Spring til indhold
Sammenlign Trabzonspor vs Tromsø

Trabzonspor vs Tromsø Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Trabzonspor vs Tromsø: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Trabzonspor Trabzonspor Hjemmehold
Tromsø Tromsø Udehold
Trabzonspor
68.4
S U T U U S S S S S

Seneste 10 Kampe

Tromsø
64.8
S U T S S U S S S S

Vundne Kategorier

5

Trabzonspor

3

Uafgjort

7

Tromsø

Præstationsradar

Trabzonspor
Tromsø

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
60%

6S, 3U, 1T

70%

7S, 2U, 1T

Mål pr. Kamp
1.6

16 / 10 kampe

1.7

17 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
0.9

9 / 10 kampe

0.8

8 / 10 kampe

Målforskel
+7

+7

+9

+9

Rent Bur
20%

2 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
50%

5 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Begge Scorer
80%

8 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Topscorer
P. Onuachu (5 mål)
J. Hjertø-Dahl (5 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 11
1. Halvleg: 6 / 2. Halvleg: 11
Hjemmesejr
60%

3S / 5 kampe

71%

5S / 7 kampe

Udesejr
60%

3S / 5 kampe

67%

2S / 3 kampe

Kampprogram Sværhed
64.9

Ligasværhed: 72.0, Modstanderkvalitet: 60.2

48.0

Ligasværhed: 50.0, Modstanderkvalitet: 46.7

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

0%

0S / 0 kampe

Forventede mål (xG)
1.77

Faktisk: 1.6 | Diff: -0.17

1.56

Faktisk: 1.7 | Diff: +0.14

Justeret Styrke
68.4

Angreb: 61.3, Forsvar: 80.4, Form: 68.9

64.8

Angreb: 55.5, Forsvar: 71.9, Form: 68.6

Analyse af Måltidspunkter

2

0-15'

2
1

16-30'

3

31-45'

1
7

46-60'

5
4

61-75'

3
2

76-90+'

3
Trabzonspor
Tromsø
Trabzonspor

Styrkeanalyse

68.4

Samlet

Angreb 61.3
Forsvar 80.4
Form 68.9
Stabilitet 61.3
Tromsø

Styrkeanalyse

64.8

Samlet

Angreb 55.5
Forsvar 71.9
Form 68.6
Stabilitet 63.7

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

72.0 vs 50.0

Modstanderkvalitet

60.2 vs 46.7

Mod Tophold

0% vs 0%
Trabzonspor logo Trabzonspor
S
Beşiktaş (65%)
U
Göztepe (59%)
T
Konyaspor (66%)
U
Başakşehir (66%)
U
Alanyaspor (61%)
S
Galatasaray (64%)
S
Eyüp (58%)
S
Rize (59%)
Tromsø logo Tromsø
S
Molde (52%)
U
Start (40%)
T
Brann (45%)
S
Sandefjord (50%)
S
Sarpsborg (47%)
U
Lillestrøm (57%)
S
Kristiansund (45%)
S
Rosenborg (42%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Beşiktaş U
2 - 1 S
65%
Göztepe H
1 - 1 U
59%
Konyaspor U
1 - 2 T
66%
Başakşehir H
1 - 1 U
66%
Alanyaspor U
1 - 1 U
61%
Galatasaray H
2 - 1 S
64%
Eyüp U
1 - 0 S
58%
Rize H
1 - 0 S
59%
Kayseri U
3 - 1 S
49%
Fatih H
3 - 1 S
55%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Molde H
2 - 0 S
52%
Start U
1 - 1 U
40%
Brann H
0 - 5 T
45%
Sandefjord H
3 - 1 S
50%
Sarpsborg U
1 - 0 S
47%
Lillestrøm H
0 - 0 U
57%
Kristiansund H
2 - 0 S
45%
Rosenborg H
2 - 0 S
42%
Brann U
2 - 1 S
50%
Fredrikstad H
4 - 0 S
39%

AI-Analyse

Dette er et fascinerende opgør mellem to jævnbyrdige hold. De rå tal fortæller én historie, men analysen af modstandernes kvalitet tilføjer afgørende kontekst.

Trabzonspor har mødt markant stærkere modstand (SoS: 64.9) sammenlignet med Tromsø (SoS: 48.0). Det betyder, at Trabzonspors statistikker vejer tungere.

Begge hold er jævne i angrebet, med Trabzonspor på 1.6 og Tromsø på 1.7 mål per kamp.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Trabzonspor på 0.9 og Tromsø på 0.8 indkasserede per kamp.

Trabzonspor har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Tromsø har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Tromsø er et stærkt udehold med 67% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.5 mål i alt. Under 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Trabzonspor

Trabzonspor

VS
Tromsø

Tromsø

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere