Spring til indhold
Sammenlign Zorya vs Real Madrid

Zorya vs Real Madrid Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Zorya vs Real Madrid: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Zorya Zorya Hjemmehold
Real Madrid Real Madrid Udehold
Zorya
64.3
S U S S T T S U U S

Seneste 10 Kampe

Real Madrid
53.3
T S U S T U T T S S

Vundne Kategorier

10

Zorya

2

Uafgjort

3

Real Madrid

Præstationsradar

Zorya
Real Madrid

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
50%

5S, 3U, 2T

40%

4S, 2U, 4T

Mål pr. Kamp
1.8

18 / 10 kampe

1.6

16 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.2

12 / 10 kampe

1.6

16 / 10 kampe

Målforskel
+6

+6

0

0

Rent Bur
30%

3 / 10 kampe

10%

1 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
60%

6 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Begge Scorer
70%

7 / 10 kampe

80%

8 / 10 kampe

Topscorer
P. Budkivskyi (5 mål)
Vinícius Júnior (8 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 6 / 2. Halvleg: 12
1. Halvleg: 6 / 2. Halvleg: 10
Hjemmesejr
60%

3S / 5 kampe

50%

2S / 4 kampe

Udesejr
40%

2S / 5 kampe

33%

2S / 6 kampe

Kampprogram Sværhed
67.3

Ligasværhed: 98.0, Modstanderkvalitet: 66.0

67.5

Ligasværhed: 94.2, Modstanderkvalitet: 73.2

Mod Tophold
20%

1S / 5 kampe

17%

1S / 6 kampe

Forventede mål (xG)
2.1

Faktisk: 1.8 | Diff: -0.3

2.0

Faktisk: 1.6 | Diff: -0.4

Justeret Styrke
64.3

Angreb: 70.4, Forsvar: 70.4, Form: 58.7

53.3

Angreb: 62.7, Forsvar: 54.8, Form: 47.0

Analyse af Måltidspunkter

4

0-15'

1
1

16-30'

4
1

31-45'

1
7

46-60'

5
2

61-75'

3
3

76-90+'

2
Zorya
Real Madrid
Zorya

Styrkeanalyse

64.3

Samlet

Angreb 70.4
Forsvar 70.4
Form 58.7
Stabilitet 53.2
Real Madrid

Styrkeanalyse

53.3

Samlet

Angreb 62.7
Forsvar 54.8
Form 47.0
Stabilitet 44.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

98.0 vs 94.2

Modstanderkvalitet

66.0 vs 73.2

Mod Tophold

20% vs 17%
Zorya logo Zorya
S
Oleksandria (49%)
U
Metalist 1925 (74%)
S
Rukh Vynnyky (49%)
S
Veres Rivne (62%)
T
Shakhtar D (78%)
T
Dynamo Kyiv (83%)
S
Epitsentr (74%)
U
Obolon (63%)
Real Madrid logo Real Madrid
T
Barcelona (91%)
S
Espanyol (55%)
U
Betis (73%)
S
Alavés (60%)
T
Bayern Munich (88%)
U
Girona (59%)
T
Bayern Munich (83%)
T
Mallorca (73%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Oleksandria U
2 - 1 S
49%
Metalist 1925 H
1 - 1 U
74%
Rukh Vynnyky U
2 - 1 S
49%
Veres Rivne H
2 - 0 S
62%
Shakhtar D H
1 - 2 T
78%
Dynamo Kyiv U
1 - 3 T
83%
Epitsentr H
1 - 0 S
74%
Obolon U
3 - 3 U
63%
Kolos U
1 - 1 U
83%
SK Poltava H
4 - 0 S
45%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Barcelona U
0 - 2 T
91%
Espanyol U
2 - 0 S
55%
Betis U
1 - 1 U
73%
Alavés H
2 - 1 S
60%
Bayern Munich U
3 - 4 T
88%
Girona H
1 - 1 U
59%
Bayern Munich H
1 - 2 T
83%
Mallorca U
1 - 2 T
73%
Atlético H
3 - 2 S
61%
Man City U
2 - 1 S
89%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 67.3 vs 67.5), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Begge hold er jævne i angrebet, med Zorya på 1.8 og Real Madrid på 1.6 mål per kamp.

Zorya har den defensive fordel, med 1.2 indkasserede per kamp mod Real Madrids 1.6.

Zorya har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 5 kampe.

Real Madrid har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 6 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.1 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Zorya har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 11.0 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Zorya

Zorya

VS
Real Madrid

Real Madrid

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere