Spring til indhold
Sammenlign Union Berlin vs Copenhagen

Union Berlin vs Copenhagen Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Union Berlin vs Copenhagen: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Union Berlin Union Berlin Hjemmehold
Copenhagen Copenhagen Udehold
Union Berlin
38.8
S U T T T U T S T T

Seneste 10 Kampe

Copenhagen
68.2
S U S S S S S T T T

Vundne Kategorier

2

Union Berlin

2

Uafgjort

11

Copenhagen

Præstationsradar

Union Berlin
Copenhagen

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
20%

2S, 2U, 6T

60%

6S, 1U, 3T

Mål pr. Kamp
1.1

11 / 10 kampe

2.8

28 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
2.1

21 / 10 kampe

1.2

12 / 10 kampe

Målforskel
-10

-10

+16

+16

Rent Bur
10%

1 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
70%

7 / 10 kampe

100%

10 / 10 kampe

Begge Scorer
70%

7 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Topscorer
O. Burke (2 mål)
Y. Moukoko (5 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 2 / 2. Halvleg: 9
1. Halvleg: 14 / 2. Halvleg: 14
Hjemmesejr
0%

0S / 4 kampe

60%

3S / 5 kampe

Udesejr
33%

2S / 6 kampe

60%

3S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
72.2

Ligasværhed: 91.0, Modstanderkvalitet: 66.6

51.2

Ligasværhed: 55.0, Modstanderkvalitet: 48.6

Mod Tophold
50%

2S / 4 kampe

0%

0S / 0 kampe

Forventede mål (xG)
1.55

Faktisk: 1.1 | Diff: -0.45

2.87

Faktisk: 2.8 | Diff: -0.07

Justeret Styrke
38.8

Angreb: 44.8, Forsvar: 36.7, Form: 24.4

68.2

Angreb: 94.5, Forsvar: 60.7, Form: 60.7

Analyse af Måltidspunkter

0-15'

5
1

16-30'

5
1

31-45'

4
1

46-60'

1
2

61-75'

2
6

76-90+'

11
Union Berlin
Copenhagen
Union Berlin

Styrkeanalyse

38.8

Samlet

Angreb 44.8
Forsvar 36.7
Form 24.4
Stabilitet 59.2
Copenhagen

Styrkeanalyse

68.2

Samlet

Angreb 94.5
Forsvar 60.7
Form 60.7
Stabilitet 43.3

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

91.0 vs 55.0

Modstanderkvalitet

66.6 vs 48.6

Mod Tophold

50% vs 0%
Union Berlin logo Union Berlin
S
Mainz 05 (70%)
U
Köln (57%)
T
Leipzig (84%)
T
Wolfsburg (50%)
T
Heidenheim (67%)
U
St. Pauli (50%)
T
Bayern Munich (86%)
S
Freiburg (72%)
Copenhagen logo Copenhagen
S
Silkeborg (57%)
U
Fredericia (48%)
S
Vejle (39%)
S
OB (50%)
S
Vejle (44%)
S
Randers (52%)
S
Silkeborg (52%)
T
Fredericia (43%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Mainz 05 U
3 - 1 S
70%
Köln H
2 - 2 U
57%
Leipzig U
1 - 3 T
84%
Wolfsburg H
1 - 2 T
50%
Heidenheim U
1 - 3 T
67%
St. Pauli H
1 - 1 U
50%
Bayern Munich U
0 - 4 T
86%
Freiburg U
1 - 0 S
72%
Bremen H
1 - 4 T
62%
M'gladbach U
0 - 1 T
68%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Silkeborg U
4 - 0 S
57%
Fredericia U
3 - 3 U
48%
Vejle H
3 - 0 S
39%
OB H
2 - 1 S
50%
Vejle U
4 - 1 S
44%
Randers U
2 - 1 S
52%
Silkeborg H
7 - 0 S
52%
Fredericia H
1 - 2 T
43%
OB U
1 - 2 T
55%
Randers H
1 - 2 T
46%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Union Berlin har mødt markant stærkere modstand (SoS: 72.2) sammenlignet med Copenhagen (SoS: 51.2). Det betyder, at Union Berlins statistikker vejer tungere.

Copenhagens angreb er på et andet niveau, med et gennemsnit på 2.8 mål per kamp og Y. Moukoko i spidsen med 5 mål. Union Berlin scorer kun 1.1 per kamp.

Defensivt er Copenhagen langt overlegen, med kun 1.2 indkasserede mål per kamp og 3 clean sheets, mens Union Berlin lukker 2.1 ind per kamp.

Union Berlin har bevist sit værd mod tophold og vundet 2 af 4 kampe.

Copenhagen har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Copenhagen er et stærkt udehold med 60% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.6 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Copenhagen fremstår som favorit. Med en stærkere samlet rating (68.2 vs 38.8) bør de kontrollere kampen.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Union Berlin

Union Berlin

VS
Copenhagen

Copenhagen

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere