Spring til indhold
Sammenlign Wolfsburg vs Varaždin

Wolfsburg vs Varaždin Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Wolfsburg vs Varaždin: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Wolfsburg Wolfsburg Hjemmehold
Varaždin Varaždin Udehold
Wolfsburg
34.5
T U U S T T T U T T

Seneste 10 Kampe

Varaždin
42.1
U T T S S S U T S U

Vundne Kategorier

3

Wolfsburg

3

Uafgjort

9

Varaždin

Præstationsradar

Wolfsburg
Varaždin

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
10%

1S, 3U, 6T

40%

4S, 3U, 3T

Mål pr. Kamp
0.9

9 / 10 kampe

1.3

13 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.9

19 / 10 kampe

1.1

11 / 10 kampe

Målforskel
-10

-10

+2

+2

Rent Bur
10%

1 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
50%

5 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Begge Scorer
60%

6 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Topscorer
K. Koulierakis (2 mål)
A. Latković (4 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 4
1. Halvleg: 8 / 2. Halvleg: 5
Hjemmesejr
0%

0S / 5 kampe

60%

3S / 5 kampe

Udesejr
20%

1S / 5 kampe

20%

1S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
59.8

Ligasværhed: 91.0, Modstanderkvalitet: 67.0

34.6

Ligasværhed: 45.0, Modstanderkvalitet: 47.4

Mod Tophold
0%

0S / 5 kampe

0%

0S / 1 kampe

Forventede mål (xG)
1.08

Faktisk: 0.9 | Diff: -0.18

1.06

Faktisk: 1.3 | Diff: +0.24

Justeret Styrke
34.5

Angreb: 32.9, Forsvar: 40.3, Form: 11.0

42.1

Angreb: 36.7, Forsvar: 53.6, Form: 33.8

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

4
2

16-30'

3
2

31-45'

1
2

46-60'

2
1

61-75'

2
1

76-90+'

1
Wolfsburg
Varaždin
Wolfsburg

Styrkeanalyse

34.5

Samlet

Angreb 32.9
Forsvar 40.3
Form 11.0
Stabilitet 74.8
Varaždin

Styrkeanalyse

42.1

Samlet

Angreb 36.7
Forsvar 53.6
Form 33.8
Stabilitet 50.5

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

91.0 vs 45.0

Modstanderkvalitet

67.0 vs 47.4

Mod Tophold

0% vs 0%
Wolfsburg logo Wolfsburg
T
Bayern Munich (81%)
U
Freiburg (72%)
U
M'gladbach (63%)
S
Union Berlin (57%)
T
Frankfurt (62%)
T
Leverkusen (70%)
T
Bremen (62%)
U
Hoffenheim (70%)
Varaždin logo Varaždin
U
Lokomotiva (44%)
T
Hajduk (58%)
T
Dinamo Zagreb (76%)
S
Rijeka (44%)
S
Osijek (46%)
S
Slaven (35%)
U
Gorica (44%)
T
Istra (46%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Bayern Munich H
0 - 1 T
81%
Freiburg U
1 - 1 U
72%
M'gladbach H
0 - 0 U
63%
Union Berlin U
2 - 1 S
57%
Frankfurt H
1 - 2 T
62%
Leverkusen U
3 - 6 T
70%
Bremen H
0 - 1 T
62%
Hoffenheim U
1 - 1 U
70%
Hamburg H
1 - 2 T
58%
Stuttgart U
0 - 4 T
75%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Lokomotiva H
1 - 1 U
44%
Hajduk U
1 - 3 T
58%
Dinamo Zagreb U
1 - 2 T
76%
Rijeka H
1 - 0 S
44%
Osijek U
2 - 0 S
46%
Slaven H
2 - 1 S
35%
Gorica H
1 - 1 U
44%
Istra U
1 - 2 T
46%
Vukovar H
2 - 0 S
32%
Lokomotiva U
1 - 1 U
49%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Wolfsburg har mødt markant stærkere modstand (SoS: 59.8) sammenlignet med Varaždin (SoS: 34.6). Det betyder, at Wolfsburgs statistikker vejer tungere.

Varaždin har den offensive fordel med 1.3 mål per kamp mod Wolfsburgs 0.9.

Varaždin har den defensive fordel, med 1.1 indkasserede per kamp mod Wolfsburgs 1.9.

Wolfsburg har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 5 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.6 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Varaždin har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 7.6 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Wolfsburg

Wolfsburg

VS
Varaždin

Varaždin

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere