Spring til indhold
Sammenlign Sevilla vs Winterthur

Sevilla vs Winterthur Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Sevilla vs Winterthur: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Sevilla Sevilla Hjemmehold
Winterthur Winterthur Udehold
Sevilla
41.7
S S T T S T T T U U

Seneste 10 Kampe

Winterthur
37.1
S U T T T T S U U T

Vundne Kategorier

7

Sevilla

3

Uafgjort

5

Winterthur

Præstationsradar

Sevilla
Winterthur

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
30%

3S, 2U, 5T

20%

2S, 3U, 5T

Mål pr. Kamp
1.1

11 / 10 kampe

1.3

13 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.7

17 / 10 kampe

1.9

19 / 10 kampe

Målforskel
-6

-6

-6

-6

Rent Bur
10%

1 / 10 kampe

0%

0 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
50%

5 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Begge Scorer
60%

6 / 10 kampe

80%

8 / 10 kampe

Topscorer
A. Adams (3 mål)
N. Burkart (4 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 7
1. Halvleg: 9 / 2. Halvleg: 4
Hjemmesejr
60%

3S / 5 kampe

20%

1S / 5 kampe

Udesejr
0%

0S / 5 kampe

20%

1S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
61.1

Ligasværhed: 93.0, Modstanderkvalitet: 68.3

49.1

Ligasværhed: 48.0, Modstanderkvalitet: 49.8

Mod Tophold
0%

0S / 4 kampe

0%

0S / 0 kampe

Forventede mål (xG)
1.39

Faktisk: 1.1 | Diff: -0.29

1.36

Faktisk: 1.3 | Diff: -0.06

Justeret Styrke
41.7

Angreb: 40.7, Forsvar: 48.1, Form: 33.3

37.1

Angreb: 42.9, Forsvar: 36.3, Form: 19.8

Analyse af Måltidspunkter

2

0-15'

2

16-30'

2

31-45'

4
3

46-60'

3
2

61-75'

1
4

76-90+'

1
Sevilla
Winterthur
Sevilla

Styrkeanalyse

41.7

Samlet

Angreb 40.7
Forsvar 48.1
Form 33.3
Stabilitet 49.3
Winterthur

Styrkeanalyse

37.1

Samlet

Angreb 42.9
Forsvar 36.3
Form 19.8
Stabilitet 61.3

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

93.0 vs 48.0

Modstanderkvalitet

68.3 vs 49.8

Mod Tophold

0% vs 0%
Sevilla logo Sevilla
S
Espanyol (50%)
S
Real Sociedad (61%)
T
Osasuna (63%)
T
Levante (76%)
S
Atlético (61%)
T
Oviedo (66%)
T
Valencia (67%)
T
Barcelona (91%)
Winterthur logo Winterthur
S
Lausanne (42%)
U
Zürich (36%)
T
Servette (67%)
T
GC Zürich (27%)
T
Lausanne (44%)
T
Basel (46%)
S
Luzern (52%)
U
Sion (66%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Espanyol H
2 - 1 S
50%
Real Sociedad H
1 - 0 S
61%
Osasuna U
1 - 2 T
63%
Levante U
0 - 2 T
76%
Atlético H
2 - 1 S
61%
Oviedo U
0 - 1 T
66%
Valencia H
0 - 2 T
67%
Barcelona U
2 - 5 T
91%
Rayo H
1 - 1 U
74%
Betis U
2 - 2 U
74%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Lausanne H
2 - 1 S
42%
Zürich H
2 - 2 U
36%
Servette U
3 - 5 T
67%
GC Zürich H
0 - 2 T
27%
Lausanne U
1 - 2 T
44%
Basel H
0 - 2 T
46%
Luzern U
2 - 1 S
52%
Sion U
1 - 1 U
66%
Servette H
1 - 1 U
58%
St.Gallen U
1 - 2 T
60%

AI-Analyse

Dette er et fascinerende opgør mellem to jævnbyrdige hold. De rå tal fortæller én historie, men analysen af modstandernes kvalitet tilføjer afgørende kontekst.

Sevilla har mødt markant stærkere modstand (SoS: 61.1) sammenlignet med Winterthur (SoS: 49.1). Det betyder, at Sevillas statistikker vejer tungere.

Begge hold er jævne i angrebet, med Sevilla på 1.1 og Winterthur på 1.3 mål per kamp.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Sevilla på 1.7 og Winterthur på 1.9 indkasserede per kamp.

Sevilla har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 4 kampe.

Winterthur har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.0 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Sevilla

Sevilla

VS
Winterthur

Winterthur

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere