Spring til indhold
Sammenlign Zorya vs Motor

Zorya vs Motor Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Zorya vs Motor: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Zorya Zorya Hjemmehold
Motor Motor Udehold
Zorya
64.3
S U S S T T S U U S

Seneste 10 Kampe

Motor
52.1
S T T T U U S S U S

Vundne Kategorier

10

Zorya

3

Uafgjort

2

Motor

Præstationsradar

Zorya
Motor

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
50%

5S, 3U, 2T

40%

4S, 3U, 3T

Mål pr. Kamp
1.8

18 / 10 kampe

1.3

13 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.2

12 / 10 kampe

0.9

9 / 10 kampe

Målforskel
+6

+6

+4

+4

Rent Bur
30%

3 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
60%

6 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Begge Scorer
70%

7 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Topscorer
P. Budkivskyi (5 mål)
K. Czubak (5 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 6 / 2. Halvleg: 12
1. Halvleg: 8 / 2. Halvleg: 5
Hjemmesejr
60%

3S / 5 kampe

40%

2S / 5 kampe

Udesejr
40%

2S / 5 kampe

40%

2S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
67.3

Ligasværhed: 98.0, Modstanderkvalitet: 66.0

54.7

Ligasværhed: 57.0, Modstanderkvalitet: 53.2

Mod Tophold
20%

1S / 5 kampe

0%

0S / 0 kampe

Forventede mål (xG)
2.1

Faktisk: 1.8 | Diff: -0.3

1.37

Faktisk: 1.3 | Diff: -0.07

Justeret Styrke
64.3

Angreb: 70.4, Forsvar: 70.4, Form: 58.7

52.1

Angreb: 45.4, Forsvar: 73.3, Form: 41.9

Analyse af Måltidspunkter

4

0-15'

1
1

16-30'

4
1

31-45'

3
7

46-60'

2
2

61-75'

1
3

76-90+'

2
Zorya
Motor
Zorya

Styrkeanalyse

64.3

Samlet

Angreb 70.4
Forsvar 70.4
Form 58.7
Stabilitet 53.2
Motor

Styrkeanalyse

52.1

Samlet

Angreb 45.4
Forsvar 73.3
Form 41.9
Stabilitet 50.5

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

98.0 vs 57.0

Modstanderkvalitet

66.0 vs 53.2

Mod Tophold

20% vs 0%
Zorya logo Zorya
S
Oleksandria (49%)
U
Metalist 1925 (74%)
S
Rukh Vynnyky (49%)
S
Veres Rivne (62%)
T
Shakhtar D (78%)
T
Dynamo Kyiv (83%)
S
Epitsentr (74%)
U
Obolon (63%)
Motor logo Motor
S
Wisła Płock (47%)
T
Lech (64%)
T
Widzew (59%)
T
GKS Katowice (64%)
U
Raków (54%)
U
Radomiak (58%)
S
Zagłębie (49%)
S
Nieciecza (41%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Oleksandria U
2 - 1 S
49%
Metalist 1925 H
1 - 1 U
74%
Rukh Vynnyky U
2 - 1 S
49%
Veres Rivne H
2 - 0 S
62%
Shakhtar D H
1 - 2 T
78%
Dynamo Kyiv U
1 - 3 T
83%
Epitsentr H
1 - 0 S
74%
Obolon U
3 - 3 U
63%
Kolos U
1 - 1 U
83%
SK Poltava H
4 - 0 S
45%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Wisła Płock U
4 - 0 S
47%
Lech H
0 - 1 T
64%
Widzew U
0 - 2 T
59%
GKS Katowice U
2 - 3 T
64%
Raków H
1 - 1 U
54%
Radomiak U
1 - 1 U
58%
Zagłębie H
1 - 0 S
49%
Nieciecza U
2 - 1 S
41%
Górnik H
0 - 0 U
53%
Kielce H
2 - 0 S
43%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Zorya har mødt markant stærkere modstand (SoS: 67.3) sammenlignet med Motor (SoS: 54.7). Det betyder, at Zoryas statistikker vejer tungere.

Zorya har den offensive fordel med 1.8 mål per kamp mod Motors 1.3.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Zorya på 1.2 og Motor på 0.9 indkasserede per kamp.

Zorya har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 5 kampe.

Motor har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.6 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Zorya har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 12.2 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Zorya

Zorya

VS
Motor

Motor

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere