Spring til indhold
Sammenlign Roma vs Nantes

Roma vs Nantes Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Roma vs Nantes: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Roma Roma Hjemmehold
Nantes Nantes Udehold
Roma
59.0
S S S U S T S T T U

Seneste 10 Kampe

Nantes
38.1
T S T T U U U T T T

Vundne Kategorier

12

Roma

2

Uafgjort

1

Nantes

Præstationsradar

Roma
Nantes

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
50%

5S, 2U, 3T

10%

1S, 3U, 6T

Mål pr. Kamp
2.1

21 / 10 kampe

0.7

7 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.5

15 / 10 kampe

1.2

12 / 10 kampe

Målforskel
+6

+6

-5

-5

Rent Bur
40%

4 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
60%

6 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Begge Scorer
60%

6 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Topscorer
D. Malen (8 mål)
M. Abline (2 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 12 / 2. Halvleg: 9
1. Halvleg: 3 / 2. Halvleg: 4
Hjemmesejr
60%

3S / 5 kampe

25%

1S / 4 kampe

Udesejr
40%

2S / 5 kampe

0%

0S / 6 kampe

Kampprogram Sværhed
57.5

Ligasværhed: 89.0, Modstanderkvalitet: 62.5

57.4

Ligasværhed: 86.0, Modstanderkvalitet: 65.6

Mod Tophold
0%

0S / 2 kampe

0%

0S / 5 kampe

Forventede mål (xG)
2.67

Faktisk: 2.1 | Diff: -0.57

0.95

Faktisk: 0.7 | Diff: -0.25

Justeret Styrke
59.0

Angreb: 75.2, Forsvar: 53.8, Form: 53.8

38.1

Angreb: 25.1, Forsvar: 64.4, Form: 10.7

Analyse af Måltidspunkter

4

0-15'

2
2

16-30'

5

31-45'

1
4

46-60'

4
3

61-75'

3

76-90+'

Roma
Nantes
Roma

Styrkeanalyse

59.0

Samlet

Angreb 75.2
Forsvar 53.8
Form 53.8
Stabilitet 45.7
Nantes

Styrkeanalyse

38.1

Samlet

Angreb 25.1
Forsvar 64.4
Form 10.7
Stabilitet 74.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

89.0 vs 86.0

Modstanderkvalitet

62.5 vs 65.6

Mod Tophold

0% vs 0%
Roma logo Roma
S
Parma (62%)
S
Fiorentina (66%)
S
Bologna (63%)
U
Atalanta (64%)
S
Pisa (40%)
T
Inter Milan (84%)
S
Lecce (53%)
T
Bologna (56%)
Nantes logo Nantes
T
Lens (76%)
S
Marseille (61%)
T
Rennes (80%)
T
Paris SG (84%)
U
Brest (56%)
U
Auxerre (71%)
U
Metz (48%)
T
Strasbourg (55%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Parma U
3 - 2 S
62%
Fiorentina H
4 - 0 S
66%
Bologna U
2 - 0 S
63%
Atalanta H
1 - 1 U
64%
Pisa H
3 - 0 S
40%
Inter Milan U
2 - 5 T
84%
Lecce H
1 - 0 S
53%
Bologna H
3 - 4 T
56%
Como U
1 - 2 T
76%
Bologna U
1 - 1 U
61%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Lens U
0 - 1 T
76%
Marseille H
3 - 0 S
61%
Rennes U
1 - 2 T
80%
Paris SG U
0 - 3 T
84%
Brest H
1 - 1 U
56%
Auxerre U
0 - 0 U
71%
Metz U
0 - 0 U
48%
Strasbourg H
2 - 3 T
55%
Angers H
0 - 1 T
47%
Lille U
0 - 1 T
78%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 57.5 vs 57.4), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Romas angreb er på et andet niveau, med et gennemsnit på 2.1 mål per kamp og D. Malen i spidsen med 8 mål. Nantes scorer kun 0.7 per kamp.

Nantes har den defensive fordel, med 1.2 indkasserede per kamp mod Romas 1.5.

Nantes har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 5 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.8 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Roma fremstår som favorit. Med en stærkere samlet rating (59.0 vs 38.1) bør de kontrollere kampen.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Roma

Roma

VS
Nantes

Nantes

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere