Spring til indhold
Sammenlign St. Pauli vs GC Zürich

St. Pauli vs GC Zürich Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign St. Pauli vs GC Zürich: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

St. Pauli St. Pauli Hjemmehold
GC Zürich GC Zürich Udehold
St. Pauli
34.7
T T T U T U T T U S

Seneste 10 Kampe

GC Zürich
27.9
S T T T S T T T T T

Vundne Kategorier

6

St. Pauli

3

Uafgjort

6

GC Zürich

Præstationsradar

St. Pauli
GC Zürich

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
10%

1S, 3U, 6T

20%

2S, 0U, 8T

Mål pr. Kamp
0.6

6 / 10 kampe

1.0

10 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.7

17 / 10 kampe

2.6

26 / 10 kampe

Målforskel
-11

-11

-16

-16

Rent Bur
20%

2 / 10 kampe

10%

1 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
40%

4 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Begge Scorer
50%

5 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Topscorer
Mathias Pereira Lage (2 mål)
D. Abels (3 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 3 / 2. Halvleg: 3
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 5
Hjemmesejr
0%

0S / 5 kampe

20%

1S / 5 kampe

Udesejr
20%

1S / 5 kampe

20%

1S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
68.4

Ligasværhed: 91.0, Modstanderkvalitet: 67.8

50.4

Ligasværhed: 49.0, Modstanderkvalitet: 51.3

Mod Tophold
33%

1S / 3 kampe

0%

0S / 0 kampe

Forventede mål (xG)
0.82

Faktisk: 0.6 | Diff: -0.22

1.0

Faktisk: 1.0 | Diff: 0.0

Justeret Styrke
34.7

Angreb: 23.7, Forsvar: 51.3, Form: 11.8

27.9

Angreb: 33.5, Forsvar: 13.4, Form: 20.1

Analyse af Måltidspunkter

0-15'

1
2

16-30'

2

31-45'

2
1

46-60'

1
1

61-75'

3
2

76-90+'

1
St. Pauli
GC Zürich
St. Pauli

Styrkeanalyse

34.7

Samlet

Angreb 23.7
Forsvar 51.3
Form 11.8
Stabilitet 74.8
GC Zürich

Styrkeanalyse

27.9

Samlet

Angreb 33.5
Forsvar 13.4
Form 20.1
Stabilitet 56.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

91.0 vs 49.0

Modstanderkvalitet

67.8 vs 51.3

Mod Tophold

33% vs 0%
St. Pauli logo St. Pauli
T
Leipzig (84%)
T
Mainz 05 (65%)
T
Heidenheim (67%)
U
Köln (57%)
T
Bayern Munich (81%)
U
Union Berlin (57%)
T
Freiburg (67%)
T
M'gladbach (68%)
GC Zürich logo GC Zürich
S
Winterthur (42%)
T
Zürich (42%)
T
Servette (65%)
T
Luzern (56%)
S
Winterthur (42%)
T
Sion (62%)
T
Servette (66%)
T
Thun (49%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Leipzig U
1 - 2 T
84%
Mainz 05 H
1 - 2 T
65%
Heidenheim U
0 - 2 T
67%
Köln H
1 - 1 U
57%
Bayern Munich H
0 - 5 T
81%
Union Berlin U
1 - 1 U
57%
Freiburg H
1 - 2 T
67%
M'gladbach U
0 - 2 T
68%
Frankfurt H
0 - 0 U
62%
Hoffenheim U
1 - 0 S
70%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Winterthur H
3 - 2 S
42%
Zürich U
1 - 2 T
42%
Servette H
0 - 2 T
65%
Luzern H
1 - 2 T
56%
Winterthur U
2 - 0 S
42%
Sion H
0 - 4 T
62%
Servette U
0 - 5 T
66%
Thun U
1 - 5 T
49%
Lausanne H
2 - 3 T
38%
Basel U
0 - 1 T
51%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

St. Pauli har mødt markant stærkere modstand (SoS: 68.4) sammenlignet med GC Zürich (SoS: 50.4). Det betyder, at St. Paulis statistikker vejer tungere.

GC Zürich har den offensive fordel med 1.0 mål per kamp mod St. Paulis 0.6.

Defensivt er St. Pauli langt overlegen, med kun 1.7 indkasserede mål per kamp og 2 clean sheets, mens GC Zürich lukker 2.6 ind per kamp.

St. Pauli har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 3 kampe.

GC Zürich har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.0 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

St. Pauli har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 6.8 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

St. Pauli

St. Pauli

VS
GC Zürich

GC Zürich

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere