Spring til indhold
Sammenlign Randers vs Wolfsburg

Randers vs Wolfsburg Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Randers vs Wolfsburg: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Randers Randers Hjemmehold
Wolfsburg Wolfsburg Udehold
Randers
42.7
U S T U T T U T S S

Seneste 10 Kampe

Wolfsburg
34.5
T U U S T T T U T T

Vundne Kategorier

11

Randers

3

Uafgjort

1

Wolfsburg

Præstationsradar

Randers
Wolfsburg

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
30%

3S, 3U, 4T

10%

1S, 3U, 6T

Mål pr. Kamp
1.3

13 / 10 kampe

0.9

9 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.6

16 / 10 kampe

1.9

19 / 10 kampe

Målforskel
-3

-3

-10

-10

Rent Bur
20%

2 / 10 kampe

10%

1 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
70%

7 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Begge Scorer
60%

6 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Topscorer
E. Mahmoud (3 mål)
K. Koulierakis (2 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 8
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 4
Hjemmesejr
20%

1S / 5 kampe

0%

0S / 5 kampe

Udesejr
40%

2S / 5 kampe

20%

1S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
53.1

Ligasværhed: 55.0, Modstanderkvalitet: 51.9

59.8

Ligasværhed: 91.0, Modstanderkvalitet: 67.0

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

0%

0S / 5 kampe

Forventede mål (xG)
1.15

Faktisk: 1.3 | Diff: +0.15

1.08

Faktisk: 0.9 | Diff: -0.18

Justeret Styrke
42.7

Angreb: 44.7, Forsvar: 48.1, Form: 30.9

34.5

Angreb: 32.9, Forsvar: 40.3, Form: 11.0

Analyse af Måltidspunkter

3

0-15'

1
2

16-30'

2

31-45'

2
3

46-60'

2
3

61-75'

1
2

76-90+'

1
Randers
Wolfsburg
Randers

Styrkeanalyse

42.7

Samlet

Angreb 44.7
Forsvar 48.1
Form 30.9
Stabilitet 53.2
Wolfsburg

Styrkeanalyse

34.5

Samlet

Angreb 32.9
Forsvar 40.3
Form 11.0
Stabilitet 74.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

55.0 vs 91.0

Modstanderkvalitet

51.9 vs 67.0

Mod Tophold

0% vs 0%
Randers logo Randers
U
OB (50%)
S
Vejle (39%)
T
Silkeborg (57%)
U
Fredericia (43%)
T
OB (55%)
T
Copenhagen (63%)
U
Vejle (44%)
T
Silkeborg (52%)
Wolfsburg logo Wolfsburg
T
Bayern Munich (81%)
U
Freiburg (72%)
U
M'gladbach (63%)
S
Union Berlin (57%)
T
Frankfurt (62%)
T
Leverkusen (70%)
T
Bremen (62%)
U
Hoffenheim (70%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
OB H
2 - 2 U
50%
Vejle H
1 - 0 S
39%
Silkeborg U
0 - 2 T
57%
Fredericia H
2 - 2 U
43%
OB U
1 - 3 T
55%
Copenhagen H
1 - 2 T
63%
Vejle U
1 - 1 U
44%
Silkeborg H
0 - 3 T
52%
Fredericia U
3 - 0 S
48%
Copenhagen U
2 - 1 S
68%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Bayern Munich H
0 - 1 T
81%
Freiburg U
1 - 1 U
72%
M'gladbach H
0 - 0 U
63%
Union Berlin U
2 - 1 S
57%
Frankfurt H
1 - 2 T
62%
Leverkusen U
3 - 6 T
70%
Bremen H
0 - 1 T
62%
Hoffenheim U
1 - 1 U
70%
Hamburg H
1 - 2 T
58%
Stuttgart U
0 - 4 T
75%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 53.1 vs 59.8), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Randers har den offensive fordel med 1.3 mål per kamp mod Wolfsburgs 0.9.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Randers på 1.6 og Wolfsburg på 1.9 indkasserede per kamp.

Randers har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Wolfsburg har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 5 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.9 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Randers har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 8.2 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Randers

Randers

VS
Wolfsburg

Wolfsburg

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere