Spring til indhold
Sammenlign Rayo vs Sparta Prague

Rayo vs Sparta Prague Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Rayo vs Sparta Prague: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Rayo Rayo Hjemmehold
Sparta Prague Sparta Prague Udehold
Rayo
65.9
U S S S U S T T S S

Seneste 10 Kampe

Sparta Prague
47.6
U T S T S S S T S T

Vundne Kategorier

9

Rayo

2

Uafgjort

4

Sparta Prague

Præstationsradar

Rayo
Sparta Prague

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
60%

6S, 2U, 2T

50%

5S, 1U, 4T

Mål pr. Kamp
1.4

14 / 10 kampe

1.6

16 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.0

10 / 10 kampe

1.4

14 / 10 kampe

Målforskel
+4

+4

+2

+2

Rent Bur
60%

6 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
40%

4 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Begge Scorer
30%

3 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Topscorer
Alemão (4 mål)
J. Kuchta (6 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 9
1. Halvleg: 8 / 2. Halvleg: 8
Hjemmesejr
67%

4S / 6 kampe

67%

4S / 6 kampe

Udesejr
50%

2S / 4 kampe

25%

1S / 4 kampe

Kampprogram Sværhed
69.3

Ligasværhed: 87.0, Modstanderkvalitet: 63.0

44.3

Ligasværhed: 62.0, Modstanderkvalitet: 55.8

Mod Tophold
50%

2S / 4 kampe

0%

0S / 2 kampe

Forventede mål (xG)
1.74

Faktisk: 1.4 | Diff: -0.34

1.6

Faktisk: 1.6 | Diff: 0.0

Justeret Styrke
65.9

Angreb: 55.7, Forsvar: 79.5, Form: 71.6

47.6

Angreb: 50.3, Forsvar: 50.3, Form: 47.1

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

1

16-30'

3
2

31-45'

4
3

46-60'

4
3

61-75'

3
4

76-90+'

2
Rayo
Sparta Prague
Rayo

Styrkeanalyse

65.9

Samlet

Angreb 55.7
Forsvar 79.5
Form 71.6
Stabilitet 52.0
Sparta Prague

Styrkeanalyse

47.6

Samlet

Angreb 50.3
Forsvar 50.3
Form 47.1
Stabilitet 38.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

87.0 vs 62.0

Modstanderkvalitet

63.0 vs 55.8

Mod Tophold

50% vs 0%
Rayo logo Rayo
U
Girona (59%)
S
Strasbourg (57%)
S
Getafe (72%)
S
Strasbourg (52%)
U
Real Sociedad (61%)
S
Espanyol (50%)
T
AEK Athens (75%)
T
Mallorca (73%)
Sparta Prague logo Sparta Prague
U
Plzeň (59%)
T
Slavia Prague (74%)
S
Jablonec (44%)
T
Bohemians (58%)
S
Jablonec (44%)
S
Teplice (54%)
S
Karviná (43%)
T
AZ (66%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Girona H
1 - 1 U
59%
Strasbourg U
1 - 0 S
57%
Getafe U
2 - 0 S
72%
Strasbourg H
1 - 0 S
52%
Real Sociedad H
3 - 3 U
61%
Espanyol H
1 - 0 S
50%
AEK Athens U
1 - 3 T
75%
Mallorca U
0 - 3 T
73%
AEK Athens H
3 - 0 S
70%
Elche H
1 - 0 S
61%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Plzeň H
0 - 0 U
59%
Slavia Prague U
2 - 3 T
74%
Jablonec H
2 - 0 S
44%
Bohemians U
0 - 2 T
58%
Jablonec H
3 - 1 S
44%
Teplice U
1 - 0 S
54%
Karviná H
2 - 0 S
43%
AZ H
0 - 4 T
66%
Slovácko H
5 - 2 S
45%
AZ U
1 - 2 T
71%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Rayo har mødt markant stærkere modstand (SoS: 69.3) sammenlignet med Sparta Prague (SoS: 44.3). Det betyder, at Rayos statistikker vejer tungere.

Begge hold er jævne i angrebet, med Rayo på 1.4 og Sparta Prague på 1.6 mål per kamp.

Rayo har den defensive fordel, med 1.0 indkasserede per kamp mod Sparta Pragues 1.4.

Rayo har bevist sit værd mod tophold og vundet 2 af 4 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.7 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — usandsynligt.

Rayo fremstår som favorit. Med en stærkere samlet rating (65.9 vs 47.6) bør de kontrollere kampen.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Rayo

Rayo

VS
Sparta Prague

Sparta Prague

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere