Spring til indhold
Sammenlign Trabzonspor vs Levante

Trabzonspor vs Levante Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Trabzonspor vs Levante: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Trabzonspor Trabzonspor Hjemmehold
Levante Levante Udehold
Trabzonspor
68.4
S U T U U S S S S S

Seneste 10 Kampe

Levante
55.7
S S T U S S T S U U

Vundne Kategorier

8

Trabzonspor

3

Uafgjort

4

Levante

Præstationsradar

Trabzonspor
Levante

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
60%

6S, 3U, 1T

50%

5S, 3U, 2T

Mål pr. Kamp
1.6

16 / 10 kampe

1.6

16 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
0.9

9 / 10 kampe

1.5

15 / 10 kampe

Målforskel
+7

+7

+1

+1

Rent Bur
20%

2 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
50%

5 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Begge Scorer
80%

8 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Topscorer
P. Onuachu (5 mål)
Carlos Espí (6 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 11
1. Halvleg: 7 / 2. Halvleg: 9
Hjemmesejr
60%

3S / 5 kampe

80%

4S / 5 kampe

Udesejr
60%

3S / 5 kampe

20%

1S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
64.9

Ligasværhed: 72.0, Modstanderkvalitet: 60.2

59.6

Ligasværhed: 93.0, Modstanderkvalitet: 64.0

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

0%

0S / 2 kampe

Forventede mål (xG)
1.77

Faktisk: 1.6 | Diff: -0.17

2.0

Faktisk: 1.6 | Diff: -0.4

Justeret Styrke
68.4

Angreb: 61.3, Forsvar: 80.4, Form: 68.9

55.7

Angreb: 58.5, Forsvar: 54.8, Form: 54.8

Analyse af Måltidspunkter

2

0-15'

1
1

16-30'

1

31-45'

5
7

46-60'

4
4

61-75'

1
2

76-90+'

4
Trabzonspor
Levante
Trabzonspor

Styrkeanalyse

68.4

Samlet

Angreb 61.3
Forsvar 80.4
Form 68.9
Stabilitet 61.3
Levante

Styrkeanalyse

55.7

Samlet

Angreb 58.5
Forsvar 54.8
Form 54.8
Stabilitet 53.2

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

72.0 vs 93.0

Modstanderkvalitet

60.2 vs 64.0

Mod Tophold

0% vs 0%
Trabzonspor logo Trabzonspor
S
Beşiktaş (65%)
U
Göztepe (59%)
T
Konyaspor (66%)
U
Başakşehir (66%)
U
Alanyaspor (61%)
S
Galatasaray (64%)
S
Eyüp (58%)
S
Rize (59%)
Levante logo Levante
S
Celta Vigo (59%)
S
Osasuna (58%)
T
Villarreal (78%)
U
Espanyol (55%)
S
Sevilla (58%)
S
Getafe (67%)
T
Real Sociedad (66%)
S
Oviedo (61%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Beşiktaş U
2 - 1 S
65%
Göztepe H
1 - 1 U
59%
Konyaspor U
1 - 2 T
66%
Başakşehir H
1 - 1 U
66%
Alanyaspor U
1 - 1 U
61%
Galatasaray H
2 - 1 S
64%
Eyüp U
1 - 0 S
58%
Rize H
1 - 0 S
59%
Kayseri U
3 - 1 S
49%
Fatih H
3 - 1 S
55%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Celta Vigo U
3 - 2 S
59%
Osasuna H
3 - 2 S
58%
Villarreal U
1 - 5 T
78%
Espanyol U
0 - 0 U
55%
Sevilla H
2 - 0 S
58%
Getafe H
1 - 0 S
67%
Real Sociedad U
0 - 2 T
66%
Oviedo H
4 - 2 S
61%
Rayo U
1 - 1 U
79%
Girona H
1 - 1 U
59%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 64.9 vs 59.6), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Begge hold er jævne i angrebet, med Trabzonspor på 1.6 og Levante på 1.6 mål per kamp.

Trabzonspor har den defensive fordel, med 0.9 indkasserede per kamp mod Levantes 1.5.

Trabzonspor har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Hjemmebanens fordel favoriserer Levante, med 80% hjemmesejre.

Trabzonspor er et stærkt udehold med 60% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.8 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Trabzonspor har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 12.7 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Trabzonspor

Trabzonspor

VS
Levante

Levante

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere