Spring til indhold
Sammenlign Standard vs Mechelen

Standard vs Mechelen Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Standard vs Mechelen: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Standard Standard Hjemmehold
Mechelen Mechelen Udehold
Standard
65.8
S S U T S T S U U S

Seneste 10 Kampe

Mechelen
26.6
T S T T T T U T S T

Vundne Kategorier

11

Standard

3

Uafgjort

1

Mechelen

Præstationsradar

Standard
Mechelen

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
50%

5S, 3U, 2T

20%

2S, 1U, 7T

Mål pr. Kamp
1.7

17 / 10 kampe

0.8

8 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
0.9

9 / 10 kampe

2.4

24 / 10 kampe

Målforskel
+8

+8

-16

-16

Rent Bur
30%

3 / 10 kampe

20%

2 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
60%

6 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Begge Scorer
70%

7 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Topscorer
C. Nielsen (3 mål)
B. Boersma (3 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 3 / 2. Halvleg: 14
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 4
Hjemmesejr
25%

1S / 4 kampe

40%

2S / 5 kampe

Udesejr
67%

4S / 6 kampe

0%

0S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
66.9

Ligasværhed: 59.5, Modstanderkvalitet: 51.8

44.7

Ligasværhed: 59.5, Modstanderkvalitet: 59.6

Mod Tophold
100%

1S / 1 kampe

0%

0S / 3 kampe

Forventede mål (xG)
1.77

Faktisk: 1.7 | Diff: -0.07

0.83

Faktisk: 0.8 | Diff: -0.03

Justeret Styrke
65.8

Angreb: 66.2, Forsvar: 81.8, Form: 58.5

26.6

Angreb: 25.3, Forsvar: 18.9, Form: 18.9

Analyse af Måltidspunkter

0-15'

1

16-30'

2
3

31-45'

2

46-60'

2
4

61-75'

1
8

76-90+'

2
Standard
Mechelen
Standard

Styrkeanalyse

65.8

Samlet

Angreb 66.2
Forsvar 81.8
Form 58.5
Stabilitet 53.2
Mechelen

Styrkeanalyse

26.6

Samlet

Angreb 25.3
Forsvar 18.9
Form 18.9
Stabilitet 57.7

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

59.5 vs 59.5

Modstanderkvalitet

51.8 vs 59.6

Mod Tophold

100% vs 0%
Standard logo Standard
S
OHL (35%)
S
Antwerp (45%)
U
Genk (54%)
T
Antwerp (40%)
S
Charleroi (51%)
T
Westerlo (57%)
S
OHL (52%)
U
Westerlo (57%)
Mechelen logo Mechelen
T
R. Union SG (69%)
S
Gent (46%)
T
Sint-Truiden (44%)
T
Club Brugge (71%)
T
Anderlecht (35%)
T
R. Union SG (75%)
U
Gent (63%)
T
Club Brugge (83%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
OHL H
2 - 1 S
35%
Antwerp U
5 - 0 S
45%
Genk U
1 - 1 U
54%
Antwerp H
1 - 2 T
40%
Charleroi U
2 - 1 S
51%
Westerlo H
1 - 2 T
57%
OHL U
3 - 1 S
52%
Westerlo H
0 - 0 U
57%
Antwerp U
1 - 1 U
57%
ZW U
1 - 0 S
70%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
R. Union SG U
0 - 3 T
69%
Gent H
1 - 0 S
46%
Sint-Truiden H
1 - 4 T
44%
Club Brugge U
1 - 6 T
71%
Anderlecht H
1 - 2 T
35%
R. Union SG H
0 - 1 T
75%
Gent U
1 - 1 U
63%
Club Brugge U
1 - 4 T
83%
Anderlecht H
1 - 0 S
47%
Gent U
1 - 3 T
63%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Standard har mødt markant stærkere modstand (SoS: 66.9) sammenlignet med Mechelen (SoS: 44.7). Det betyder, at Standards statistikker vejer tungere.

Standard har den offensive fordel med 1.7 mål per kamp mod Mechelens 0.8.

Defensivt er Standard langt overlegen, med kun 0.9 indkasserede mål per kamp og 3 clean sheets, mens Mechelen lukker 2.4 ind per kamp.

Mechelen har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 3 kampe.

Standard er et stærkt udehold med 67% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.9 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Baseret på vores omfattende analyse er Standard den klare favorit. Overlegenhed i angreb (66.2), forsvar (81.8) og form (58.5) efterlader lidt plads til tvivl. Mechelen har brug for en exceptionel præstation.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Standard

Standard

VS
Mechelen

Mechelen

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere