Spring til indhold
Sammenlign Real Madrid vs Hoffenheim

Real Madrid vs Hoffenheim Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Real Madrid vs Hoffenheim: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Real Madrid Real Madrid Hjemmehold
Hoffenheim Hoffenheim Udehold
Real Madrid
53.3
T S U S T U T T S S

Seneste 10 Kampe

Hoffenheim
51.5
S U S S U T T U S T

Vundne Kategorier

7

Real Madrid

4

Uafgjort

4

Hoffenheim

Præstationsradar

Real Madrid
Hoffenheim

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
40%

4S, 2U, 4T

40%

4S, 3U, 3T

Mål pr. Kamp
1.6

16 / 10 kampe

1.6

16 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.6

16 / 10 kampe

1.8

18 / 10 kampe

Målforskel
0

0

-2

-2

Rent Bur
10%

1 / 10 kampe

10%

1 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
60%

6 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Begge Scorer
80%

8 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Topscorer
Vinícius Júnior (8 mål)
A. Kramarić (4 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 6 / 2. Halvleg: 10
1. Halvleg: 11 / 2. Halvleg: 5
Hjemmesejr
50%

2S / 4 kampe

33%

2S / 6 kampe

Udesejr
33%

2S / 6 kampe

50%

2S / 4 kampe

Kampprogram Sværhed
67.5

Ligasværhed: 94.2, Modstanderkvalitet: 73.2

65.5

Ligasværhed: 91.0, Modstanderkvalitet: 65.3

Mod Tophold
17%

1S / 6 kampe

25%

1S / 4 kampe

Forventede mål (xG)
2.0

Faktisk: 1.6 | Diff: -0.4

2.05

Faktisk: 1.6 | Diff: -0.45

Justeret Styrke
53.3

Angreb: 62.7, Forsvar: 54.8, Form: 47.0

51.5

Angreb: 61.6, Forsvar: 46.2, Form: 46.2

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

1
4

16-30'

5
1

31-45'

4
5

46-60'

3
3

61-75'

2

76-90+'

3
Real Madrid
Hoffenheim
Real Madrid

Styrkeanalyse

53.3

Samlet

Angreb 62.7
Forsvar 54.8
Form 47.0
Stabilitet 44.8
Hoffenheim

Styrkeanalyse

51.5

Samlet

Angreb 61.6
Forsvar 46.2
Form 46.2
Stabilitet 50.5

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

94.2 vs 91.0

Modstanderkvalitet

73.2 vs 65.3

Mod Tophold

17% vs 25%
Real Madrid logo Real Madrid
T
Barcelona (91%)
S
Espanyol (55%)
U
Betis (73%)
S
Alavés (60%)
T
Bayern Munich (88%)
U
Girona (59%)
T
Bayern Munich (83%)
T
Mallorca (73%)
Hoffenheim logo Hoffenheim
S
Bremen (62%)
U
Stuttgart (70%)
S
Hamburg (63%)
S
Dortmund (71%)
U
Augsburg (71%)
T
Mainz 05 (65%)
T
Leipzig (84%)
U
Wolfsburg (50%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Barcelona U
0 - 2 T
91%
Espanyol U
2 - 0 S
55%
Betis U
1 - 1 U
73%
Alavés H
2 - 1 S
60%
Bayern Munich U
3 - 4 T
88%
Girona H
1 - 1 U
59%
Bayern Munich H
1 - 2 T
83%
Mallorca U
1 - 2 T
73%
Atlético H
3 - 2 S
61%
Man City U
2 - 1 S
89%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Bremen H
1 - 0 S
62%
Stuttgart H
3 - 3 U
70%
Hamburg U
2 - 1 S
63%
Dortmund H
2 - 1 S
71%
Augsburg U
2 - 2 U
71%
Mainz 05 H
1 - 2 T
65%
Leipzig U
0 - 5 T
84%
Wolfsburg H
1 - 1 U
50%
Heidenheim U
4 - 2 S
67%
St. Pauli H
0 - 1 T
50%

AI-Analyse

Dette er et fascinerende opgør mellem to jævnbyrdige hold. De rå tal fortæller én historie, men analysen af modstandernes kvalitet tilføjer afgørende kontekst.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 67.5 vs 65.5), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Begge hold er jævne i angrebet, med Real Madrid på 1.6 og Hoffenheim på 1.6 mål per kamp.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Real Madrid på 1.6 og Hoffenheim på 1.8 indkasserede per kamp.

Real Madrid har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 6 kampe.

Hoffenheim har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 4 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.3 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Dette er et ægte møntkast. Begge hold er bemærkelsesværdigt jævne i alle mål.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Real Madrid

Real Madrid

VS
Hoffenheim

Hoffenheim

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere