Spring til indhold
Sammenlign Rayo vs Angers

Rayo vs Angers Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Rayo vs Angers: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Rayo Rayo Hjemmehold
Angers Angers Udehold
Rayo
65.9
U S S S U S T T S S

Seneste 10 Kampe

Angers
30.8
U T T U T U T T S T

Vundne Kategorier

12

Rayo

2

Uafgjort

1

Angers

Præstationsradar

Rayo
Angers

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
60%

6S, 2U, 2T

10%

1S, 3U, 6T

Mål pr. Kamp
1.4

14 / 10 kampe

0.6

6 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.0

10 / 10 kampe

1.9

19 / 10 kampe

Målforskel
+4

+4

-13

-13

Rent Bur
60%

6 / 10 kampe

20%

2 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
40%

4 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Begge Scorer
30%

3 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Topscorer
Alemão (4 mål)
P. Peter (2 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 9
1. Halvleg: 1 / 2. Halvleg: 5
Hjemmesejr
67%

4S / 6 kampe

0%

0S / 5 kampe

Udesejr
50%

2S / 4 kampe

20%

1S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
69.3

Ligasværhed: 87.0, Modstanderkvalitet: 63.0

57.7

Ligasværhed: 86.0, Modstanderkvalitet: 66.7

Mod Tophold
50%

2S / 4 kampe

0%

0S / 5 kampe

Forventede mål (xG)
1.74

Faktisk: 1.4 | Diff: -0.34

0.6

Faktisk: 0.6 | Diff: 0.0

Justeret Styrke
65.9

Angreb: 55.7, Forsvar: 79.5, Form: 71.6

30.8

Angreb: 21.5, Forsvar: 39.5, Form: 10.8

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

1

16-30'

1
2

31-45'

3

46-60'

1
3

61-75'

3
4

76-90+'

1
Rayo
Angers
Rayo

Styrkeanalyse

65.9

Samlet

Angreb 55.7
Forsvar 79.5
Form 71.6
Stabilitet 52.0
Angers

Styrkeanalyse

30.8

Samlet

Angreb 21.5
Forsvar 39.5
Form 10.8
Stabilitet 74.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

87.0 vs 86.0

Modstanderkvalitet

63.0 vs 66.7

Mod Tophold

50% vs 0%
Rayo logo Rayo
U
Girona (59%)
S
Strasbourg (57%)
S
Getafe (72%)
S
Strasbourg (52%)
U
Real Sociedad (61%)
S
Espanyol (50%)
T
AEK Athens (75%)
T
Mallorca (73%)
Angers logo Angers
U
Strasbourg (55%)
T
Auxerre (71%)
T
Paris SG (79%)
U
Le Havre (53%)
T
Rennes (80%)
U
Lyon (65%)
T
Lens (76%)
T
Nice (55%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Girona H
1 - 1 U
59%
Strasbourg U
1 - 0 S
57%
Getafe U
2 - 0 S
72%
Strasbourg H
1 - 0 S
52%
Real Sociedad H
3 - 3 U
61%
Espanyol H
1 - 0 S
50%
AEK Athens U
1 - 3 T
75%
Mallorca U
0 - 3 T
73%
AEK Athens H
3 - 0 S
70%
Elche H
1 - 0 S
61%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Strasbourg H
1 - 1 U
55%
Auxerre U
1 - 3 T
71%
Paris SG H
0 - 3 T
79%
Le Havre H
1 - 1 U
53%
Rennes U
1 - 2 T
80%
Lyon H
0 - 0 U
65%
Lens U
1 - 5 T
76%
Nice H
0 - 2 T
55%
Nantes U
1 - 0 S
56%
Monaco U
0 - 2 T
77%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Rayo har mødt markant stærkere modstand (SoS: 69.3) sammenlignet med Angers (SoS: 57.7). Det betyder, at Rayos statistikker vejer tungere.

Rayo har den offensive fordel med 1.4 mål per kamp mod Angerss 0.6.

Defensivt er Rayo langt overlegen, med kun 1.0 indkasserede mål per kamp og 6 clean sheets, mens Angers lukker 1.9 ind per kamp.

Rayo har bevist sit værd mod tophold og vundet 2 af 4 kampe.

Angers har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 5 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.5 mål i alt. Under 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Baseret på vores omfattende analyse er Rayo den klare favorit. Overlegenhed i angreb (55.7), forsvar (79.5) og form (71.6) efterlader lidt plads til tvivl. Angers har brug for en exceptionel præstation.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Rayo

Rayo

VS
Angers

Angers

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere