Spring til indhold
Sammenlign Sturm vs St. Pauli

Sturm vs St. Pauli Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Sturm vs St. Pauli: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Sturm Sturm Hjemmehold
St. Pauli St. Pauli Udehold
Sturm
59.4
S U U U U U S U S S

Seneste 10 Kampe

St. Pauli
34.7
T T T U T U T T U S

Vundne Kategorier

11

Sturm

1

Uafgjort

3

St. Pauli

Præstationsradar

Sturm
St. Pauli

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
40%

4S, 6U, 0T

10%

1S, 3U, 6T

Mål pr. Kamp
1.8

18 / 10 kampe

0.6

6 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
0.9

9 / 10 kampe

1.7

17 / 10 kampe

Målforskel
+9

+9

-11

-11

Rent Bur
30%

3 / 10 kampe

20%

2 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
20%

2 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Begge Scorer
70%

7 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Topscorer
O. Kiteishvili (5 mål)
Mathias Pereira Lage (2 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 8 / 2. Halvleg: 10
1. Halvleg: 3 / 2. Halvleg: 3
Hjemmesejr
20%

1S / 5 kampe

0%

0S / 5 kampe

Udesejr
60%

3S / 5 kampe

20%

1S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
52.6

Ligasværhed: 55.0, Modstanderkvalitet: 51.0

68.4

Ligasværhed: 91.0, Modstanderkvalitet: 67.8

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

33%

1S / 3 kampe

Forventede mål (xG)
1.71

Faktisk: 1.8 | Diff: +0.09

0.82

Faktisk: 0.6 | Diff: -0.22

Justeret Styrke
59.4

Angreb: 61.6, Forsvar: 71.8, Form: 41.0

34.7

Angreb: 23.7, Forsvar: 51.3, Form: 11.8

Analyse af Måltidspunkter

5

0-15'

1

16-30'

2

31-45'

6

46-60'

1
1

61-75'

1
5

76-90+'

2
Sturm
St. Pauli
Sturm

Styrkeanalyse

59.4

Samlet

Angreb 61.6
Forsvar 71.8
Form 41.0
Stabilitet 71.2
St. Pauli

Styrkeanalyse

34.7

Samlet

Angreb 23.7
Forsvar 51.3
Form 11.8
Stabilitet 74.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

55.0 vs 91.0

Modstanderkvalitet

51.0 vs 67.8

Mod Tophold

0% vs 33%
Sturm logo Sturm
S
Hartberg (44%)
U
RB Salzburg (51%)
U
Østrig (48%)
U
LASK (64%)
U
LASK (69%)
U
Hartberg (39%)
S
Rapid Vienna (53%)
U
RB Salzburg (46%)
St. Pauli logo St. Pauli
T
Leipzig (84%)
T
Mainz 05 (65%)
T
Heidenheim (67%)
U
Köln (57%)
T
Bayern Munich (81%)
U
Union Berlin (57%)
T
Freiburg (67%)
T
M'gladbach (68%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Hartberg U
4 - 2 S
44%
RB Salzburg U
1 - 1 U
51%
Østrig H
1 - 1 U
48%
LASK H
1 - 1 U
64%
LASK U
1 - 1 U
69%
Hartberg H
0 - 0 U
39%
Rapid Vienna U
2 - 0 S
53%
RB Salzburg H
1 - 1 U
46%
Østrig U
5 - 2 S
53%
Altach H
2 - 0 S
43%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Leipzig U
1 - 2 T
84%
Mainz 05 H
1 - 2 T
65%
Heidenheim U
0 - 2 T
67%
Köln H
1 - 1 U
57%
Bayern Munich H
0 - 5 T
81%
Union Berlin U
1 - 1 U
57%
Freiburg H
1 - 2 T
67%
M'gladbach U
0 - 2 T
68%
Frankfurt H
0 - 0 U
62%
Hoffenheim U
1 - 0 S
70%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

St. Pauli har mødt markant stærkere modstand (SoS: 68.4) sammenlignet med Sturm (SoS: 52.6). Det betyder, at St. Paulis statistikker vejer tungere.

Sturms angreb er på et andet niveau, med et gennemsnit på 1.8 mål per kamp og O. Kiteishvili i spidsen med 5 mål. St. Pauli scorer kun 0.6 per kamp.

Sturm har den defensive fordel, med 0.9 indkasserede per kamp mod St. Paulis 1.7.

Sturm har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

St. Pauli har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 3 kampe.

Sturm er et stærkt udehold med 60% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.5 mål i alt. Under 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Sturm fremstår som favorit. Med en stærkere samlet rating (59.4 vs 34.7) bør de kontrollere kampen.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Sturm

Sturm

VS
St. Pauli

St. Pauli

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere