Spring til indhold
Sammenlign Westerlo vs Parma

Westerlo vs Parma Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Westerlo vs Parma: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Westerlo Westerlo Hjemmehold
Parma Parma Udehold
Westerlo
45.7
T U T S T S S U T S

Seneste 10 Kampe

Parma
40.5
T T S S U U T T U U

Vundne Kategorier

10

Westerlo

3

Uafgjort

2

Parma

Præstationsradar

Westerlo
Parma

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
40%

4S, 2U, 4T

20%

2S, 4U, 4T

Mål pr. Kamp
1.4

14 / 10 kampe

0.8

8 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.5

15 / 10 kampe

1.4

14 / 10 kampe

Målforskel
-1

-1

-6

-6

Rent Bur
40%

4 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
60%

6 / 10 kampe

20%

2 / 10 kampe

Begge Scorer
50%

5 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Topscorer
Nacho Ferri (4 mål)
N. Elphege (2 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 3 / 2. Halvleg: 11
1. Halvleg: 3 / 2. Halvleg: 5
Hjemmesejr
20%

1S / 5 kampe

20%

1S / 5 kampe

Udesejr
60%

3S / 5 kampe

20%

1S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
51.3

Ligasværhed: 59.5, Modstanderkvalitet: 54.9

63.0

Ligasværhed: 90.0, Modstanderkvalitet: 67.2

Mod Tophold
33%

1S / 3 kampe

14%

1S / 7 kampe

Forventede mål (xG)
1.42

Faktisk: 1.4 | Diff: -0.02

1.0

Faktisk: 0.8 | Diff: -0.2

Justeret Styrke
45.7

Angreb: 47.3, Forsvar: 50.6, Form: 40.5

40.5

Angreb: 30.1, Forsvar: 60.3, Form: 22.6

Analyse af Måltidspunkter

2

0-15'

2

16-30'

1
1

31-45'

3

46-60'

2
4

61-75'

4

76-90+'

3
Westerlo
Parma
Westerlo

Styrkeanalyse

45.7

Samlet

Angreb 47.3
Forsvar 50.6
Form 40.5
Stabilitet 44.8
Parma

Styrkeanalyse

40.5

Samlet

Angreb 30.1
Forsvar 60.3
Form 22.6
Stabilitet 64.0

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

59.5 vs 90.0

Modstanderkvalitet

54.9 vs 67.2

Mod Tophold

33% vs 14%
Westerlo logo Westerlo
T
Genk (54%)
U
OHL (35%)
T
Antwerp (40%)
S
OHL (40%)
T
Genk (49%)
S
Standard (72%)
S
Charleroi (57%)
U
Standard (72%)
Parma logo Parma
T
Roma (70%)
T
Inter Milan (84%)
S
Pisa (40%)
S
Udinese (79%)
U
Napoli (74%)
U
Lazio (76%)
T
Cremonese (51%)
T
Torino (74%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Genk U
0 - 3 T
54%
OHL H
3 - 3 U
35%
Antwerp H
2 - 4 T
40%
OHL U
2 - 0 S
40%
Genk H
1 - 2 T
49%
Standard U
2 - 1 S
72%
Charleroi H
2 - 0 S
57%
Standard U
0 - 0 U
72%
Club Brugge H
1 - 2 T
78%
OHL U
1 - 0 S
52%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Roma H
2 - 3 T
70%
Inter Milan U
0 - 2 T
84%
Pisa H
1 - 0 S
40%
Udinese U
1 - 0 S
79%
Napoli H
1 - 1 U
74%
Lazio U
1 - 1 U
76%
Cremonese H
0 - 2 T
51%
Torino U
1 - 4 T
74%
Fiorentina U
0 - 0 U
71%
Cagliari H
1 - 1 U
53%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Parma har mødt markant stærkere modstand (SoS: 63.0) sammenlignet med Westerlo (SoS: 51.3). Det betyder, at Parmas statistikker vejer tungere.

Westerlo har den offensive fordel med 1.4 mål per kamp mod Parmas 0.8.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Westerlo på 1.5 og Parma på 1.4 indkasserede per kamp.

Westerlo har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 3 kampe.

Parma har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 7 kampe.

Westerlo er et stærkt udehold med 60% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.5 mål i alt. Under 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Westerlo har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 5.2 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Westerlo

Westerlo

VS
Parma

Parma

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere