Spring til indhold
Sammenlign Liberec vs Charleroi

Liberec vs Charleroi Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Liberec vs Charleroi: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Liberec Liberec Hjemmehold
Charleroi Charleroi Udehold
Liberec
35.3
T T S U T S U U T T

Seneste 10 Kampe

Charleroi
42.5
S S S U T S T T T U

Vundne Kategorier

3

Liberec

3

Uafgjort

9

Charleroi

Præstationsradar

Liberec
Charleroi

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
20%

2S, 3U, 5T

40%

4S, 2U, 4T

Mål pr. Kamp
0.7

7 / 10 kampe

1.1

11 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.2

12 / 10 kampe

1.1

11 / 10 kampe

Målforskel
-5

-5

0

0

Rent Bur
20%

2 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
40%

4 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Begge Scorer
50%

5 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Topscorer
R. Krollis (3 mål)
A. Bernier (3 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 3 / 2. Halvleg: 4
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 7
Hjemmesejr
20%

1S / 5 kampe

50%

2S / 4 kampe

Udesejr
20%

1S / 5 kampe

33%

2S / 6 kampe

Kampprogram Sværhed
43.4

Ligasværhed: 58.0, Modstanderkvalitet: 57.6

42.2

Ligasværhed: 59.5, Modstanderkvalitet: 52.5

Mod Tophold
0%

0S / 1 kampe

0%

0S / 1 kampe

Forventede mål (xG)
0.75

Faktisk: 0.7 | Diff: -0.05

1.03

Faktisk: 1.1 | Diff: +0.07

Justeret Styrke
35.3

Angreb: 21.8, Forsvar: 56.0, Form: 18.7

42.5

Angreb: 33.8, Forsvar: 58.4, Form: 36.9

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

2

16-30'

1
2

31-45'

1
2

46-60'

2
1

61-75'

4
1

76-90+'

1
Liberec
Charleroi
Liberec

Styrkeanalyse

35.3

Samlet

Angreb 21.8
Forsvar 56.0
Form 18.7
Stabilitet 61.3
Charleroi

Styrkeanalyse

42.5

Samlet

Angreb 33.8
Forsvar 58.4
Form 36.9
Stabilitet 44.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

58.0 vs 59.5

Modstanderkvalitet

57.6 vs 52.5

Mod Tophold

0% vs 0%
Liberec logo Liberec
T
Plzeň (64%)
T
Slavia Prague (69%)
S
Jablonec (49%)
U
Ml. Boleslav (61%)
T
Karviná (48%)
S
Slovácko (45%)
U
Teplice (49%)
U
Bohemians (58%)
Charleroi logo Charleroi
S
Antwerp (45%)
S
Genk (49%)
S
OHL (40%)
U
Genk (54%)
T
Standard (55%)
S
Antwerp (52%)
T
Westerlo (62%)
T
ZW (70%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Plzeň U
0 - 2 T
64%
Slavia Prague H
1 - 2 T
69%
Jablonec U
2 - 1 S
49%
Ml. Boleslav H
0 - 0 U
61%
Karviná U
1 - 3 T
48%
Slovácko H
2 - 1 S
45%
Teplice H
1 - 1 U
49%
Bohemians U
0 - 0 U
58%
Hradec Kr. H
0 - 1 T
59%
Slavia Prague U
0 - 1 T
74%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Antwerp U
1 - 0 S
45%
Genk H
2 - 0 S
49%
OHL U
2 - 0 S
40%
Genk U
1 - 1 U
54%
Standard H
1 - 2 T
55%
Antwerp H
2 - 1 S
52%
Westerlo U
0 - 2 T
62%
ZW U
0 - 1 T
70%
OHL H
0 - 2 T
47%
Dender U
2 - 2 U
51%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 43.4 vs 42.2), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Charleroi har den offensive fordel med 1.1 mål per kamp mod Liberecs 0.7.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Liberec på 1.2 og Charleroi på 1.1 indkasserede per kamp.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.0 mål i alt. Under 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Charleroi har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 7.2 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Liberec

Liberec

VS
Charleroi

Charleroi

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere