Spring til indhold
Sammenlign ZW vs Barcelona

ZW vs Barcelona Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign ZW vs Barcelona: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

ZW ZW Hjemmehold
Barcelona Barcelona Udehold
ZW
60.1
S S S S S U S T T T

Seneste 10 Kampe

Barcelona
96.0
S S S S S S T S S S

Vundne Kategorier

1

ZW

3

Uafgjort

11

Barcelona

Præstationsradar

ZW
Barcelona

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
60%

6S, 1U, 3T

90%

9S, 0U, 1T

Mål pr. Kamp
1.7

17 / 10 kampe

2.3

23 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.1

11 / 10 kampe

0.8

8 / 10 kampe

Målforskel
+6

+6

+15

+15

Rent Bur
30%

3 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
60%

6 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Begge Scorer
50%

5 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Topscorer
J. Opoku (5 mål)
Ferran Torres (5 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 6 / 2. Halvleg: 11
1. Halvleg: 13 / 2. Halvleg: 10
Hjemmesejr
60%

3S / 5 kampe

83%

5S / 6 kampe

Udesejr
60%

3S / 5 kampe

100%

4S / 4 kampe

Kampprogram Sværhed
55.4

Ligasværhed: 62.4, Modstanderkvalitet: 50.7

84.7

Ligasværhed: 94.2, Modstanderkvalitet: 62.8

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

100%

2S / 2 kampe

Forventede mål (xG)
1.84

Faktisk: 1.7 | Diff: -0.14

2.74

Faktisk: 2.3 | Diff: -0.44

Justeret Styrke
60.1

Angreb: 59.7, Forsvar: 66.8, Form: 63.2

96.0

Angreb: 100, Forsvar: 98.8, Form: 100

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

4
2

16-30'

5
2

31-45'

3
4

46-60'

3
5

61-75'

3
3

76-90+'

5
ZW
Barcelona
ZW

Styrkeanalyse

60.1

Samlet

Angreb 59.7
Forsvar 66.8
Form 63.2
Stabilitet 43.3
Barcelona

Styrkeanalyse

96.0

Samlet

Angreb 100
Forsvar 98.8
Form 100
Stabilitet 75.7

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

62.4 vs 94.2

Modstanderkvalitet

50.7 vs 62.8

Mod Tophold

0% vs 100%
ZW logo ZW
S
Dender (35%)
S
Cercle Brugge (51%)
S
La Louvière (38%)
S
La Louvière (42%)
S
Dender (51%)
U
Cercle Brugge (58%)
S
Charleroi (57%)
T
Gent (63%)
Barcelona logo Barcelona
S
Real Madrid (65%)
S
Osasuna (63%)
S
Getafe (72%)
S
Celta Vigo (54%)
S
Atlético (67%)
S
Espanyol (50%)
T
Atlético (62%)
S
Atlético (66%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Dender H
2 - 1 S
35%
Cercle Brugge U
3 - 2 S
51%
La Louvière H
4 - 0 S
38%
La Louvière U
2 - 0 S
42%
Dender U
2 - 1 S
51%
Cercle Brugge H
2 - 2 U
58%
Charleroi H
1 - 0 S
57%
Gent U
0 - 2 T
63%
Standard H
0 - 1 T
67%
Mechelen U
1 - 2 T
45%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Real Madrid H
2 - 0 S
65%
Osasuna U
2 - 1 S
63%
Getafe U
2 - 0 S
72%
Celta Vigo H
1 - 0 S
54%
Atlético U
2 - 1 S
67%
Espanyol H
4 - 1 S
50%
Atlético H
0 - 2 T
62%
Atlético U
2 - 1 S
66%
Rayo H
1 - 0 S
74%
Newcastle H
7 - 2 S
55%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Barcelona har mødt markant stærkere modstand (SoS: 84.7) sammenlignet med ZW (SoS: 55.4). Det betyder, at Barcelonas statistikker vejer tungere.

Barcelona har den offensive fordel med 2.3 mål per kamp mod ZWs 1.7.

Barcelona har den defensive fordel, med 0.8 indkasserede per kamp mod ZWs 1.1.

ZW har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Hjemmebanens fordel favoriserer Barcelona, med 83% hjemmesejre.

Barcelona er et stærkt udehold med 100% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.9 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Baseret på vores omfattende analyse er Barcelona den klare favorit. Overlegenhed i angreb (100), forsvar (98.8) og form (100) efterlader lidt plads til tvivl. ZW har brug for en exceptionel præstation.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

ZW

ZW

VS
Barcelona

Barcelona

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere