Spring til indhold
Sammenlign Toulouse vs Barcelona

Toulouse vs Barcelona Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Toulouse vs Barcelona: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Toulouse Toulouse Hjemmehold
Barcelona Barcelona Udehold
Toulouse
41.6
S S U T T T T S S T

Seneste 10 Kampe

Barcelona
96.0
S S S S S S T S S S

Vundne Kategorier

2

Toulouse

1

Uafgjort

12

Barcelona

Præstationsradar

Toulouse
Barcelona

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
40%

4S, 1U, 5T

90%

9S, 0U, 1T

Mål pr. Kamp
1.5

15 / 10 kampe

2.3

23 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
2.2

22 / 10 kampe

0.8

8 / 10 kampe

Målforskel
-7

-7

+15

+15

Rent Bur
10%

1 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
80%

8 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Begge Scorer
70%

7 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Topscorer
Emersonn (3 mål)
Ferran Torres (5 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 9 / 2. Halvleg: 6
1. Halvleg: 13 / 2. Halvleg: 10
Hjemmesejr
40%

2S / 5 kampe

83%

5S / 6 kampe

Udesejr
40%

2S / 5 kampe

100%

4S / 4 kampe

Kampprogram Sværhed
56.0

Ligasværhed: 81.9, Modstanderkvalitet: 66.3

84.7

Ligasværhed: 94.2, Modstanderkvalitet: 63.0

Mod Tophold
0%

0S / 4 kampe

100%

2S / 2 kampe

Forventede mål (xG)
1.94

Faktisk: 1.5 | Diff: -0.44

2.74

Faktisk: 2.3 | Diff: -0.44

Justeret Styrke
41.6

Angreb: 53.0, Forsvar: 28.3, Form: 42.4

96.0

Angreb: 100, Forsvar: 98.8, Form: 100

Analyse af Måltidspunkter

5

0-15'

4
2

16-30'

5
1

31-45'

3
1

46-60'

3
1

61-75'

3
5

76-90+'

5
Toulouse
Barcelona
Toulouse

Styrkeanalyse

41.6

Samlet

Angreb 53.0
Forsvar 28.3
Form 42.4
Stabilitet 39.7
Barcelona

Styrkeanalyse

96.0

Samlet

Angreb 100
Forsvar 98.8
Form 100
Stabilitet 75.7

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

81.9 vs 94.2

Modstanderkvalitet

66.3 vs 63.0

Mod Tophold

0% vs 100%
Toulouse logo Toulouse
S
Lyon (65%)
S
Strasbourg (60%)
U
Monaco (72%)
T
Lens (60%)
T
Lens (76%)
T
Lille (73%)
T
Paris SG (84%)
S
Lorient (64%)
Barcelona logo Barcelona
S
Real Madrid (65%)
S
Osasuna (63%)
S
Getafe (72%)
S
Celta Vigo (54%)
S
Atlético (68%)
S
Espanyol (50%)
T
Atlético (63%)
S
Atlético (66%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Lyon H
2 - 1 S
65%
Strasbourg U
2 - 1 S
60%
Monaco H
2 - 2 U
72%
Lens U
1 - 4 T
60%
Lens U
2 - 3 T
76%
Lille H
0 - 4 T
73%
Paris SG U
1 - 3 T
84%
Lorient H
1 - 0 S
64%
Metz U
4 - 3 S
48%
Marseille H
0 - 1 T
61%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Real Madrid H
2 - 0 S
65%
Osasuna U
2 - 1 S
63%
Getafe U
2 - 0 S
72%
Celta Vigo H
1 - 0 S
54%
Atlético U
2 - 1 S
68%
Espanyol H
4 - 1 S
50%
Atlético H
0 - 2 T
63%
Atlético U
2 - 1 S
66%
Rayo H
1 - 0 S
74%
Newcastle H
7 - 2 S
55%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Barcelona har mødt markant stærkere modstand (SoS: 84.7) sammenlignet med Toulouse (SoS: 56.0). Det betyder, at Barcelonas statistikker vejer tungere.

Barcelona har den offensive fordel med 2.3 mål per kamp mod Toulouses 1.5.

Defensivt er Barcelona langt overlegen, med kun 0.8 indkasserede mål per kamp og 4 clean sheets, mens Toulouse lukker 2.2 ind per kamp.

Toulouse har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 4 kampe.

Hjemmebanens fordel favoriserer Barcelona, med 83% hjemmesejre.

Barcelona er et stærkt udehold med 100% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.4 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Baseret på vores omfattende analyse er Barcelona den klare favorit. Overlegenhed i angreb (100), forsvar (98.8) og form (100) efterlader lidt plads til tvivl. Toulouse har brug for en exceptionel præstation.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Toulouse

Toulouse

VS
Barcelona

Barcelona

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere