Spring til indhold
Sammenlign Young Boys vs Real Sociedad

Young Boys vs Real Sociedad Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Young Boys vs Real Sociedad: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Young Boys Young Boys Hjemmehold
Real Sociedad Real Sociedad Udehold
Young Boys
52.2
S T T U U U S T S S

Seneste 10 Kampe

Real Sociedad
48.2
U T U T U U S T S T

Vundne Kategorier

6

Young Boys

1

Uafgjort

8

Real Sociedad

Præstationsradar

Young Boys
Real Sociedad

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
40%

4S, 3U, 3T

20%

2S, 4U, 4T

Mål pr. Kamp
1.7

17 / 10 kampe

1.8

18 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.1

11 / 10 kampe

1.9

19 / 10 kampe

Målforskel
+6

+6

-1

-1

Rent Bur
30%

3 / 10 kampe

10%

1 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
60%

6 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Begge Scorer
60%

6 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Topscorer
A. Sanches (4 mål)
Mikel Oyarzabal (6 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 13
1. Halvleg: 9 / 2. Halvleg: 9
Hjemmesejr
33%

2S / 6 kampe

40%

2S / 5 kampe

Udesejr
50%

2S / 4 kampe

0%

0S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
49.6

Ligasværhed: 48.0, Modstanderkvalitet: 50.7

66.5

Ligasværhed: 88.2, Modstanderkvalitet: 65.7

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

33%

1S / 3 kampe

Forventede mål (xG)
1.49

Faktisk: 1.7 | Diff: +0.21

1.93

Faktisk: 1.8 | Diff: -0.13

Justeret Styrke
52.2

Angreb: 56.4, Forsvar: 63.1, Form: 39.8

48.2

Angreb: 69.9, Forsvar: 42.7, Form: 23.3

Analyse af Måltidspunkter

2

0-15'

3
1

16-30'

5
1

31-45'

3

46-60'

4
5

61-75'

2
5

76-90+'

4
Young Boys
Real Sociedad
Young Boys

Styrkeanalyse

52.2

Samlet

Angreb 56.4
Forsvar 63.1
Form 39.8
Stabilitet 50.5
Real Sociedad

Styrkeanalyse

48.2

Samlet

Angreb 69.9
Forsvar 42.7
Form 23.3
Stabilitet 64.0

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

48.0 vs 88.2

Modstanderkvalitet

50.7 vs 65.7

Mod Tophold

0% vs 33%
Young Boys logo Young Boys
S
Basel (50%)
T
Lugano (59%)
T
St.Gallen (59%)
U
Servette (61%)
U
Basel (51%)
U
Lugano (50%)
S
Lausanne (43%)
T
Thun (44%)
Real Sociedad logo Real Sociedad
U
Betis (68%)
T
Sevilla (63%)
U
Rayo (79%)
T
Getafe (67%)
U
Atlético (47%)
U
Alavés (60%)
S
Levante (71%)
T
Villarreal (78%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Basel H
3 - 0 S
50%
Lugano U
0 - 1 T
59%
St.Gallen H
1 - 2 T
59%
Servette H
1 - 1 U
61%
Basel U
3 - 3 U
51%
Lugano H
1 - 1 U
50%
Lausanne U
2 - 0 S
43%
Thun H
1 - 2 T
44%
Luzern U
2 - 1 S
57%
Zürich H
3 - 0 S
33%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Betis H
2 - 2 U
68%
Sevilla U
0 - 1 T
63%
Rayo U
3 - 3 U
79%
Getafe H
0 - 1 T
67%
Atlético U
2 - 2 U
47%
Alavés H
3 - 3 U
60%
Levante H
2 - 0 S
71%
Villarreal U
1 - 3 T
78%
Osasuna H
3 - 1 S
58%
Atlético U
2 - 3 T
66%

AI-Analyse

Dette er et fascinerende opgør mellem to jævnbyrdige hold. De rå tal fortæller én historie, men analysen af modstandernes kvalitet tilføjer afgørende kontekst.

Real Sociedad har mødt markant stærkere modstand (SoS: 66.5) sammenlignet med Young Boys (SoS: 49.6). Det betyder, at Real Sociedads statistikker vejer tungere.

Begge hold er jævne i angrebet, med Young Boys på 1.7 og Real Sociedad på 1.8 mål per kamp.

Young Boys har den defensive fordel, med 1.1 indkasserede per kamp mod Real Sociedads 1.9.

Young Boys har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Real Sociedad har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 3 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.2 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Young Boys

Young Boys

VS
Real Sociedad

Real Sociedad

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere