Μετάβαση στο περιεχόμενο
Σύγκριση Zürich vs Lausanne

Zürich vs Lausanne Στατιστικά Head-to-Head και Σύγκριση Φόρμας

Συγκρίνετε Zürich vs Lausanne: στατιστικά απευθείας αναμέτρησης, πρόσφατη φόρμα, γκολ, αμυντικό ρεκόρ και δείκτες ισχύος από τους τελευταίους αγώνες.

Zürich Zürich Γηπεδούχος
Lausanne Lausanne Φιλοξενούμενος
Zürich
35.5
Η Ν Ι Η Η Η Ν Η Η Η

Τελευταίοι 10 Αγώνες

Lausanne
33.3
Η Η Η Ν Η Ν Η Η Ν Ν

Κερδισμένες Κατηγορίες

5

Zürich

4

Ισοπαλία

6

Lausanne

Ραντάρ Απόδοσης

Zürich
Lausanne

Στατιστική Σύγκριση

Ποσοστό Νικών
20%

2Ν, 1Ι, 7Η

40%

4Ν, 0Ι, 6Η

Γκολ ανά Αγώνα
1.0

10 / 10 αγώνες

1.2

12 / 10 αγώνες

Παθητικό ανά Αγώνα
1.7

17 / 10 αγώνες

2.0

20 / 10 αγώνες

Διαφορά Τερμάτων
-7

-7

-8

-8

Ανέπαφη Εστία
0%

0 / 10 αγώνες

10%

1 / 10 αγώνες

Πάνω από 2,5 Γκολ
80%

8 / 10 αγώνες

80%

8 / 10 αγώνες

Σκοράρουν και οι Δύο
70%

7 / 10 αγώνες

50%

5 / 10 αγώνες

Πρώτος Σκόρερ
Ivan Cavaleiro (3 γκολ)
Omar Janneh (3 γκολ)
Γκολ ανά Ημίχρονο
1ο Ημίχρονο: 3 / 2ο Ημίχρονο: 7
1ο Ημίχρονο: 7 / 2ο Ημίχρονο: 5
Νίκες Εντός
40%

2Ν / 5 αγώνες

50%

2Ν / 4 αγώνες

Νίκες Εκτός
0%

0Ν / 5 αγώνες

33%

2Ν / 6 αγώνες

Δυσκολία Προγράμματος
49.9

Δυσκολία Πρωταθλήματος: 49.0, Ποιότητα Αντιπάλου: 50.5

36.8

Δυσκολία Πρωταθλήματος: 49.0, Ποιότητα Αντιπάλου: 49.0

Ρεκόρ vs Ελίτ
0%

0Ν / 0 αγώνες

0%

0Ν / 1 αγώνες

Αναμενόμενα Γκολ (xG)
0.9

Πραγματικά: 1.0 | Διαφ: +0.1

1.05

Πραγματικά: 1.2 | Διαφ: +0.15

Προσαρμοσμένη Δύναμη
35.5

Επίθεση: 33.3, Άμυνα: 43.3, Φόρμα: 20.0

33.3

Επίθεση: 34.7, Άμυνα: 28.9, Φόρμα: 34.7

Ανάλυση Χρόνου Γκολ

1

0-15'

1
1

16-30'

3
1

31-45'

2
1

46-60'

3
5

61-75'

2
1

76-90+'

1
Zürich
Lausanne
Zürich

Ανάλυση Δύναμης

35.5

Συνολικά

Επίθεση 33.3
Άμυνα 43.3
Φόρμα 20.0
Σταθερότητα 57.7
Lausanne

Ανάλυση Δύναμης

33.3

Συνολικά

Επίθεση 34.7
Άμυνα 28.9
Φόρμα 34.7
Σταθερότητα 35.2

Δυσκολία Προγράμματος

Μετρά τη δυσκολία των αντιπάλων.

Δυσκολία Πρωταθλήματος

49.0 vs 49.0

Ποιότητα Αντιπάλου

50.5 vs 49.0

Ρεκόρ vs Ελίτ

0% vs 0%
Zürich logo Zürich
Η
Luzern (61%)
Ν
GC Zürich (31%)
Ι
Winterthur (46%)
Η
Lausanne (47%)
Η
Lugano (50%)
Η
St.Gallen (60%)
Ν
Thun (44%)
Η
Sion (62%)
Lausanne logo Lausanne
Η
Servette (70%)
Η
Winterthur (46%)
Η
Luzern (56%)
Ν
Zürich (37%)
Η
Sion (66%)
Ν
Winterthur (38%)
Η
Luzern (57%)
Η
Young Boys (50%)

Ποιότητα Αντιπάλου: Η ποιότητα αντιπάλου συνδυάζει τη δύναμη της λίγκας, την πρόσφατη φόρμα σε βαθμούς, τη διαφορά τερμάτων και το πλαίσιο έδρας/εκτός. Δεν μετρά μόνο το μέγεθος ή τη φήμη του συλλόγου.

Λεπτομέρειες Αντιπάλων
Λεπτομέρειες Αντιπάλων
Σκορ
Ποιότ.
Luzern Ε
0 - 1 Η
61%
GC Zürich Ε
2 - 1 Ν
31%
Winterthur Ε
2 - 2 Ι
46%
Lausanne Ε
0 - 3 Η
47%
Lugano Ε
0 - 1 Η
50%
St.Gallen Ε
1 - 2 Η
60%
Thun Ε
2 - 1 Ν
44%
Sion Ε
1 - 2 Η
62%
Servette Ε
1 - 2 Η
66%
Lausanne Ε
1 - 2 Η
38%
Λεπτομέρειες Αντιπάλων
Λεπτομέρειες Αντιπάλων
Σκορ
Ποιότ.
Servette Ε
0 - 2 Η
70%
Winterthur Ε
1 - 2 Η
46%
Luzern Ε
1 - 3 Η
56%
Zürich Ε
3 - 0 Ν
37%
Sion Ε
0 - 3 Η
66%
Winterthur Ε
2 - 1 Ν
38%
Luzern Ε
0 - 4 Η
57%
Young Boys Ε
0 - 2 Η
50%
GC Zürich Ε
3 - 2 Ν
32%
Zürich Ε
2 - 1 Ν
38%

Ανάλυση AI

Αυτή είναι μια συναρπαστική αναμέτρηση μεταξύ δύο ισοδύναμων ομάδων. Οι ακατέργαστοι αριθμοί λένε μια ιστορία, αλλά η ανάλυση ποιότητας αντιπάλων προσθέτει κρίσιμο πλαίσιο.

Η Zürich αντιμετώπισε σημαντικά πιο δυνατούς αντιπάλους (SoS: 49.9) σε σύγκριση με Lausanne (SoS: 36.8). Αυτό σημαίνει ότι τα στατιστικά της Zürich έχουν μεγαλύτερο βάρος.

Και οι δύο ομάδες είναι ισοδύναμες στην επίθεση, με Zürich στο 1.0 και Lausanne στο 1.2 γκολ ανά αγώνα.

Η Zürich έχει αμυντικό πλεονέκτημα, δεχόμενη 1.7 ανά αγώνα έναντι 2.0 της Lausanne.

Η Zürich δεν αντιμετώπισε ελίτ αντιπάλους πρόσφατα, καθιστώντας δύσκολη την αξιολόγηση του ταβανιού τους.

Βάσει των συνδυασμένων στατιστικών, αναμένονται 3.0 γκολ συνολικά. Πάνω από 2,5 γκολ είναι η στατιστική τάση, και οι δύο ομάδες σκοράρουν — πιθανό.

Αυτό είναι γνήσιο κορώνα-γράμματα. Και οι δύο ομάδες είναι αξιοσημείωτα ισοδύναμες σε όλους τους δείκτες.

Οι ομάδες αναμετρήθηκαν 2 φορές στα πρόσφατα παιχνίδια τους. Στον πρόσφατο αγώνα του Swiss Super League (2026-04-25), η Lausanne επικράτησε με 3-0 της Zürich. Η Lausanne πέτυχε αυτή τη νίκη εντός έδρας. Το σκορ 3-0 ήταν εμφατικό — η Lausanne κυριάρχησε πλήρως. Η Zürich θα θέλει να πάρει ρεβάνς για αυτή την ήττα. Η Lausanne θα έχει ψυχολογικό πλεονέκτημα από αυτή τη νίκη. Στον πρόσφατο αγώνα του Brack Super League (2026-03-04), η Lausanne επικράτησε με 1-2 της Zürich. Αξιοσημείωτο ότι η Lausanne πέτυχε αυτό το αποτέλεσμα εκτός έδρας. Το οριακό 1-2 δείχνει πόσο αμφίρροπες είναι αυτές οι αναμετρήσεις. Η Zürich θα θέλει να πάρει ρεβάνς για αυτή την ήττα. Η Lausanne θα έχει ψυχολογικό πλεονέκτημα από αυτή τη νίκη.

Προσομοιωτής Αγώνα

Προσομοίωση αγώνα με AI βασισμένη σε πραγματικά στατιστικά

Zürich

Zürich

VS
Lausanne

Lausanne

Στις αναμετρήσεις H2H (διπλές συναντήσεις), για να εξαλείψουμε τις στιγμιαίες διακυμάνσεις και τις συγκυρίες, περιορίζουμε τις αναλύσεις μας σε ακριβώς 10 αγώνες, το βέλτιστο βάθος. Ούτε λιγότερο, ούτε περισσότερο. Αυτή η εστιασμένη προσέγγιση αποτελεί το αδιαμφισβήτητο χρυσό μας πρότυπο, που αποκαλύπτει με την πιο καθαρή μορφή την τακτική και ψυχολογική υπεροχή που αναπτύσσουν οι ομάδες μεταξύ τους. Εμείς δεν εστιάζουμε στον θόρυβο του παρελθόντος, αλλά στην ακριβή, χιλιοστομετρική ακρίβεια της τρέχουσας φόρμας.

Δημοφιλείς Ομάδες

Χρησιμοποιούμε cookies & local storage για να βελτιώσουμε την εμπειρία σας. Μάθετε περισσότερα