Spring til indhold
Sammenlign WSG Tirol vs Panserraikos

WSG Tirol vs Panserraikos Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign WSG Tirol vs Panserraikos: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

WSG Tirol WSG Tirol Hjemmehold
Panserraikos Panserraikos Udehold
WSG Tirol
37.2
U T S U U T S T T S

Seneste 10 Kampe

Panserraikos
42.7
T T U S T S U S U U

Vundne Kategorier

6

WSG Tirol

3

Uafgjort

6

Panserraikos

Præstationsradar

WSG Tirol
Panserraikos

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
30%

3S, 3U, 4T

30%

3S, 4U, 3T

Mål pr. Kamp
1.1

11 / 10 kampe

0.8

8 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
2.0

20 / 10 kampe

1.1

11 / 10 kampe

Målforskel
-9

-9

-3

-3

Rent Bur
30%

3 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
60%

6 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Begge Scorer
50%

5 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Topscorer
A. Ola-Adebomi (3 mål)
M. Tsaousis (2 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 6
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 3
Hjemmesejr
50%

3S / 6 kampe

0%

0S / 5 kampe

Udesejr
0%

0S / 4 kampe

60%

3S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
53.3

Ligasværhed: 55.0, Modstanderkvalitet: 52.1

53.6

Ligasværhed: 56.0, Modstanderkvalitet: 52.0

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

0%

0S / 0 kampe

Forventede mål (xG)
1.02

Faktisk: 1.1 | Diff: +0.08

0.81

Faktisk: 0.8 | Diff: -0.01

Justeret Styrke
37.2

Angreb: 37.9, Forsvar: 34.4, Form: 31.0

42.7

Angreb: 27.6, Forsvar: 65.6, Form: 31.1

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

2

16-30'

3
2

31-45'

2
2

46-60'

2

61-75'

4

76-90+'

1
WSG Tirol
Panserraikos
WSG Tirol

Styrkeanalyse

37.2

Samlet

Angreb 37.9
Forsvar 34.4
Form 31.0
Stabilitet 53.2
Panserraikos

Styrkeanalyse

42.7

Samlet

Angreb 27.6
Forsvar 65.6
Form 31.1
Stabilitet 57.7

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

55.0 vs 56.0

Modstanderkvalitet

52.1 vs 52.0

Mod Tophold

0% vs 0%
WSG Tirol logo WSG Tirol
U
BW Linz (55%)
T
GAK (58%)
S
Ried (50%)
U
Altach (48%)
U
Altach (43%)
T
BW Linz (60%)
S
WAC (46%)
T
GAK (53%)
Panserraikos logo Panserraikos
T
Asteras (61%)
T
Kifisia (49%)
U
Larissa (41%)
S
Larissa (46%)
T
Atromitos (54%)
S
Panaitolikos (53%)
U
Asteras (56%)
S
Kifisia (54%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
BW Linz H
1 - 1 U
55%
GAK U
0 - 4 T
58%
Ried H
1 - 0 S
50%
Altach U
0 - 0 U
48%
Altach H
2 - 2 U
43%
BW Linz U
0 - 5 T
60%
WAC H
3 - 1 S
46%
GAK H
1 - 5 T
53%
Ried U
1 - 2 T
55%
GAK H
2 - 0 S
53%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Asteras U
0 - 1 T
61%
Kifisia H
1 - 2 T
49%
Larissa H
1 - 1 U
41%
Larissa U
1 - 0 S
46%
Atromitos H
0 - 4 T
54%
Panaitolikos U
3 - 2 S
53%
Asteras H
0 - 0 U
56%
Kifisia U
2 - 1 S
54%
Panaitolikos U
0 - 0 U
53%
Aris H
0 - 0 U
53%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 53.3 vs 53.6), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

WSG Tirol har den offensive fordel med 1.1 mål per kamp mod Panserraikoss 0.8.

Defensivt er Panserraikos langt overlegen, med kun 1.1 indkasserede mål per kamp og 4 clean sheets, mens WSG Tirol lukker 2.0 ind per kamp.

WSG Tirol har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Panserraikos har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Panserraikos er et stærkt udehold med 60% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.5 mål i alt. Under 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Panserraikos har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 5.5 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

WSG Tirol

WSG Tirol

VS
Panserraikos

Panserraikos

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere