Spring til indhold
Sammenlign Zagłębie vs Beşiktaş

Zagłębie vs Beşiktaş Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Zagłębie vs Beşiktaş: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Zagłębie Zagłębie Hjemmehold
Beşiktaş Beşiktaş Udehold
Zagłębie
47.1
S U T T S T T T S S

Seneste 10 Kampe

Beşiktaş
50.9
T S U T S T S S T S

Vundne Kategorier

1

Zagłębie

5

Uafgjort

9

Beşiktaş

Præstationsradar

Zagłębie
Beşiktaş

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
40%

4S, 1U, 5T

50%

5S, 1U, 4T

Mål pr. Kamp
1.0

10 / 10 kampe

1.3

13 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
0.9

9 / 10 kampe

0.9

9 / 10 kampe

Målforskel
+1

+1

+4

+4

Rent Bur
40%

4 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
30%

3 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Begge Scorer
30%

3 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Topscorer
M. Reguła (2 mål)
O. Kökçü (4 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 6
1. Halvleg: 8 / 2. Halvleg: 5
Hjemmesejr
40%

2S / 5 kampe

40%

2S / 5 kampe

Udesejr
40%

2S / 5 kampe

60%

3S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
54.2

Ligasværhed: 57.0, Modstanderkvalitet: 52.3

49.0

Ligasværhed: 72.0, Modstanderkvalitet: 57.8

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

0%

0S / 1 kampe

Forventede mål (xG)
0.99

Faktisk: 1.0 | Diff: +0.01

1.32

Faktisk: 1.3 | Diff: -0.02

Justeret Styrke
47.1

Angreb: 34.7, Forsvar: 72.9, Form: 41.7

50.9

Angreb: 42.9, Forsvar: 69.3, Form: 49.5

Analyse af Måltidspunkter

2

0-15'

5
2

16-30'

1

31-45'

1
1

46-60'

4
4

61-75'

1
1

76-90+'

1
Zagłębie
Beşiktaş
Zagłębie

Styrkeanalyse

47.1

Samlet

Angreb 34.7
Forsvar 72.9
Form 41.7
Stabilitet 39.7
Beşiktaş

Styrkeanalyse

50.9

Samlet

Angreb 42.9
Forsvar 69.3
Form 49.5
Stabilitet 38.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

57.0 vs 72.0

Modstanderkvalitet

52.3 vs 57.8

Mod Tophold

0% vs 0%
Zagłębie logo Zagłębie
S
Górnik (58%)
U
Cracovia (40%)
T
Nieciecza (36%)
T
Legia (64%)
S
Radomiak (53%)
T
Arka (49%)
T
Motor (59%)
T
Lech (64%)
Beşiktaş logo Beşiktaş
T
Trabzonspor (69%)
S
Gaziantep (54%)
U
Fatih (55%)
T
Samsunspor (67%)
S
Antalyaspor (43%)
T
Fenerbahçe (73%)
S
Kasımpaşa (52%)
S
Gençlerbirliği (50%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Górnik U
2 - 0 S
58%
Cracovia H
0 - 0 U
40%
Nieciecza H
1 - 2 T
36%
Legia U
0 - 1 T
64%
Radomiak H
1 - 0 S
53%
Arka U
1 - 3 T
49%
Motor U
0 - 1 T
59%
Lech H
0 - 1 T
64%
Piast U
3 - 1 S
58%
Wisła Płock H
2 - 0 S
42%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Trabzonspor H
1 - 2 T
69%
Gaziantep U
2 - 0 S
54%
Fatih H
0 - 0 U
55%
Samsunspor U
1 - 2 T
67%
Antalyaspor H
4 - 2 S
43%
Fenerbahçe U
0 - 1 T
73%
Kasımpaşa H
2 - 1 S
52%
Gençlerbirliği U
2 - 0 S
50%
Galatasaray H
0 - 1 T
64%
Kocaelispor U
1 - 0 S
51%

AI-Analyse

Dette er et fascinerende opgør mellem to jævnbyrdige hold. De rå tal fortæller én historie, men analysen af modstandernes kvalitet tilføjer afgørende kontekst.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 54.2 vs 49.0), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Beşiktaş har den offensive fordel med 1.3 mål per kamp mod Zagłębies 1.0.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Zagłębie på 0.9 og Beşiktaş på 0.9 indkasserede per kamp.

Zagłębie har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Beşiktaş er et stærkt udehold med 60% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.1 mål i alt. Under 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — usandsynligt.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Zagłębie

Zagłębie

VS
Beşiktaş

Beşiktaş

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere