Siirry sisältöön
Vertaa AGF vs Aris

AGF vs Aris Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile AGF vs Aris: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

AGF AGF Kotijoukkue
Aris Aris Vierasjoukkue
AGF
52.9
V V T T H T V T T V

Viimeiset 10 Ottelua

Aris
46.8
V V V T H T T H T T

Voitetut Kategoriat

8

AGF

4

Tasapeli

3

Aris

Suoritusradar

AGF
Aris

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
40%

4V, 5T, 1H

30%

3V, 5T, 2H

Maaleja / Ottelu
1.2

12 / 10 ottelua

1.2

12 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
0.8

8 / 10 ottelua

1.1

11 / 10 ottelua

Maaliero
+4

+4

+1

+1

Nollapeli
30%

3 / 10 ottelua

30%

3 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
40%

4 / 10 ottelua

30%

3 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
70%

7 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Maalintekijä
T. Bech (2 maalia)
B. Garré (3 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 6 / 2. Puoliaika: 6
1. Puoliaika: 7 / 2. Puoliaika: 5
Kotivoitto
25%

1V / 4 ottelua

40%

2V / 5 ottelua

Vierasvoitto
50%

3V / 6 ottelua

20%

1V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
52.4

Sarjan Vaikeus: 55.0, Vastustajan Laatu: 50.7

51.4

Sarjan Vaikeus: 56.0, Vastustajan Laatu: 48.3

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 0 ottelua

0%

0V / 0 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.14

Todellinen: 1.2 | Ero: +0.06

1.32

Todellinen: 1.2 | Ero: -0.12

Korjattu Vahvuus
52.9

Hyökkäys: 41.0, Puolustus: 75.1, Vire: 41.0

46.8

Hyökkäys: 40.6, Puolustus: 64.2, Vire: 30.4

Maalien Ajoitusanalyysi

2

0-15'

1
2

16-30'

3
2

31-45'

3
2

46-60'

1
2

61-75'

1
2

76-90+'

3
AGF
Aris
AGF

Vahvuusanalyysi

52.9

Kokonais

Hyökkäys 41.0
Puolustus 75.1
Vire 41.0
Tasaisuus 63.7
Aris

Vahvuusanalyysi

46.8

Kokonais

Hyökkäys 40.6
Puolustus 64.2
Vire 30.4
Tasaisuus 62.8

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

55.0 vs 56.0

Vastustajan Laatu

50.7 vs 48.3

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 0%
AGF logo AGF
V
Brøndby (49%)
V
Sønderjyske (43%)
T
Midtjylland (52%)
T
Nordsjælland (60%)
H
Midtjylland (57%)
T
Nordsjælland (55%)
V
Viborg (55%)
T
Brøndby (44%)
Aris logo Aris
V
OFI (44%)
V
OFI (49%)
V
Volos (39%)
T
Levadiakos (49%)
H
OFI (44%)
T
Panserraikos (54%)
T
Atromitos (54%)
H
Panathinaikos (57%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Brøndby V
2 - 0 V
49%
Sønderjyske K
2 - 1 V
43%
Midtjylland K
0 - 0 T
52%
Nordsjælland V
1 - 1 T
60%
Midtjylland V
1 - 2 H
57%
Nordsjælland K
1 - 1 T
55%
Viborg V
2 - 1 V
55%
Brøndby K
0 - 0 T
44%
Sønderjyske V
1 - 1 T
48%
Vejle V
2 - 1 V
44%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
OFI K
3 - 1 V
44%
OFI V
2 - 0 V
49%
Volos K
3 - 2 V
39%
Levadiakos V
1 - 1 T
49%
OFI K
0 - 2 H
44%
Panserraikos V
0 - 0 T
54%
Atromitos K
0 - 0 T
54%
Panathinaikos V
1 - 3 H
57%
Kifisia K
1 - 1 T
49%
Volos V
1 - 1 T
44%

AI-Analyysi

Tilastot osoittavat selkeän suunnan tässä ottelussa, vaikka altavastaajaa ei pidä aliarvioida.

Molemmat joukkueet ovat kohdanneet samantasoista vastustusta (SoS: 52.4 vs 51.4), mikä tekee raa'oista tilastoista luotettavan vertailupohjan.

Molemmat joukkueet ovat tasaväkisiä hyökkäyksessä, AGF keskimäärin 1.2 ja Aris 1.2 maalia per ottelu.

AGFilla on puolustusetu, päästäen 0.8 per ottelu verrattuna Arisin 1.1:een.

AGF ei ole kohdannut eliittitason vastustajia viime aikoina, mikä vaikeuttaa heidän potentiaalinsa arviointia.

Aris ei ole kohdannut eliittitason vastustajia viime aikoina, mikä vaikeuttaa heidän potentiaalinsa arviointia.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 2.2 maalia yhteensä. Alle 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

AGFilla on etu korjattujen mittareiden perusteella, mutta tulos ei ole ennalta selvä. 6.1 pisteen ero viittaa kilpailulliseen otteluun.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

AGF

AGF

VS
Aris

Aris

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää