Spring til indhold
Sammenlign Zagłębie vs Como

Zagłębie vs Como Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Zagłębie vs Como: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Zagłębie Zagłębie Hjemmehold
Como Como Udehold
Zagłębie
47.1
S U T T S T T T S S

Seneste 10 Kampe

Como
62.2
S U S T T T U S S S

Vundne Kategorier

1

Zagłębie

1

Uafgjort

13

Como

Præstationsradar

Zagłębie
Como

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
40%

4S, 1U, 5T

50%

5S, 2U, 3T

Mål pr. Kamp
1.0

10 / 10 kampe

1.8

18 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
0.9

9 / 10 kampe

1.1

11 / 10 kampe

Målforskel
+1

+1

+7

+7

Rent Bur
40%

4 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
30%

3 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Begge Scorer
30%

3 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Topscorer
M. Reguła (2 mål)
T. Douvikas (4 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 6
1. Halvleg: 8 / 2. Halvleg: 10
Hjemmesejr
40%

2S / 5 kampe

50%

2S / 4 kampe

Udesejr
40%

2S / 5 kampe

50%

3S / 6 kampe

Kampprogram Sværhed
54.2

Ligasværhed: 57.0, Modstanderkvalitet: 52.3

63.4

Ligasværhed: 85.5, Modstanderkvalitet: 65.6

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

25%

1S / 4 kampe

Forventede mål (xG)
0.99

Faktisk: 1.0 | Diff: +0.01

2.05

Faktisk: 1.8 | Diff: -0.25

Justeret Styrke
47.1

Angreb: 34.7, Forsvar: 72.9, Form: 41.7

62.2

Angreb: 68.0, Forsvar: 71.8, Form: 56.7

Analyse af Måltidspunkter

2

0-15'

3
2

16-30'

1

31-45'

3
1

46-60'

4
4

61-75'

3
1

76-90+'

4
Zagłębie
Como
Zagłębie

Styrkeanalyse

47.1

Samlet

Angreb 34.7
Forsvar 72.9
Form 41.7
Stabilitet 39.7
Como

Styrkeanalyse

62.2

Samlet

Angreb 68.0
Forsvar 71.8
Form 56.7
Stabilitet 45.7

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

57.0 vs 85.5

Modstanderkvalitet

52.3 vs 65.6

Mod Tophold

0% vs 25%
Zagłębie logo Zagłębie
S
Górnik (58%)
U
Cracovia (40%)
T
Nieciecza (36%)
T
Legia (64%)
S
Radomiak (53%)
T
Arka (49%)
T
Motor (59%)
T
Lech (64%)
Como logo Como
S
Verona (55%)
U
Napoli (74%)
S
Genoa (67%)
T
Inter Milan (66%)
T
Sassuolo (69%)
T
Inter Milan (78%)
U
Udinese (79%)
S
Pisa (40%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Górnik U
2 - 0 S
58%
Cracovia H
0 - 0 U
40%
Nieciecza H
1 - 2 T
36%
Legia U
0 - 1 T
64%
Radomiak H
1 - 0 S
53%
Arka U
1 - 3 T
49%
Motor U
0 - 1 T
59%
Lech H
0 - 1 T
64%
Piast U
3 - 1 S
58%
Wisła Płock H
2 - 0 S
42%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Verona U
1 - 0 S
55%
Napoli H
0 - 0 U
74%
Genoa U
2 - 0 S
67%
Inter Milan U
2 - 3 T
66%
Sassuolo U
1 - 2 T
69%
Inter Milan H
3 - 4 T
78%
Udinese U
0 - 0 U
79%
Pisa H
5 - 0 S
40%
Roma H
2 - 1 S
70%
Cagliari U
2 - 1 S
58%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 54.2 vs 63.4), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Como har den offensive fordel med 1.8 mål per kamp mod Zagłębies 1.0.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Zagłębie på 0.9 og Como på 1.1 indkasserede per kamp.

Zagłębie har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Como har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 4 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.4 mål i alt. Under 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Como fremstår som favorit. Med en stærkere samlet rating (62.2 vs 47.1) bør de kontrollere kampen.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Zagłębie

Zagłębie

VS
Como

Como

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere