Spring til indhold
Sammenlign Rijeka vs SK Poltava

Rijeka vs SK Poltava Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Rijeka vs SK Poltava: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Rijeka Rijeka Hjemmehold
SK Poltava SK Poltava Udehold
Rijeka
38.3
S S U T U T S T U T

Seneste 10 Kampe

SK Poltava
23.0
T U T U T U T T T T

Vundne Kategorier

10

Rijeka

2

Uafgjort

3

SK Poltava

Præstationsradar

Rijeka
SK Poltava

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
30%

3S, 3U, 4T

0%

0S, 3U, 7T

Mål pr. Kamp
1.1

11 / 10 kampe

0.7

7 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.2

12 / 10 kampe

2.9

29 / 10 kampe

Målforskel
-1

-1

-22

-22

Rent Bur
40%

4 / 10 kampe

0%

0 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
40%

4 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Begge Scorer
20%

2 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Topscorer
T. Fruk (4 mål)
V. Sad (2 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 6
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 3
Hjemmesejr
25%

1S / 4 kampe

0%

0S / 6 kampe

Udesejr
33%

2S / 6 kampe

0%

0S / 4 kampe

Kampprogram Sværhed
36.5

Ligasværhed: 48.3, Modstanderkvalitet: 49.1

64.1

Ligasværhed: 98.0, Modstanderkvalitet: 71.1

Mod Tophold
0%

0S / 1 kampe

0%

0S / 7 kampe

Forventede mål (xG)
1.08

Faktisk: 1.1 | Diff: +0.02

0.94

Faktisk: 0.7 | Diff: -0.24

Justeret Styrke
38.3

Angreb: 31.7, Forsvar: 51.9, Form: 25.9

23.0

Angreb: 26.6, Forsvar: 3.8, Form: 0.0

Analyse af Måltidspunkter

3

0-15'

2
1

16-30'

1
1

31-45'

1
3

46-60'

2
1

61-75'

1
2

76-90+'

Rijeka
SK Poltava
Rijeka

Styrkeanalyse

38.3

Samlet

Angreb 31.7
Forsvar 51.9
Form 25.9
Stabilitet 53.2
SK Poltava

Styrkeanalyse

23.0

Samlet

Angreb 26.6
Forsvar 3.8
Form 0.0
Stabilitet 93.7

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

48.3 vs 98.0

Modstanderkvalitet

49.1 vs 71.1

Mod Tophold

0% vs 0%
Rijeka logo Rijeka
S
Vukovar (32%)
S
Lokomotiva (49%)
U
Hajduk (53%)
T
Varaždin (54%)
U
Dinamo Zagreb (76%)
T
Osijek (40%)
S
Slaven (40%)
T
Gorica (50%)
SK Poltava logo SK Poltava
T
Shakhtar D (78%)
U
Kryvbas KR (71%)
T
Kolos (83%)
U
Obolon (63%)
T
Polissya (77%)
U
Oleksandria (44%)
T
Metalist 1925 (79%)
T
Karpaty Lviv (81%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Vukovar H
3 - 0 S
32%
Lokomotiva U
3 - 0 S
49%
Hajduk H
0 - 0 U
53%
Varaždin U
0 - 1 T
54%
Dinamo Zagreb U
2 - 2 U
76%
Osijek H
0 - 2 T
40%
Slaven U
2 - 0 S
40%
Gorica U
0 - 4 T
50%
Strasbourg U
1 - 1 U
57%
Istra H
0 - 2 T
40%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Shakhtar D H
0 - 4 T
78%
Kryvbas KR H
3 - 3 U
71%
Kolos U
0 - 2 T
83%
Obolon U
1 - 1 U
63%
Polissya H
0 - 4 T
77%
Oleksandria H
3 - 3 U
44%
Metalist 1925 U
0 - 2 T
79%
Karpaty Lviv H
0 - 4 T
81%
Zorya U
0 - 4 T
80%
Kudrivka H
0 - 2 T
55%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

SK Poltava har mødt markant stærkere modstand (SoS: 64.1) sammenlignet med Rijeka (SoS: 36.5). Det betyder, at SK Poltavas statistikker vejer tungere.

Rijeka har den offensive fordel med 1.1 mål per kamp mod SK Poltavas 0.7.

Defensivt er Rijeka langt overlegen, med kun 1.2 indkasserede mål per kamp og 4 clean sheets, mens SK Poltava lukker 2.9 ind per kamp.

SK Poltava har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 7 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.0 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — usandsynligt.

Rijeka fremstår som favorit. Med en stærkere samlet rating (38.3 vs 23.0) bør de kontrollere kampen.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Rijeka

Rijeka

VS
SK Poltava

SK Poltava

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere