Siirry sisältöön
Vertaa Alavés vs Parma

Alavés vs Parma Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Alavés vs Parma: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Alavés Alavés Kotijoukkue
Parma Parma Vierasjoukkue
Alavés
43.5
T H V H T T V T H H

Viimeiset 10 Ottelua

Parma
40.5
H H V V T T H H T T

Voitetut Kategoriat

8

Alavés

2

Tasapeli

5

Parma

Suoritusradar

Alavés
Parma

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
20%

2V, 4T, 4H

20%

2V, 4T, 4H

Maaleja / Ottelu
1.8

18 / 10 ottelua

0.8

8 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
2.2

22 / 10 ottelua

1.4

14 / 10 ottelua

Maaliero
-4

-4

-6

-6

Nollapeli
0%

0 / 10 ottelua

30%

3 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
70%

7 / 10 ottelua

20%

2 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
90%

9 / 10 ottelua

50%

5 / 10 ottelua

Maalintekijä
Toni Martínez (7 maalia)
N. Elphege (2 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 7 / 2. Puoliaika: 11
1. Puoliaika: 3 / 2. Puoliaika: 5
Kotivoitto
25%

1V / 4 ottelua

20%

1V / 5 ottelua

Vierasvoitto
17%

1V / 6 ottelua

20%

1V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
60.4

Sarjan Vaikeus: 93.0, Vastustajan Laatu: 66.3

63.0

Sarjan Vaikeus: 90.0, Vastustajan Laatu: 67.2

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 4 ottelua

14%

1V / 7 ottelua

Odotetut maalit (xG)
2.08

Todellinen: 1.8 | Ero: -0.28

1.0

Todellinen: 0.8 | Ero: -0.2

Korjattu Vahvuus
43.5

Hyökkäys: 66.2, Puolustus: 29.4, Vire: 22.1

40.5

Hyökkäys: 30.1, Puolustus: 60.3, Vire: 22.6

Maalien Ajoitusanalyysi

3

0-15'

2
1

16-30'

1
2

31-45'

4

46-60'

2
4

61-75'

4

76-90+'

3
Alavés
Parma
Alavés

Vahvuusanalyysi

43.5

Kokonais

Hyökkäys 66.2
Puolustus 29.4
Vire 22.1
Tasaisuus 64.0
Parma

Vahvuusanalyysi

40.5

Kokonais

Hyökkäys 30.1
Puolustus 60.3
Vire 22.6
Tasaisuus 64.0

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

93.0 vs 90.0

Vastustajan Laatu

66.3 vs 67.2

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 14%
Alavés logo Alavés
T
Elche (66%)
H
Athletic (55%)
V
Mallorca (68%)
H
Real Madrid (70%)
T
Real Sociedad (66%)
T
Osasuna (58%)
V
Celta Vigo (59%)
T
Villarreal (73%)
Parma logo Parma
H
Roma (70%)
H
Inter Milan (84%)
V
Pisa (40%)
V
Udinese (79%)
T
Napoli (74%)
T
Lazio (76%)
H
Cremonese (51%)
H
Torino (74%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Elche V
1 - 1 T
66%
Athletic K
2 - 4 H
55%
Mallorca K
2 - 1 V
68%
Real Madrid V
1 - 2 H
70%
Real Sociedad V
3 - 3 T
66%
Osasuna K
2 - 2 T
58%
Celta Vigo V
4 - 3 V
59%
Villarreal K
1 - 1 T
73%
Valencia V
2 - 3 H
72%
Levante V
0 - 2 H
76%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Roma K
2 - 3 H
70%
Inter Milan V
0 - 2 H
84%
Pisa K
1 - 0 V
40%
Udinese V
1 - 0 V
79%
Napoli K
1 - 1 T
74%
Lazio V
1 - 1 T
76%
Cremonese K
0 - 2 H
51%
Torino V
1 - 4 H
74%
Fiorentina V
0 - 0 T
71%
Cagliari K
1 - 1 T
53%

AI-Analyysi

Tämä on kiehtova ottelu kahden tasaväkisen joukkueen välillä. Raa'at luvut kertovat yhden tarinan, mutta vastustajien laadun analyysi lisää ratkaisevan kontekstin.

Molemmat joukkueet ovat kohdanneet samantasoista vastustusta (SoS: 60.4 vs 63.0), mikä tekee raa'oista tilastoista luotettavan vertailupohjan.

Alavésin hyökkäys on eri tasolla, keskimäärin 1.8 maalia per ottelu ja Toni Martínez kärjessä 7 maalilla. Parma tekee vain 0.8 per ottelu.

Puolustuksellisesti Parma on ylivoimainen, päästäen vain 1.4 maalia per ottelu 3 nollapeliä pitäen, kun Alavés päästää 2.2 per ottelu.

Alavés on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 0 ottelua 4:sta.

Parma on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 1 ottelua 7:sta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 3.1 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Tämä on aito kolikonheitto. Molemmat joukkueet ovat huomattavan tasaväkisiä kaikissa mittareissa.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Alavés

Alavés

VS
Parma

Parma

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää