Spring til indhold
Sammenlign Sparta Prague vs Volendam

Sparta Prague vs Volendam Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Sparta Prague vs Volendam: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Sparta Prague Sparta Prague Hjemmehold
Volendam Volendam Udehold
Sparta Prague
47.6
U T S T S S S T S T

Seneste 10 Kampe

Volendam
36.2
U T S T U T T T S T

Vundne Kategorier

11

Sparta Prague

3

Uafgjort

1

Volendam

Præstationsradar

Sparta Prague
Volendam

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
50%

5S, 1U, 4T

20%

2S, 2U, 6T

Mål pr. Kamp
1.6

16 / 10 kampe

0.8

8 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.4

14 / 10 kampe

1.5

15 / 10 kampe

Målforskel
+2

+2

-7

-7

Rent Bur
40%

4 / 10 kampe

20%

2 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
50%

5 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Begge Scorer
40%

4 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Topscorer
J. Kuchta (6 mål)
R. Mühren (3 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 8 / 2. Halvleg: 8
1. Halvleg: 2 / 2. Halvleg: 6
Hjemmesejr
67%

4S / 6 kampe

25%

1S / 4 kampe

Udesejr
25%

1S / 4 kampe

17%

1S / 6 kampe

Kampprogram Sværhed
44.3

Ligasværhed: 62.0, Modstanderkvalitet: 55.8

53.2

Ligasværhed: 80.0, Modstanderkvalitet: 60.5

Mod Tophold
0%

0S / 2 kampe

0%

0S / 1 kampe

Forventede mål (xG)
1.6

Faktisk: 1.6 | Diff: 0.0

0.77

Faktisk: 0.8 | Diff: +0.03

Justeret Styrke
47.6

Angreb: 50.3, Forsvar: 50.3, Form: 47.1

36.2

Angreb: 27.5, Forsvar: 51.6, Form: 20.6

Analyse af Måltidspunkter

0-15'

1
3

16-30'

4

31-45'

4

46-60'

3
3

61-75'

2
2

76-90+'

2
Sparta Prague
Volendam
Sparta Prague

Styrkeanalyse

47.6

Samlet

Angreb 50.3
Forsvar 50.3
Form 47.1
Stabilitet 38.8
Volendam

Styrkeanalyse

36.2

Samlet

Angreb 27.5
Forsvar 51.6
Form 20.6
Stabilitet 59.2

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

62.0 vs 80.0

Modstanderkvalitet

55.8 vs 60.5

Mod Tophold

0% vs 0%
Sparta Prague logo Sparta Prague
U
Plzeň (59%)
T
Slavia Prague (74%)
S
Jablonec (44%)
T
Bohemians (58%)
S
Jablonec (44%)
S
Teplice (54%)
S
Karviná (43%)
T
AZ (66%)
Volendam logo Volendam
U
Excelsior (60%)
T
Heerenveen (67%)
S
Heracles (41%)
T
Twente (81%)
U
Feyenoord (67%)
T
Sparta (49%)
T
Fortuna (56%)
T
NEC (69%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Plzeň H
0 - 0 U
59%
Slavia Prague U
2 - 3 T
74%
Jablonec H
2 - 0 S
44%
Bohemians U
0 - 2 T
58%
Jablonec H
3 - 1 S
44%
Teplice U
1 - 0 S
54%
Karviná H
2 - 0 S
43%
AZ H
0 - 4 T
66%
Slovácko H
5 - 2 S
45%
AZ U
1 - 2 T
71%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Excelsior U
1 - 1 U
60%
Heerenveen H
0 - 2 T
67%
Heracles U
2 - 0 S
41%
Twente U
1 - 2 T
81%
Feyenoord H
0 - 0 U
67%
Sparta U
0 - 2 T
49%
Fortuna H
1 - 2 T
56%
NEC U
0 - 3 T
69%
Groningen H
3 - 2 S
61%
NAC U
0 - 1 T
54%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 44.3 vs 53.2), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Sparta Prague har den offensive fordel med 1.6 mål per kamp mod Volendams 0.8.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Sparta Prague på 1.4 og Volendam på 1.5 indkasserede per kamp.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.6 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Sparta Prague har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 11.4 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Sparta Prague

Sparta Prague

VS
Volendam

Volendam

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere