Spring til indhold
Sammenlign Zorya vs Sassuolo

Zorya vs Sassuolo Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Zorya vs Sassuolo: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Zorya Zorya Hjemmehold
Sassuolo Sassuolo Udehold
Zorya
64.3
S U S S T T S U U S

Seneste 10 Kampe

Sassuolo
52.4
T S U S T S U T T S

Vundne Kategorier

9

Zorya

4

Uafgjort

2

Sassuolo

Præstationsradar

Zorya
Sassuolo

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
50%

5S, 3U, 2T

40%

4S, 2U, 4T

Mål pr. Kamp
1.8

18 / 10 kampe

1.2

12 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.2

12 / 10 kampe

1.1

11 / 10 kampe

Målforskel
+6

+6

+1

+1

Rent Bur
30%

3 / 10 kampe

20%

2 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
60%

6 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Begge Scorer
70%

7 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Topscorer
P. Budkivskyi (5 mål)
K. Thorstvedt (2 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 6 / 2. Halvleg: 12
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 7
Hjemmesejr
60%

3S / 5 kampe

80%

4S / 5 kampe

Udesejr
40%

2S / 5 kampe

0%

0S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
67.3

Ligasværhed: 98.0, Modstanderkvalitet: 66.0

64.8

Ligasværhed: 90.0, Modstanderkvalitet: 67.9

Mod Tophold
20%

1S / 5 kampe

20%

1S / 5 kampe

Forventede mål (xG)
2.1

Faktisk: 1.8 | Diff: -0.3

1.58

Faktisk: 1.2 | Diff: -0.38

Justeret Styrke
64.3

Angreb: 70.4, Forsvar: 70.4, Form: 58.7

52.4

Angreb: 45.9, Forsvar: 72.7, Form: 45.9

Analyse af Måltidspunkter

4

0-15'

1
1

16-30'

1
1

31-45'

3
7

46-60'

5
2

61-75'

1
3

76-90+'

1
Zorya
Sassuolo
Zorya

Styrkeanalyse

64.3

Samlet

Angreb 70.4
Forsvar 70.4
Form 58.7
Stabilitet 53.2
Sassuolo

Styrkeanalyse

52.4

Samlet

Angreb 45.9
Forsvar 72.7
Form 45.9
Stabilitet 44.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

98.0 vs 90.0

Modstanderkvalitet

66.0 vs 67.9

Mod Tophold

20% vs 20%
Zorya logo Zorya
S
Oleksandria (49%)
U
Metalist 1925 (74%)
S
Rukh Vynnyky (49%)
S
Veres Rivne (62%)
T
Shakhtar D (78%)
T
Dynamo Kyiv (83%)
S
Epitsentr (74%)
U
Obolon (63%)
Sassuolo logo Sassuolo
T
Torino (74%)
S
AC Milan (60%)
U
Fiorentina (71%)
S
Como (71%)
T
Genoa (67%)
S
Cagliari (53%)
U
Juventus (85%)
T
Bologna (58%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Oleksandria U
2 - 1 S
49%
Metalist 1925 H
1 - 1 U
74%
Rukh Vynnyky U
2 - 1 S
49%
Veres Rivne H
2 - 0 S
62%
Shakhtar D H
1 - 2 T
78%
Dynamo Kyiv U
1 - 3 T
83%
Epitsentr H
1 - 0 S
74%
Obolon U
3 - 3 U
63%
Kolos U
1 - 1 U
83%
SK Poltava H
4 - 0 S
45%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Torino U
1 - 2 T
74%
AC Milan H
2 - 0 S
60%
Fiorentina U
0 - 0 U
71%
Como H
2 - 1 S
71%
Genoa U
1 - 2 T
67%
Cagliari H
2 - 1 S
53%
Juventus U
1 - 1 U
85%
Bologna H
0 - 1 T
58%
Lazio U
1 - 2 T
76%
Atalanta H
2 - 1 S
64%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 67.3 vs 64.8), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Zorya har den offensive fordel med 1.8 mål per kamp mod Sassuolos 1.2.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Zorya på 1.2 og Sassuolo på 1.1 indkasserede per kamp.

Zorya har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 5 kampe.

Sassuolo har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 5 kampe.

Hjemmebanens fordel favoriserer Sassuolo, med 80% hjemmesejre.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.7 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Zorya har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 11.9 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Zorya

Zorya

VS
Sassuolo

Sassuolo

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere