Siirry sisältöön
Vertaa Arsenal vs Alavés

Arsenal vs Alavés Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Arsenal vs Alavés: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Arsenal Arsenal Kotijoukkue
Alavés Alavés Vierasjoukkue
Arsenal
61.8
V V V T V H T H V H

Viimeiset 10 Ottelua

Alavés
43.5
T H V H T T V T H H

Voitetut Kategoriat

9

Arsenal

1

Tasapeli

5

Alavés

Suoritusradar

Arsenal
Alavés

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
50%

5V, 2T, 3H

20%

2V, 4T, 4H

Maaleja / Ottelu
1.1

11 / 10 ottelua

1.8

18 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
0.7

7 / 10 ottelua

2.2

22 / 10 ottelua

Maaliero
+4

+4

-4

-4

Nollapeli
60%

6 / 10 ottelua

0%

0 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
40%

4 / 10 ottelua

70%

7 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
40%

4 / 10 ottelua

90%

9 / 10 ottelua

Maalintekijä
V. Gyökeres (5 maalia)
Toni Martínez (7 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 8 / 2. Puoliaika: 3
1. Puoliaika: 7 / 2. Puoliaika: 11
Kotivoitto
60%

3V / 5 ottelua

25%

1V / 4 ottelua

Vierasvoitto
40%

2V / 5 ottelua

17%

1V / 6 ottelua

Ohjelman Vaikeus
71.7

Sarjan Vaikeus: 92.3, Vastustajan Laatu: 70.8

60.4

Sarjan Vaikeus: 93.0, Vastustajan Laatu: 66.3

Huippujoukkueita Vastaan
40%

2V / 5 ottelua

0%

0V / 4 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.42

Todellinen: 1.1 | Ero: -0.32

2.08

Todellinen: 1.8 | Ero: -0.28

Korjattu Vahvuus
61.8

Hyökkäys: 44.6, Puolustus: 93.3, Vire: 60.9

43.5

Hyökkäys: 66.2, Puolustus: 29.4, Vire: 22.1

Maalien Ajoitusanalyysi

2

0-15'

3
1

16-30'

1
4

31-45'

2
1

46-60'

4
1

61-75'

4
2

76-90+'

4
Arsenal
Alavés
Arsenal

Vahvuusanalyysi

61.8

Kokonais

Hyökkäys 44.6
Puolustus 93.3
Vire 60.9
Tasaisuus 45.7
Alavés

Vahvuusanalyysi

43.5

Kokonais

Hyökkäys 66.2
Puolustus 29.4
Vire 22.1
Tasaisuus 64.0

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

92.3 vs 93.0

Vastustajan Laatu

70.8 vs 66.3

Huippujoukkueita Vastaan

40% vs 0%
Arsenal logo Arsenal
V
West Ham (72%)
V
Atlético (62%)
V
Fulham (61%)
T
Atlético (67%)
V
Newcastle (56%)
H
Man City (89%)
T
Sporting (77%)
H
Bournemouth (77%)
Alavés logo Alavés
T
Elche (66%)
H
Athletic (55%)
V
Mallorca (68%)
H
Real Madrid (70%)
T
Real Sociedad (66%)
T
Osasuna (58%)
V
Celta Vigo (59%)
T
Villarreal (73%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
West Ham V
1 - 0 V
72%
Atlético K
1 - 0 V
62%
Fulham K
3 - 0 V
61%
Atlético V
1 - 1 T
67%
Newcastle K
1 - 0 V
56%
Man City V
1 - 2 H
89%
Sporting K
0 - 0 T
77%
Bournemouth K
1 - 2 H
77%
Sporting V
1 - 0 V
82%
Southampton V
1 - 2 H
65%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Elche V
1 - 1 T
66%
Athletic K
2 - 4 H
55%
Mallorca K
2 - 1 V
68%
Real Madrid V
1 - 2 H
70%
Real Sociedad V
3 - 3 T
66%
Osasuna K
2 - 2 T
58%
Celta Vigo V
4 - 3 V
59%
Villarreal K
1 - 1 T
73%
Valencia V
2 - 3 H
72%
Levante V
0 - 2 H
76%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Arsenal on kohdannut merkittävästi kovempaa vastustusta (SoS: 71.7) verrattuna Alavésiin (SoS: 60.4). Tämä tarkoittaa, että Arsenalin tilastot painavat enemmän.

Alavésilla on hyökkäysetu 1.8 maalilla per ottelu verrattuna Arsenalin 1.1:een.

Puolustuksellisesti Arsenal on ylivoimainen, päästäen vain 0.7 maalia per ottelu 6 nollapeliä pitäen, kun Alavés päästää 2.2 per ottelu.

Arsenal on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 2 ottelua 5:sta.

Alavés on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 0 ottelua 4:sta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 2.9 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Arsenal nousee suosikiksi. Vahvemmalla kokonaisarvosanalla (61.8 vs 43.5) heidän pitäisi hallita ottelua.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Arsenal

Arsenal

VS
Alavés

Alavés

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää