscorer
J. Braut Brunes (5 mål)
Mikel Oyarzabal (6 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 11
1. Halvleg: 9 / 2. Halvleg: 9
Hjemmesejr
60%

3S / 5 kampe

40%

2S / 5 kampe

Udesejr
20%

1S / 5 kampe

0%

0S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
57.2

Ligasværhed: 61.2, Modstanderkvalitet: 54.5

66.5

Ligasværhed: 88.2, Modstanderkvalitet: 65.7

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

33%

1S / 3 kampe

Forventede mål (xG)
1.68

Faktisk: 1.6 | Diff: -0.08

1.93

Faktisk: 1.8 | Diff: -0.13

Justeret Styrke
53.7

Angreb: 57.2, Forsvar: 64.3, Form: 42.9

48.2

Angreb: 69.9, Forsvar: 42.7, Form: 23.3

Analyse af Måltidspunkter

2

0-15'

3
1

16-30'

5
2

31-45'

5

46-60'

4
1

61-75'

2
5

76-90+'

4
Raków
Real Sociedad
Raków

Styrkeanalyse

53.7

Samlet

Angreb 57.2
Forsvar 64.3
Form 42.9
Stabilitet 50.5
Real Sociedad

Styrkeanalyse

48.2

Samlet

Angreb 69.9
Forsvar 42.7
Form 23.3
Stabilitet 64.0

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

61.2 vs 88.2

Modstanderkvalitet

54.5 vs 65.7

Mod Tophold

0% vs 33%
Raków logo Raków
S
Kielce (43%)
S
Lechia (51%)
S
Cracovia (40%)
U
Motor (59%)
U
Widzew (54%)
U
Legia (64%)
T
Fiorentina (61%)
T
Górnik (58%)
Real Sociedad logo Real Sociedad
U
Betis (68%)
T
Sevilla (63%)
U
Rayo (79%)
T
Getafe (67%)
U
Atlético (47%)
U
Alavés (60%)
S
Levante (71%)
T
Villarreal (78%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Kielce H
2 - 0 S
43%
Lechia U
2 - 1 S
51%
Cracovia H
4 - 1 S
40%
Motor U
1 - 1 U
59%
Widzew H
1 - 1 U
54%
Legia U
1 - 1 U
64%
Fiorentina H
1 - 2 T
61%
Górnik U
1 - 3 T
58%
Fiorentina U
1 - 2 T
66%
Pogoń H
2 - 0 S
49%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Betis H
2 - 2 U
68%
Sevilla U
0 - 1 T
63%
Rayo U
3 - 3 U
79%
Getafe H
0 - 1 T
67%
Atlético U
2 - 2 U
47%
Alavés H
3 - 3 U
60%
Levante H
2 - 0 S
71%
Villarreal U
1 - 3 T
78%
Osasuna H
3 - 1 S
58%
Atlético U
2 - 3 T
66%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 57.2 vs 66.5), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Begge hold er jævne i angrebet, med Raków på 1.6 og Real Sociedad på 1.8 mål per kamp.

Raków har den defensive fordel, med 1.2 indkasserede per kamp mod Real Sociedads 1.9.

Raków har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Real Sociedad har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 3 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.2 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Raków har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 5.5 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Raków

Raków

VS
Real Sociedad

Real Sociedad

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere