Spring til indhold
Sammenlign Standard vs Górnik

Standard vs Górnik Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Standard vs Górnik: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Standard Standard Hjemmehold
Górnik Górnik Udehold
Standard
65.8
S S U T S T S U U S

Seneste 10 Kampe

Górnik
50.0
T S S U S U S U T T

Vundne Kategorier

11

Standard

2

Uafgjort

2

Górnik

Præstationsradar

Standard
Górnik

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
50%

5S, 3U, 2T

40%

4S, 3U, 3T

Mål pr. Kamp
1.7

17 / 10 kampe

1.1

11 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
0.9

9 / 10 kampe

0.9

9 / 10 kampe

Målforskel
+8

+8

+2

+2

Rent Bur
30%

3 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
60%

6 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Begge Scorer
70%

7 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Topscorer
C. Nielsen (3 mål)
R. Janicki (2 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 3 / 2. Halvleg: 14
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 7
Hjemmesejr
25%

1S / 4 kampe

60%

3S / 5 kampe

Udesejr
67%

4S / 6 kampe

20%

1S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
66.9

Ligasværhed: 59.5, Modstanderkvalitet: 51.8

54.8

Ligasværhed: 57.0, Modstanderkvalitet: 53.4

Mod Tophold
100%

1S / 1 kampe

0%

0S / 0 kampe

Forventede mål (xG)
1.77

Faktisk: 1.7 | Diff: -0.07

1.14

Faktisk: 1.1 | Diff: -0.04

Justeret Styrke
65.8

Angreb: 66.2, Forsvar: 81.8, Form: 58.5

50.0

Angreb: 38.4, Forsvar: 73.4, Form: 41.9

Analyse af Måltidspunkter

0-15'

1

16-30'

1
3

31-45'

2
2

46-60'

4

61-75'

2
8

76-90+'

5
Standard
Górnik
Standard

Styrkeanalyse

65.8

Samlet

Angreb 66.2
Forsvar 81.8
Form 58.5
Stabilitet 53.2
Górnik

Styrkeanalyse

50.0

Samlet

Angreb 38.4
Forsvar 73.4
Form 41.9
Stabilitet 50.5

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

59.5 vs 57.0

Modstanderkvalitet

51.8 vs 53.4

Mod Tophold

100% vs 0%
Standard logo Standard
S
OHL (35%)
S
Antwerp (45%)
U
Genk (54%)
T
Antwerp (40%)
S
Charleroi (51%)
T
Westerlo (57%)
S
OHL (52%)
U
Westerlo (57%)
Górnik logo Górnik
T
Zagłębie (49%)
S
Jagiellonia (53%)
S
Kielce (43%)
U
Legia (64%)
S
Cracovia (40%)
U
Widzew (59%)
S
Raków (54%)
U
Motor (59%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
OHL H
2 - 1 S
35%
Antwerp U
5 - 0 S
45%
Genk U
1 - 1 U
54%
Antwerp H
1 - 2 T
40%
Charleroi U
2 - 1 S
51%
Westerlo H
1 - 2 T
57%
OHL U
3 - 1 S
52%
Westerlo H
0 - 0 U
57%
Antwerp U
1 - 1 U
57%
ZW U
1 - 0 S
70%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Zagłębie H
0 - 2 T
49%
Jagiellonia U
2 - 1 S
53%
Kielce H
1 - 0 S
43%
Legia U
1 - 1 U
64%
Cracovia H
3 - 0 S
40%
Widzew U
0 - 0 U
59%
Raków H
3 - 1 S
54%
Motor U
0 - 0 U
59%
GKS Katowice U
1 - 3 T
64%
Pogoń H
0 - 1 T
49%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Standard har mødt markant stærkere modstand (SoS: 66.9) sammenlignet med Górnik (SoS: 54.8). Det betyder, at Standards statistikker vejer tungere.

Standard har den offensive fordel med 1.7 mål per kamp mod Górniks 1.1.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Standard på 0.9 og Górnik på 0.9 indkasserede per kamp.

Górnik har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Standard er et stærkt udehold med 67% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.3 mål i alt. Under 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Standard fremstår som favorit. Med en stærkere samlet rating (65.8 vs 50.0) bør de kontrollere kampen.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Standard

Standard

VS
Górnik

Górnik

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere