Spring til indhold
Sammenlign Stuttgart vs Cercle Brugge

Stuttgart vs Cercle Brugge Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Stuttgart vs Cercle Brugge: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Stuttgart Stuttgart Hjemmehold
Cercle Brugge Cercle Brugge Udehold
Stuttgart
62.4
S U U S T S T S T S

Seneste 10 Kampe

Cercle Brugge
44.6
T T S S S U S T T U

Vundne Kategorier

10

Stuttgart

2

Uafgjort

3

Cercle Brugge

Præstationsradar

Stuttgart
Cercle Brugge

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
50%

5S, 2U, 3T

40%

4S, 2U, 4T

Mål pr. Kamp
2.1

21 / 10 kampe

1.9

19 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.6

16 / 10 kampe

1.8

18 / 10 kampe

Målforskel
+5

+5

+1

+1

Rent Bur
20%

2 / 10 kampe

20%

2 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
60%

6 / 10 kampe

90%

9 / 10 kampe

Begge Scorer
60%

6 / 10 kampe

80%

8 / 10 kampe

Topscorer
D. Undav (5 mål)
O. Diakité (4 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 9 / 2. Halvleg: 12
1. Halvleg: 10 / 2. Halvleg: 9
Hjemmesejr
67%

4S / 6 kampe

40%

2S / 5 kampe

Udesejr
25%

1S / 4 kampe

40%

2S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
66.6

Ligasværhed: 85.8, Modstanderkvalitet: 68.7

42.4

Ligasværhed: 62.4, Modstanderkvalitet: 49.7

Mod Tophold
33%

2S / 6 kampe

0%

0S / 1 kampe

Forventede mål (xG)
2.75

Faktisk: 2.1 | Diff: -0.65

2.0

Faktisk: 1.9 | Diff: -0.1

Justeret Styrke
62.4

Angreb: 81.6, Forsvar: 54.4, Form: 58.3

44.6

Angreb: 58.5, Forsvar: 37.0, Form: 37.0

Analyse af Måltidspunkter

2

0-15'

3
4

16-30'

4
2

31-45'

2
5

46-60'

4
3

61-75'

4
5

76-90+'

2
Stuttgart
Cercle Brugge
Stuttgart

Styrkeanalyse

62.4

Samlet

Angreb 81.6
Forsvar 54.4
Form 58.3
Stabilitet 45.7
Cercle Brugge

Styrkeanalyse

44.6

Samlet

Angreb 58.5
Forsvar 37.0
Form 37.0
Stabilitet 44.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

85.8 vs 62.4

Modstanderkvalitet

68.7 vs 49.7

Mod Tophold

33% vs 0%
Stuttgart logo Stuttgart
S
Leverkusen (65%)
U
Hoffenheim (70%)
U
Bremen (62%)
S
Freiburg (48%)
T
Bayern Munich (86%)
S
Hamburg (58%)
T
Dortmund (71%)
S
Augsburg (71%)
Cercle Brugge logo Cercle Brugge
T
La Louvière (42%)
T
ZW (54%)
S
Dender (35%)
S
Dender (40%)
S
La Louvière (49%)
U
ZW (70%)
S
Anderlecht (52%)
T
La Louvière (49%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Leverkusen H
3 - 1 S
65%
Hoffenheim U
3 - 3 U
70%
Bremen H
1 - 1 U
62%
Freiburg H
2 - 1 S
48%
Bayern Munich U
2 - 4 T
86%
Hamburg H
4 - 0 S
58%
Dortmund H
0 - 2 T
71%
Augsburg U
5 - 2 S
71%
Porto U
0 - 2 T
77%
Leipzig H
1 - 0 S
79%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
La Louvière U
1 - 4 T
42%
ZW H
2 - 3 T
54%
Dender H
2 - 1 S
35%
Dender U
4 - 1 S
40%
La Louvière H
3 - 0 S
49%
ZW U
2 - 2 U
70%
Anderlecht U
3 - 2 S
52%
La Louvière H
1 - 3 T
49%
Sint-Truiden U
1 - 2 T
60%
Dender H
0 - 0 U
46%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Stuttgart har mødt markant stærkere modstand (SoS: 66.6) sammenlignet med Cercle Brugge (SoS: 42.4). Det betyder, at Stuttgarts statistikker vejer tungere.

Begge hold er jævne i angrebet, med Stuttgart på 2.1 og Cercle Brugge på 1.9 mål per kamp.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Stuttgart på 1.6 og Cercle Brugge på 1.8 indkasserede per kamp.

Stuttgart har kæmpet mod tophold og kun vundet 2 af 6 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.7 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Stuttgart fremstår som favorit. Med en stærkere samlet rating (62.4 vs 44.6) bør de kontrollere kampen.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Stuttgart

Stuttgart

VS
Cercle Brugge

Cercle Brugge

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere