Μετάβαση στο περιεχόμενο
Σύγκριση Famalicão vs Benfica

Famalicão vs Benfica Στατιστικά Head-to-Head και Σύγκριση Φόρμας

Συγκρίνετε Famalicão vs Benfica: στατιστικά απευθείας αναμέτρησης, πρόσφατη φόρμα, γκολ, αμυντικό ρεκόρ και δείκτες ισχύος από τους τελευταίους αγώνες.

Famalicão Famalicão Γηπεδούχος
Benfica Benfica Φιλοξενούμενος
Famalicão
54.2
Ι Ι Ν Ι Ι Ι Ν Ν Ν Ι

Τελευταίοι 10 Αγώνες

Benfica
75.2
Ι Ι Ν Ν Ν Ι Ν Ν Ι Ν

Κερδισμένες Κατηγορίες

2

Famalicão

1

Ισοπαλία

12

Benfica

Ραντάρ Απόδοσης

Famalicão
Benfica

Στατιστική Σύγκριση

Ποσοστό Νικών
40%

4Ν, 6Ι, 0Η

60%

6Ν, 4Ι, 0Η

Γκολ ανά Αγώνα
1.2

12 / 10 αγώνες

2.2

22 / 10 αγώνες

Παθητικό ανά Αγώνα
0.8

8 / 10 αγώνες

1.1

11 / 10 αγώνες

Διαφορά Τερμάτων
+4

+4

+11

+11

Ανέπαφη Εστία
50%

5 / 10 αγώνες

20%

2 / 10 αγώνες

Πάνω από 2,5 Γκολ
40%

4 / 10 αγώνες

80%

8 / 10 αγώνες

Σκοράρουν και οι Δύο
50%

5 / 10 αγώνες

80%

8 / 10 αγώνες

Πρώτος Σκόρερ
Sorriso (2 γκολ)
A. Schjelderup (5 γκολ)
Γκολ ανά Ημίχρονο
1ο Ημίχρονο: 2 / 2ο Ημίχρονο: 10
1ο Ημίχρονο: 9 / 2ο Ημίχρονο: 13
Νίκες Εντός
50%

2Ν / 4 αγώνες

60%

3Ν / 5 αγώνες

Νίκες Εκτός
33%

2Ν / 6 αγώνες

60%

3Ν / 5 αγώνες

Δυσκολία Προγράμματος
52.9

Δυσκολία Πρωταθλήματος: 79.0, Ποιότητα Αντιπάλου: 60.8

65.6

Δυσκολία Πρωταθλήματος: 79.0, Ποιότητα Αντιπάλου: 61.3

Ρεκόρ vs Ελίτ
0%

0Ν / 2 αγώνες

50%

1Ν / 2 αγώνες

Αναμενόμενα Γκολ (xG)
1.46

Πραγματικά: 1.2 | Διαφ: -0.26

2.52

Πραγματικά: 2.2 | Διαφ: -0.32

Προσαρμοσμένη Δύναμη
54.2

Επίθεση: 41.2, Άμυνα: 75.5, Φόρμα: 41.2

75.2

Επίθεση: 84.8, Άμυνα: 73.2, Φόρμα: 69.4

Ανάλυση Χρόνου Γκολ

0-15'

5
1

16-30'

3
1

31-45'

1
3

46-60'

3
4

61-75'

4
3

76-90+'

6
Famalicão
Benfica
Famalicão

Ανάλυση Δύναμης

54.2

Συνολικά

Επίθεση 41.2
Άμυνα 75.5
Φόρμα 41.2
Σταθερότητα 71.2
Benfica

Ανάλυση Δύναμης

75.2

Συνολικά

Επίθεση 84.8
Άμυνα 73.2
Φόρμα 69.4
Σταθερότητα 71.2

Δυσκολία Προγράμματος

Μετρά τη δυσκολία των αντιπάλων.

Δυσκολία Πρωταθλήματος

79.0 vs 79.0

Ποιότητα Αντιπάλου

60.8 vs 61.3

Ρεκόρ vs Ελίτ

0% vs 50%
Famalicão logo Famalicão
Ι
Estrela (54%)
Ι
Benfica (75%)
Ν
Estoril (52%)
Ι
Braga (69%)
Ι
Moreirense (50%)
Ι
Porto (74%)
Ν
Nacional (52%)
Ν
Vitória SC (59%)
Benfica logo Benfica
Ι
Braga (64%)
Ι
Famalicão (74%)
Ν
Moreirense (50%)
Ν
Sporting (75%)
Ν
Nacional (52%)
Ι
Casa Pia (53%)
Ν
Vitória SC (54%)
Ν
Arouca (62%)

Ποιότητα Αντιπάλου: Η ποιότητα αντιπάλου συνδυάζει τη δύναμη της λίγκας, την πρόσφατη φόρμα σε βαθμούς, τη διαφορά τερμάτων και το πλαίσιο έδρας/εκτός. Δεν μετρά μόνο το μέγεθος ή τη φήμη του συλλόγου.

Λεπτομέρειες Αντιπάλων
Λεπτομέρειες Αντιπάλων
Σκορ
Ποιότ.
Estrela Ε
0 - 0 Ι
54%
Benfica Ε
2 - 2 Ι
75%
Estoril Ε
1 - 0 Ν
52%
Braga Ε
2 - 2 Ι
69%
Moreirense Ε
1 - 1 Ι
50%
Porto Ε
2 - 2 Ι
74%
Nacional Ε
1 - 0 Ν
52%
Vitória SC Ε
2 - 1 Ν
59%
Arouca Ε
1 - 0 Ν
57%
Rio Ave Ε
0 - 0 Ι
66%
Λεπτομέρειες Αντιπάλων
Λεπτομέρειες Αντιπάλων
Σκορ
Ποιότ.
Braga Ε
2 - 2 Ι
64%
Famalicão Ε
2 - 2 Ι
74%
Moreirense Ε
4 - 1 Ν
50%
Sporting Ε
2 - 1 Ν
75%
Nacional Ε
2 - 0 Ν
52%
Casa Pia Ε
1 - 1 Ι
53%
Vitória SC Ε
3 - 0 Ν
54%
Arouca Ε
2 - 1 Ν
62%
Porto Ε
2 - 2 Ι
69%
Gil Vicente Ε
2 - 1 Ν
60%

Ανάλυση AI

Κοιτώντας τα ακατέργαστα στατιστικά, και οι δύο ομάδες φαίνονται σε φόρμα, αλλά η εφαρμογή του φίλτρου δυσκολίας προγράμματος αποκαλύπτει μια πολύ πιο ξεκάθαρη εικόνα.

Η Benfica αντιμετώπισε σημαντικά πιο δυνατούς αντιπάλους (SoS: 65.6) σε σύγκριση με Famalicão (SoS: 52.9). Αυτό σημαίνει ότι τα στατιστικά της Benfica έχουν μεγαλύτερο βάρος.

Η επίθεση της Benfica είναι σε άλλο επίπεδο, με μέσο όρο 2.2 γκολ ανά αγώνα και τον A. Schjelderup να ηγείται με 5 γκολ. Η Famalicão σκοράρει μόνο 1.2 ανά αγώνα.

Η Famalicão έχει αμυντικό πλεονέκτημα, δεχόμενη 0.8 ανά αγώνα έναντι 1.1 της Benfica.

Η Benfica είναι δυνατή ομάδα εκτός έδρας με 60% νίκες, υποδεικνύοντας ότι μπορεί να αποδώσει ανεξάρτητα από τον τόπο.

Βάσει των συνδυασμένων στατιστικών, αναμένονται 2.7 γκολ συνολικά. Πάνω από 2,5 γκολ είναι η στατιστική τάση, και οι δύο ομάδες σκοράρουν — πιθανό.

Η Benfica αναδεικνύεται ως φαβορί. Με ισχυρότερη συνολική βαθμολογία (75.2 vs 54.2), θα πρέπει να ελέγξει το παιχνίδι. Ωστόσο, το ποδόσφαιρο πάντα κρύβει εκπλήξεις.

Οι δύο ομάδες ισοφαρίστηκαν 2-2 στο Portuguese Primeira Liga (2026-05-02). Με την προηγούμενη ισοπαλία, καμία ομάδα δεν έχει ψυχολογικό πλεονέκτημα.

Προσομοιωτής Αγώνα

Προσομοίωση αγώνα με AI βασισμένη σε πραγματικά στατιστικά

Famalicão

Famalicão

VS
Benfica

Benfica

Στις αναμετρήσεις H2H (διπλές συναντήσεις), για να εξαλείψουμε τις στιγμιαίες διακυμάνσεις και τις συγκυρίες, περιορίζουμε τις αναλύσεις μας σε ακριβώς 10 αγώνες, το βέλτιστο βάθος. Ούτε λιγότερο, ούτε περισσότερο. Αυτή η εστιασμένη προσέγγιση αποτελεί το αδιαμφισβήτητο χρυσό μας πρότυπο, που αποκαλύπτει με την πιο καθαρή μορφή την τακτική και ψυχολογική υπεροχή που αναπτύσσουν οι ομάδες μεταξύ τους. Εμείς δεν εστιάζουμε στον θόρυβο του παρελθόντος, αλλά στην ακριβή, χιλιοστομετρική ακρίβεια της τρέχουσας φόρμας.

Δημοφιλείς Ομάδες

Χρησιμοποιούμε cookies & local storage για να βελτιώσουμε την εμπειρία σας. Μάθετε περισσότερα