Spring til indhold
Sammenlign Rayo vs Pardubice

Rayo vs Pardubice Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Rayo vs Pardubice: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Rayo Rayo Hjemmehold
Pardubice Pardubice Udehold
Rayo
65.9
U S S S U S T T S S

Seneste 10 Kampe

Pardubice
55.2
T S S S S S T S U T

Vundne Kategorier

8

Rayo

3

Uafgjort

4

Pardubice

Præstationsradar

Rayo
Pardubice

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
60%

6S, 2U, 2T

60%

6S, 1U, 3T

Mål pr. Kamp
1.4

14 / 10 kampe

1.4

14 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.0

10 / 10 kampe

1.2

12 / 10 kampe

Målforskel
+4

+4

+2

+2

Rent Bur
60%

6 / 10 kampe

20%

2 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
40%

4 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Begge Scorer
30%

3 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Topscorer
Alemão (4 mål)
V. Patrák (5 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 9
1. Halvleg: 7 / 2. Halvleg: 7
Hjemmesejr
67%

4S / 6 kampe

50%

2S / 4 kampe

Udesejr
50%

2S / 4 kampe

67%

4S / 6 kampe

Kampprogram Sværhed
69.4

Ligasværhed: 87.0, Modstanderkvalitet: 63.2

53.6

Ligasværhed: 58.0, Modstanderkvalitet: 50.6

Mod Tophold
50%

2S / 4 kampe

0%

0S / 0 kampe

Forventede mål (xG)
1.74

Faktisk: 1.4 | Diff: -0.34

1.49

Faktisk: 1.4 | Diff: -0.09

Justeret Styrke
65.9

Angreb: 55.7, Forsvar: 79.6, Form: 71.6

55.2

Angreb: 48.3, Forsvar: 62.2, Form: 62.2

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

1
1

16-30'

1
2

31-45'

4
3

46-60'

2
3

61-75'

3
4

76-90+'

3
Rayo
Pardubice
Rayo

Styrkeanalyse

65.9

Samlet

Angreb 55.7
Forsvar 79.6
Form 71.6
Stabilitet 52.0
Pardubice

Styrkeanalyse

55.2

Samlet

Angreb 48.3
Forsvar 62.2
Form 62.2
Stabilitet 43.3

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

87.0 vs 58.0

Modstanderkvalitet

63.2 vs 50.6

Mod Tophold

50% vs 0%
Rayo logo Rayo
U
Girona (59%)
S
Strasbourg (57%)
S
Getafe (72%)
S
Strasbourg (52%)
U
Real Sociedad (61%)
S
Espanyol (50%)
T
AEK Athens (75%)
T
Mallorca (73%)
Pardubice logo Pardubice
T
Karviná (43%)
S
Karviná (48%)
S
Zlín (41%)
S
Plzeň (64%)
S
Olomouc (46%)
S
Dukla (51%)
T
Ml. Boleslav (66%)
S
Karviná (48%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Girona H
1 - 1 U
59%
Strasbourg U
1 - 0 S
57%
Getafe U
2 - 0 S
72%
Strasbourg H
1 - 0 S
52%
Real Sociedad H
3 - 3 U
61%
Espanyol H
1 - 0 S
50%
AEK Athens U
1 - 3 T
75%
Mallorca U
0 - 3 T
73%
AEK Athens H
3 - 0 S
70%
Elche H
1 - 0 S
63%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Karviná H
1 - 3 T
43%
Karviná U
2 - 1 S
48%
Zlín H
3 - 1 S
41%
Plzeň U
1 - 0 S
64%
Olomouc H
2 - 1 S
46%
Dukla U
2 - 0 S
51%
Ml. Boleslav U
0 - 2 T
66%
Karviná U
2 - 1 S
48%
Teplice H
1 - 1 U
49%
Slovácko U
0 - 2 T
50%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Rayo har mødt markant stærkere modstand (SoS: 69.4) sammenlignet med Pardubice (SoS: 53.6). Det betyder, at Rayos statistikker vejer tungere.

Begge hold er jævne i angrebet, med Rayo på 1.4 og Pardubice på 1.4 mål per kamp.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Rayo på 1.0 og Pardubice på 1.2 indkasserede per kamp.

Rayo har bevist sit værd mod tophold og vundet 2 af 4 kampe.

Pardubice har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Pardubice er et stærkt udehold med 67% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.5 mål i alt. Under 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Rayo har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 10.7 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Rayo

Rayo

VS
Pardubice

Pardubice

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere