Spring til indhold
Sammenlign Braga vs Panathinaikos

Braga vs Panathinaikos Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Braga vs Panathinaikos: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Braga Braga Hjemmehold
Panathinaikos Panathinaikos Udehold
Braga
55.4
U T U S T S U S S U

Seneste 10 Kampe

Panathinaikos
45.5
T U T U S T U S S S

Vundne Kategorier

9

Braga

4

Uafgjort

2

Panathinaikos

Præstationsradar

Braga
Panathinaikos

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
40%

4S, 4U, 2T

40%

4S, 3U, 3T

Mål pr. Kamp
1.6

16 / 10 kampe

1.2

12 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.4

14 / 10 kampe

1.1

11 / 10 kampe

Målforskel
+2

+2

+1

+1

Rent Bur
20%

2 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
60%

6 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Begge Scorer
80%

8 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Topscorer
Pau Víctor (5 mål)
A. Zaroury (2 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 7 / 2. Halvleg: 9
1. Halvleg: 6 / 2. Halvleg: 6
Hjemmesejr
40%

2S / 5 kampe

40%

2S / 5 kampe

Udesejr
40%

2S / 5 kampe

40%

2S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
63.4

Ligasværhed: 81.4, Modstanderkvalitet: 64.5

45.1

Ligasværhed: 61.8, Modstanderkvalitet: 58.1

Mod Tophold
33%

1S / 3 kampe

0%

0S / 1 kampe

Forventede mål (xG)
1.93

Faktisk: 1.6 | Diff: -0.33

0.95

Faktisk: 1.2 | Diff: +0.25

Justeret Styrke
55.4

Angreb: 60.5, Forsvar: 60.5, Form: 45.4

45.5

Angreb: 38.0, Forsvar: 60.2, Form: 38.0

Analyse af Måltidspunkter

3

0-15'

2
2

16-30'

2

31-45'

2
3

46-60'

4
2

61-75'

2
4

76-90+'

2
Braga
Panathinaikos
Braga

Styrkeanalyse

55.4

Samlet

Angreb 60.5
Forsvar 60.5
Form 45.4
Stabilitet 56.8
Panathinaikos

Styrkeanalyse

45.5

Samlet

Angreb 38.0
Forsvar 60.2
Form 38.0
Stabilitet 50.5

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

81.4 vs 61.8

Modstanderkvalitet

64.5 vs 58.1

Mod Tophold

33% vs 0%
Braga logo Braga
U
Benfica (80%)
T
Freiburg (69%)
U
Estoril (47%)
S
Freiburg (64%)
T
Santa Clara (71%)
S
Casa Pia (53%)
U
Famalicão (69%)
S
Betis (70%)
Panathinaikos logo Panathinaikos
T
AEK Athens (67%)
U
AEK Athens (62%)
T
Olympiakos (56%)
U
PAOK (59%)
S
Asteras (61%)
T
Betis (70%)
U
Panaitolikos (48%)
S
Betis (65%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Benfica U
2 - 2 U
80%
Freiburg U
1 - 3 T
69%
Estoril H
1 - 1 U
47%
Freiburg H
2 - 1 S
64%
Santa Clara U
1 - 2 T
71%
Casa Pia U
1 - 0 S
53%
Famalicão H
2 - 2 U
69%
Betis U
4 - 2 S
70%
Arouca H
1 - 0 S
57%
Betis H
1 - 1 U
65%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
AEK Athens U
1 - 2 T
67%
AEK Athens H
0 - 0 U
62%
Olympiakos H
0 - 2 T
56%
PAOK U
0 - 0 U
59%
Asteras U
2 - 1 S
61%
Betis U
0 - 4 T
70%
Panaitolikos H
0 - 0 U
48%
Betis H
1 - 0 S
65%
Levadiakos U
4 - 1 S
49%
OFI H
4 - 1 S
44%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Braga har mødt markant stærkere modstand (SoS: 63.4) sammenlignet med Panathinaikos (SoS: 45.1). Det betyder, at Bragas statistikker vejer tungere.

Braga har den offensive fordel med 1.6 mål per kamp mod Panathinaikoss 1.2.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Braga på 1.4 og Panathinaikos på 1.1 indkasserede per kamp.

Braga har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 3 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.7 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Braga har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 9.9 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Braga

Braga

VS
Panathinaikos

Panathinaikos

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere