Spring til indhold
Sammenlign Strasbourg vs Lille

Strasbourg vs Lille Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Strasbourg vs Lille: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Strasbourg Strasbourg Hjemmehold
Lille Lille Udehold
Strasbourg
41.4
U T T T S T T S T S

Seneste 10 Kampe

Lille
72.8
S U S U S S S T S T

Vundne Kategorier

3

Strasbourg

1

Uafgjort

11

Lille

Præstationsradar

Strasbourg
Lille

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
30%

3S, 1U, 6T

60%

6S, 2U, 2T

Mål pr. Kamp
1.2

12 / 10 kampe

1.4

14 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.5

15 / 10 kampe

0.6

6 / 10 kampe

Målforskel
-3

-3

+8

+8

Rent Bur
10%

1 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
50%

5 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Begge Scorer
40%

4 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Topscorer
J. Enciso (3 mål)
Matías Fernández (4 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 7 / 2. Halvleg: 5
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 9
Hjemmesejr
33%

2S / 6 kampe

25%

1S / 4 kampe

Udesejr
25%

1S / 4 kampe

83%

5S / 6 kampe

Kampprogram Sværhed
52.9

Ligasværhed: 78.7, Modstanderkvalitet: 61.3

75.1

Ligasværhed: 85.8, Modstanderkvalitet: 68.6

Mod Tophold
0%

0S / 2 kampe

67%

4S / 6 kampe

Forventede mål (xG)
1.31

Faktisk: 1.2 | Diff: -0.11

1.66

Faktisk: 1.4 | Diff: -0.26

Justeret Styrke
41.4

Angreb: 41.2, Forsvar: 51.4, Form: 30.9

72.8

Angreb: 58.4, Forsvar: 100, Form: 75.1

Analyse af Måltidspunkter

0-15'

1
3

16-30'

3
3

31-45'

1
1

46-60'

6
3

61-75'

1
2

76-90+'

2
Strasbourg
Lille
Strasbourg

Styrkeanalyse

41.4

Samlet

Angreb 41.2
Forsvar 51.4
Form 30.9
Stabilitet 46.0
Lille

Styrkeanalyse

72.8

Samlet

Angreb 58.4
Forsvar 100
Form 75.1
Stabilitet 52.0

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

78.7 vs 85.8

Modstanderkvalitet

61.3 vs 68.6

Mod Tophold

0% vs 67%
Strasbourg logo Strasbourg
U
Angers (52%)
T
Rayo (68%)
T
Toulouse (57%)
T
Rayo (73%)
S
Lorient (69%)
T
Nice (39%)
T
Rennes (75%)
S
Mainz 05 (60%)
Lille logo Lille
S
Monaco (77%)
U
Le Havre (53%)
S
Paris FC (77%)
U
Nice (55%)
S
Toulouse (62%)
S
Lens (71%)
S
Marseille (66%)
T
Aston Villa (75%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Angers U
1 - 1 U
52%
Rayo H
0 - 1 T
68%
Toulouse H
1 - 2 T
57%
Rayo U
0 - 1 T
73%
Lorient U
3 - 2 S
69%
Nice H
0 - 2 T
39%
Rennes H
0 - 3 T
75%
Mainz 05 H
4 - 0 S
60%
Mainz 05 U
0 - 2 T
65%
Nice H
3 - 1 S
55%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Monaco U
1 - 0 S
77%
Le Havre H
1 - 1 U
53%
Paris FC U
1 - 0 S
77%
Nice H
0 - 0 U
55%
Toulouse U
4 - 0 S
62%
Lens H
3 - 0 S
71%
Marseille U
2 - 1 S
66%
Aston Villa U
0 - 2 T
75%
Rennes U
2 - 1 S
80%
Aston Villa H
0 - 1 T
70%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Lille har mødt markant stærkere modstand (SoS: 75.1) sammenlignet med Strasbourg (SoS: 52.9). Det betyder, at Lilles statistikker vejer tungere.

Begge hold er jævne i angrebet, med Strasbourg på 1.2 og Lille på 1.4 mål per kamp.

Defensivt er Lille langt overlegen, med kun 0.6 indkasserede mål per kamp og 5 clean sheets, mens Strasbourg lukker 1.5 ind per kamp.

Lille har bevist sit værd mod tophold og vundet 4 af 6 kampe.

Lille er et stærkt udehold med 83% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.3 mål i alt. Under 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — usandsynligt.

Baseret på vores omfattende analyse er Lille den klare favorit. Overlegenhed i angreb (58.4), forsvar (100) og form (75.1) efterlader lidt plads til tvivl. Strasbourg har brug for en exceptionel præstation.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Strasbourg

Strasbourg

VS
Lille

Lille

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere