Spring til indhold
Sammenlign Braga vs Slavia Prague

Braga vs Slavia Prague Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Braga vs Slavia Prague: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Braga Braga Hjemmehold
Slavia Prague Slavia Prague Udehold
Braga
55.4
U T U S T S U S S U

Seneste 10 Kampe

Slavia Prague
73.7
S S S T U S S S S S

Vundne Kategorier

4

Braga

3

Uafgjort

8

Slavia Prague

Præstationsradar

Braga
Slavia Prague

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
40%

4S, 4U, 2T

80%

8S, 1U, 1T

Mål pr. Kamp
1.6

16 / 10 kampe

1.9

19 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.4

14 / 10 kampe

0.8

8 / 10 kampe

Målforskel
+2

+2

+11

+11

Rent Bur
20%

2 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
60%

6 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Begge Scorer
80%

8 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Topscorer
Pau Víctor (5 mål)
T. Chorý (5 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 7 / 2. Halvleg: 9
1. Halvleg: 9 / 2. Halvleg: 10
Hjemmesejr
40%

2S / 5 kampe

80%

4S / 5 kampe

Udesejr
40%

2S / 5 kampe

80%

4S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
63.4

Ligasværhed: 81.4, Modstanderkvalitet: 64.5

53.4

Ligasværhed: 58.0, Modstanderkvalitet: 50.4

Mod Tophold
33%

1S / 3 kampe

0%

0S / 0 kampe

Forventede mål (xG)
1.93

Faktisk: 1.6 | Diff: -0.33

1.86

Faktisk: 1.9 | Diff: +0.04

Justeret Styrke
55.4

Angreb: 60.5, Forsvar: 60.5, Form: 45.4

73.7

Angreb: 65.5, Forsvar: 75.8, Form: 82.7

Analyse af Måltidspunkter

3

0-15'

1
2

16-30'

4
2

31-45'

3
3

46-60'

6
2

61-75'

1
4

76-90+'

4
Braga
Slavia Prague
Braga

Styrkeanalyse

55.4

Samlet

Angreb 60.5
Forsvar 60.5
Form 45.4
Stabilitet 56.8
Slavia Prague

Styrkeanalyse

73.7

Samlet

Angreb 65.5
Forsvar 75.8
Form 82.7
Stabilitet 68.5

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

81.4 vs 58.0

Modstanderkvalitet

64.5 vs 50.4

Mod Tophold

33% vs 0%
Braga logo Braga
U
Benfica (80%)
T
Freiburg (69%)
U
Estoril (47%)
S
Freiburg (64%)
T
Santa Clara (71%)
S
Casa Pia (53%)
U
Famalicão (69%)
S
Betis (70%)
Slavia Prague logo Slavia Prague
S
Sparta Prague (54%)
S
Liberec (48%)
S
Olomouc (46%)
T
Hradec Kr. (64%)
U
Plzeň (59%)
S
Ostrava (39%)
S
Zlín (46%)
S
Sparta Prague (54%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Benfica U
2 - 2 U
80%
Freiburg U
1 - 3 T
69%
Estoril H
1 - 1 U
47%
Freiburg H
2 - 1 S
64%
Santa Clara U
1 - 2 T
71%
Casa Pia U
1 - 0 S
53%
Famalicão H
2 - 2 U
69%
Betis U
4 - 2 S
70%
Arouca H
1 - 0 S
57%
Betis H
1 - 1 U
65%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Sparta Prague H
3 - 2 S
54%
Liberec U
2 - 1 S
48%
Olomouc H
2 - 1 S
46%
Hradec Kr. U
1 - 2 T
64%
Plzeň H
0 - 0 U
59%
Ostrava U
2 - 0 S
39%
Zlín U
3 - 1 S
46%
Sparta Prague H
3 - 1 S
54%
Dukla U
2 - 0 S
51%
Liberec H
1 - 0 S
43%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 63.4 vs 53.4), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Begge hold er jævne i angrebet, med Braga på 1.6 og Slavia Prague på 1.9 mål per kamp.

Slavia Prague har den defensive fordel, med 0.8 indkasserede per kamp mod Bragas 1.4.

Braga har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 3 kampe.

Slavia Prague har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Hjemmebanens fordel favoriserer Slavia Prague, med 80% hjemmesejre.

Slavia Prague er et stærkt udehold med 80% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.9 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Slavia Prague fremstår som favorit. Med en stærkere samlet rating (73.7 vs 55.4) bør de kontrollere kampen.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Braga

Braga

VS
Slavia Prague

Slavia Prague

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere