Spring til indhold
Sammenlign Teplice vs Union Berlin

Teplice vs Union Berlin Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Teplice vs Union Berlin: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Teplice Teplice Hjemmehold
Union Berlin Union Berlin Udehold
Teplice
44.4
S S U T T T U U U U

Seneste 10 Kampe

Union Berlin
38.8
S U T T T U T S T T

Vundne Kategorier

6

Teplice

4

Uafgjort

5

Union Berlin

Præstationsradar

Teplice
Union Berlin

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
20%

2S, 5U, 3T

20%

2S, 2U, 6T

Mål pr. Kamp
1.3

13 / 10 kampe

1.1

11 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.3

13 / 10 kampe

2.1

21 / 10 kampe

Målforskel
0

0

-10

-10

Rent Bur
10%

1 / 10 kampe

10%

1 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
40%

4 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Begge Scorer
70%

7 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Topscorer
D. Mareček (3 mål)
O. Burke (2 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 6 / 2. Halvleg: 7
1. Halvleg: 2 / 2. Halvleg: 9
Hjemmesejr
20%

1S / 5 kampe

0%

0S / 4 kampe

Udesejr
20%

1S / 5 kampe

33%

2S / 6 kampe

Kampprogram Sværhed
53.4

Ligasværhed: 58.0, Modstanderkvalitet: 50.4

72.2

Ligasværhed: 91.0, Modstanderkvalitet: 66.6

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

50%

2S / 4 kampe

Forventede mål (xG)
1.4

Faktisk: 1.3 | Diff: -0.1

1.55

Faktisk: 1.1 | Diff: -0.45

Justeret Styrke
44.4

Angreb: 44.8, Forsvar: 58.6, Form: 20.7

38.8

Angreb: 44.8, Forsvar: 36.7, Form: 24.4

Analyse af Måltidspunkter

3

0-15'

1

16-30'

1
2

31-45'

1
2

46-60'

1
1

61-75'

2
4

76-90+'

6
Teplice
Union Berlin
Teplice

Styrkeanalyse

44.4

Samlet

Angreb 44.8
Forsvar 58.6
Form 20.7
Stabilitet 67.3
Union Berlin

Styrkeanalyse

38.8

Samlet

Angreb 44.8
Forsvar 36.7
Form 24.4
Stabilitet 59.2

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

58.0 vs 91.0

Modstanderkvalitet

50.4 vs 66.6

Mod Tophold

0% vs 50%
Teplice logo Teplice
S
Zlín (46%)
S
Ostrava (34%)
U
Slovácko (45%)
T
Hradec Kr. (59%)
T
Zlín (46%)
T
Sparta Prague (54%)
U
Plzeň (64%)
U
Liberec (48%)
Union Berlin logo Union Berlin
S
Mainz 05 (70%)
U
Köln (57%)
T
Leipzig (84%)
T
Wolfsburg (50%)
T
Heidenheim (67%)
U
St. Pauli (50%)
T
Bayern Munich (86%)
S
Freiburg (72%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Zlín U
4 - 2 S
46%
Ostrava H
2 - 1 S
34%
Slovácko H
1 - 1 U
45%
Hradec Kr. H
0 - 1 T
59%
Zlín U
2 - 3 T
46%
Sparta Prague H
0 - 1 T
54%
Plzeň U
2 - 2 U
64%
Liberec U
1 - 1 U
48%
Dukla H
0 - 0 U
46%
Pardubice U
1 - 1 U
62%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Mainz 05 U
3 - 1 S
70%
Köln H
2 - 2 U
57%
Leipzig U
1 - 3 T
84%
Wolfsburg H
1 - 2 T
50%
Heidenheim U
1 - 3 T
67%
St. Pauli H
1 - 1 U
50%
Bayern Munich U
0 - 4 T
86%
Freiburg U
1 - 0 S
72%
Bremen H
1 - 4 T
62%
M'gladbach U
0 - 1 T
68%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Union Berlin har mødt markant stærkere modstand (SoS: 72.2) sammenlignet med Teplice (SoS: 53.4). Det betyder, at Union Berlins statistikker vejer tungere.

Begge hold er jævne i angrebet, med Teplice på 1.3 og Union Berlin på 1.1 mål per kamp.

Defensivt er Teplice langt overlegen, med kun 1.3 indkasserede mål per kamp og 1 clean sheets, mens Union Berlin lukker 2.1 ind per kamp.

Teplice har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Union Berlin har bevist sit værd mod tophold og vundet 2 af 4 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.9 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Teplice har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 5.6 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Teplice

Teplice

VS
Union Berlin

Union Berlin

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere