Spring til indhold
Sammenlign Twente vs Winterthur

Twente vs Winterthur Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Twente vs Winterthur: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Twente Twente Hjemmehold
Winterthur Winterthur Udehold
Twente
75.3
S U U S S S T S S S

Seneste 10 Kampe

Winterthur
33.7
T S U T T T T S U U

Vundne Kategorier

13

Twente

1

Uafgjort

1

Winterthur

Præstationsradar

Twente
Winterthur

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
70%

7S, 2U, 1T

20%

2S, 3U, 5T

Mål pr. Kamp
2.1

21 / 10 kampe

1.4

14 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.0

10 / 10 kampe

2.0

20 / 10 kampe

Målforskel
+11

+11

-6

-6

Rent Bur
20%

2 / 10 kampe

0%

0 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
70%

7 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Begge Scorer
70%

7 / 10 kampe

80%

8 / 10 kampe

Topscorer
K. Hlynsson (6 mål)
N. Burkart (4 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 9 / 2. Halvleg: 12
1. Halvleg: 10 / 2. Halvleg: 4
Hjemmesejr
67%

4S / 6 kampe

20%

1S / 5 kampe

Udesejr
75%

3S / 4 kampe

20%

1S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
62.1

Ligasværhed: 80.0, Modstanderkvalitet: 62.5

36.6

Ligasværhed: 49.0, Modstanderkvalitet: 48.5

Mod Tophold
33%

1S / 3 kampe

0%

0S / 1 kampe

Forventede mål (xG)
2.55

Faktisk: 2.1 | Diff: -0.45

1.46

Faktisk: 1.4 | Diff: -0.06

Justeret Styrke
75.3

Angreb: 78.5, Forsvar: 74.7, Form: 78.5

33.7

Angreb: 40.4, Forsvar: 28.9, Form: 17.3

Analyse af Måltidspunkter

2

0-15'

4
3

16-30'

1
3

31-45'

4
8

46-60'

3
3

61-75'

1
2

76-90+'

1
Twente
Winterthur
Twente

Styrkeanalyse

75.3

Samlet

Angreb 78.5
Forsvar 74.7
Form 78.5
Stabilitet 63.7
Winterthur

Styrkeanalyse

33.7

Samlet

Angreb 40.4
Forsvar 28.9
Form 17.3
Stabilitet 61.3

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

80.0 vs 49.0

Modstanderkvalitet

62.5 vs 48.5

Mod Tophold

33% vs 0%
Twente logo Twente
S
Sparta (44%)
U
AZ (72%)
U
NEC (64%)
S
Volendam (49%)
S
Ajax (67%)
S
Fortuna (61%)
T
Utrecht (70%)
S
Go Ahead (70%)
Winterthur logo Winterthur
T
GC Zürich (36%)
S
Lausanne (42%)
U
Zürich (37%)
T
Servette (70%)
T
GC Zürich (27%)
T
Lausanne (43%)
T
Basel (46%)
S
Luzern (57%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Sparta H
4 - 0 S
44%
AZ U
2 - 2 U
72%
NEC H
1 - 1 U
64%
Volendam H
2 - 1 S
49%
Ajax U
2 - 1 S
67%
Fortuna U
2 - 1 S
61%
Utrecht H
0 - 2 T
70%
Go Ahead U
4 - 1 S
70%
Feyenoord H
2 - 0 S
67%
Groningen H
2 - 1 S
61%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
GC Zürich U
2 - 3 T
36%
Lausanne H
2 - 1 S
42%
Zürich H
2 - 2 U
37%
Servette U
3 - 5 T
70%
GC Zürich H
0 - 2 T
27%
Lausanne U
1 - 2 T
43%
Basel H
0 - 2 T
46%
Luzern U
2 - 1 S
57%
Sion U
1 - 1 U
66%
Servette H
1 - 1 U
61%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Twente har mødt markant stærkere modstand (SoS: 62.1) sammenlignet med Winterthur (SoS: 36.6). Det betyder, at Twentes statistikker vejer tungere.

Twente har den offensive fordel med 2.1 mål per kamp mod Winterthurs 1.4.

Defensivt er Twente langt overlegen, med kun 1.0 indkasserede mål per kamp og 2 clean sheets, mens Winterthur lukker 2.0 ind per kamp.

Twente har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 3 kampe.

Twente er et stærkt udehold med 75% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.2 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Baseret på vores omfattende analyse er Twente den klare favorit. Overlegenhed i angreb (78.5), forsvar (74.7) og form (78.5) efterlader lidt plads til tvivl. Winterthur har brug for en exceptionel præstation.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Twente

Twente

VS
Winterthur

Winterthur

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere