Spring til indhold
Sammenlign Silkeborg vs Sønderjyske

Silkeborg vs Sønderjyske Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Silkeborg vs Sønderjyske: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Silkeborg Silkeborg Hjemmehold
Sønderjyske Sønderjyske Udehold
Silkeborg
48.2
T S S S U S T S U T

Seneste 10 Kampe

Sønderjyske
38.5
S T S T T T U T U S

Vundne Kategorier

9

Silkeborg

3

Uafgjort

3

Sønderjyske

Præstationsradar

Silkeborg
Sønderjyske

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
50%

5S, 2U, 3T

30%

3S, 2U, 5T

Mål pr. Kamp
1.7

17 / 10 kampe

1.0

10 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
2.0

20 / 10 kampe

1.7

17 / 10 kampe

Målforskel
-3

-3

-7

-7

Rent Bur
20%

2 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
80%

8 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Begge Scorer
60%

6 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Topscorer
T. Adamsen (6 mål)
O. Hyseni (3 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 7 / 2. Halvleg: 10
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 6
Hjemmesejr
40%

2S / 5 kampe

40%

2S / 5 kampe

Udesejr
60%

3S / 5 kampe

20%

1S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
52.5

Ligasværhed: 55.0, Modstanderkvalitet: 50.8

54.2

Ligasværhed: 55.0, Modstanderkvalitet: 53.6

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

0%

0S / 0 kampe

Forventede mål (xG)
1.72

Faktisk: 1.7 | Diff: -0.02

0.84

Faktisk: 1.0 | Diff: +0.16

Justeret Styrke
48.2

Angreb: 58.1, Forsvar: 34.2, Form: 51.2

38.5

Angreb: 34.7, Forsvar: 45.2, Form: 31.3

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

2
4

16-30'

1
2

31-45'

1
1

46-60'

1
4

61-75'

1
5

76-90+'

4
Silkeborg
Sønderjyske
Silkeborg

Styrkeanalyse

48.2

Samlet

Angreb 58.1
Forsvar 34.2
Form 51.2
Stabilitet 45.7
Sønderjyske

Styrkeanalyse

38.5

Samlet

Angreb 34.7
Forsvar 45.2
Form 31.3
Stabilitet 49.3

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

55.0 vs 55.0

Modstanderkvalitet

50.8 vs 53.6

Mod Tophold

0% vs 0%
Silkeborg logo Silkeborg
T
Copenhagen (63%)
S
OB (55%)
S
Randers (46%)
S
Vejle (44%)
U
Fredericia (43%)
S
OB (50%)
T
Copenhagen (68%)
S
Randers (52%)
Sønderjyske logo Sønderjyske
S
Viborg (55%)
T
AGF (62%)
S
Brøndby (44%)
T
Midtjylland (52%)
T
Brøndby (49%)
T
Viborg (50%)
U
Midtjylland (57%)
T
Nordsjælland (60%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Copenhagen H
0 - 4 T
63%
OB U
3 - 2 S
55%
Randers H
2 - 0 S
46%
Vejle U
2 - 1 S
44%
Fredericia H
2 - 2 U
43%
OB H
3 - 1 S
50%
Copenhagen U
0 - 7 T
68%
Randers U
3 - 0 S
52%
Vejle H
1 - 1 U
39%
Fredericia U
1 - 2 T
48%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Viborg U
1 - 0 S
55%
AGF U
1 - 2 T
62%
Brøndby H
3 - 0 S
44%
Midtjylland H
1 - 2 T
52%
Brøndby U
0 - 6 T
49%
Viborg H
0 - 2 T
50%
Midtjylland U
2 - 2 U
57%
Nordsjælland U
0 - 2 T
60%
AGF H
1 - 1 U
57%
OB H
1 - 0 S
50%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 52.5 vs 54.2), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Silkeborg har den offensive fordel med 1.7 mål per kamp mod Sønderjyskes 1.0.

Sønderjyske har den defensive fordel, med 1.7 indkasserede per kamp mod Silkeborgs 2.0.

Silkeborg har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Sønderjyske har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Silkeborg er et stærkt udehold med 60% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.2 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Silkeborg har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 9.7 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Silkeborg

Silkeborg

VS
Sønderjyske

Sønderjyske

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere