Spring til indhold
Sammenlign Sturm vs Elche

Sturm vs Elche Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Sturm vs Elche: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Sturm Sturm Hjemmehold
Elche Elche Udehold
Sturm
59.4
S U U U U U S U S S

Seneste 10 Kampe

Elche
47.3
U T S S S T S T T U

Vundne Kategorier

8

Sturm

3

Uafgjort

4

Elche

Præstationsradar

Sturm
Elche

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
40%

4S, 6U, 0T

40%

4S, 2U, 4T

Mål pr. Kamp
1.8

18 / 10 kampe

1.4

14 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
0.9

9 / 10 kampe

1.7

17 / 10 kampe

Målforskel
+9

+9

-3

-3

Rent Bur
30%

3 / 10 kampe

10%

1 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
20%

2 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Begge Scorer
70%

7 / 10 kampe

80%

8 / 10 kampe

Topscorer
O. Kiteishvili (5 mål)
André Silva (4 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 8 / 2. Halvleg: 10
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 9
Hjemmesejr
20%

1S / 5 kampe

60%

3S / 5 kampe

Udesejr
60%

3S / 5 kampe

20%

1S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
52.6

Ligasværhed: 55.0, Modstanderkvalitet: 51.0

60.2

Ligasværhed: 93.0, Modstanderkvalitet: 65.8

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

0%

0S / 3 kampe

Forventede mål (xG)
1.71

Faktisk: 1.8 | Diff: +0.09

1.68

Faktisk: 1.4 | Diff: -0.28

Justeret Styrke
59.4

Angreb: 61.6, Forsvar: 71.8, Form: 41.0

47.3

Angreb: 51.4, Forsvar: 47.8, Form: 44.1

Analyse af Måltidspunkter

5

0-15'

1
1

16-30'

2

31-45'

2
6

46-60'

1

61-75'

5
5

76-90+'

4
Sturm
Elche
Sturm

Styrkeanalyse

59.4

Samlet

Angreb 61.6
Forsvar 71.8
Form 41.0
Stabilitet 71.2
Elche

Styrkeanalyse

47.3

Samlet

Angreb 51.4
Forsvar 47.8
Form 44.1
Stabilitet 44.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

55.0 vs 93.0

Modstanderkvalitet

51.0 vs 65.8

Mod Tophold

0% vs 0%
Sturm logo Sturm
S
Hartberg (44%)
U
RB Salzburg (51%)
U
Østrig (48%)
U
LASK (64%)
U
LASK (69%)
U
Hartberg (39%)
S
Rapid Vienna (53%)
U
RB Salzburg (46%)
Elche logo Elche
U
Alavés (60%)
T
Celta Vigo (59%)
S
Oviedo (66%)
S
Atlético (61%)
S
Valencia (67%)
T
Rayo (79%)
S
Mallorca (68%)
T
Real Madrid (70%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Hartberg U
4 - 2 S
44%
RB Salzburg U
1 - 1 U
51%
Østrig H
1 - 1 U
48%
LASK H
1 - 1 U
64%
LASK U
1 - 1 U
69%
Hartberg H
0 - 0 U
39%
Rapid Vienna U
2 - 0 S
53%
RB Salzburg H
1 - 1 U
46%
Østrig U
5 - 2 S
53%
Altach H
2 - 0 S
43%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Alavés H
1 - 1 U
60%
Celta Vigo U
1 - 3 T
59%
Oviedo U
2 - 1 S
66%
Atlético H
3 - 2 S
61%
Valencia H
1 - 0 S
67%
Rayo U
0 - 1 T
79%
Mallorca H
2 - 1 S
68%
Real Madrid U
1 - 4 T
70%
Villarreal U
1 - 2 T
78%
Espanyol H
2 - 2 U
50%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 52.6 vs 60.2), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Sturm har den offensive fordel med 1.8 mål per kamp mod Elches 1.4.

Sturm har den defensive fordel, med 0.9 indkasserede per kamp mod Elches 1.7.

Sturm har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Elche har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 3 kampe.

Sturm er et stærkt udehold med 60% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.9 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Sturm har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 12.1 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Sturm

Sturm

VS
Elche

Elche

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere