Siirry sisältöön
Vertaa Arsenal vs Benfica

Arsenal vs Benfica Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Arsenal vs Benfica: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Arsenal Arsenal Kotijoukkue
Benfica Benfica Vierasjoukkue
Arsenal
61.8
V V V T V H T H V H

Viimeiset 10 Ottelua

Benfica
75.2
T T V V V T V V T V

Voitetut Kategoriat

3

Arsenal

3

Tasapeli

9

Benfica

Suoritusradar

Arsenal
Benfica

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
50%

5V, 2T, 3H

60%

6V, 4T, 0H

Maaleja / Ottelu
1.1

11 / 10 ottelua

2.2

22 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
0.7

7 / 10 ottelua

1.1

11 / 10 ottelua

Maaliero
+4

+4

+11

+11

Nollapeli
60%

6 / 10 ottelua

20%

2 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
40%

4 / 10 ottelua

80%

8 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
40%

4 / 10 ottelua

80%

8 / 10 ottelua

Maalintekijä
V. Gyökeres (5 maalia)
A. Schjelderup (5 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 8 / 2. Puoliaika: 3
1. Puoliaika: 9 / 2. Puoliaika: 13
Kotivoitto
60%

3V / 5 ottelua

60%

3V / 5 ottelua

Vierasvoitto
40%

2V / 5 ottelua

60%

3V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
71.7

Sarjan Vaikeus: 92.3, Vastustajan Laatu: 70.8

65.6

Sarjan Vaikeus: 79.0, Vastustajan Laatu: 61.3

Huippujoukkueita Vastaan
40%

2V / 5 ottelua

50%

1V / 2 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.42

Todellinen: 1.1 | Ero: -0.32

2.52

Todellinen: 2.2 | Ero: -0.32

Korjattu Vahvuus
61.8

Hyökkäys: 44.6, Puolustus: 93.3, Vire: 60.9

75.2

Hyökkäys: 84.8, Puolustus: 73.2, Vire: 69.4

Maalien Ajoitusanalyysi

2

0-15'

5
1

16-30'

3
4

31-45'

1
1

46-60'

3
1

61-75'

4
2

76-90+'

6
Arsenal
Benfica
Arsenal

Vahvuusanalyysi

61.8

Kokonais

Hyökkäys 44.6
Puolustus 93.3
Vire 60.9
Tasaisuus 45.7
Benfica

Vahvuusanalyysi

75.2

Kokonais

Hyökkäys 84.8
Puolustus 73.2
Vire 69.4
Tasaisuus 71.2

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

92.3 vs 79.0

Vastustajan Laatu

70.8 vs 61.3

Huippujoukkueita Vastaan

40% vs 50%
Arsenal logo Arsenal
V
West Ham (72%)
V
Atlético (62%)
V
Fulham (61%)
T
Atlético (67%)
V
Newcastle (56%)
H
Man City (89%)
T
Sporting (77%)
H
Bournemouth (77%)
Benfica logo Benfica
T
Braga (64%)
T
Famalicão (74%)
V
Moreirense (50%)
V
Sporting (75%)
V
Nacional (52%)
T
Casa Pia (53%)
V
Vitória SC (54%)
V
Arouca (62%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
West Ham V
1 - 0 V
72%
Atlético K
1 - 0 V
62%
Fulham K
3 - 0 V
61%
Atlético V
1 - 1 T
67%
Newcastle K
1 - 0 V
56%
Man City V
1 - 2 H
89%
Sporting K
0 - 0 T
77%
Bournemouth K
1 - 2 H
77%
Sporting V
1 - 0 V
82%
Southampton V
1 - 2 H
65%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Braga K
2 - 2 T
64%
Famalicão V
2 - 2 T
74%
Moreirense K
4 - 1 V
50%
Sporting V
2 - 1 V
75%
Nacional K
2 - 0 V
52%
Casa Pia V
1 - 1 T
53%
Vitória SC K
3 - 0 V
54%
Arouca V
2 - 1 V
62%
Porto K
2 - 2 T
69%
Gil Vicente V
2 - 1 V
60%

AI-Analyysi

Tilastot osoittavat selkeän suunnan tässä ottelussa, vaikka altavastaajaa ei pidä aliarvioida.

Molemmat joukkueet ovat kohdanneet samantasoista vastustusta (SoS: 71.7 vs 65.6), mikä tekee raa'oista tilastoista luotettavan vertailupohjan.

Benficain hyökkäys on eri tasolla, keskimäärin 2.2 maalia per ottelu ja A. Schjelderup kärjessä 5 maalilla. Arsenal tekee vain 1.1 per ottelu.

Arsenalilla on puolustusetu, päästäen 0.7 per ottelu verrattuna Benficain 1.1:een.

Arsenal on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 2 ottelua 5:sta.

Benfica on vahva vierasjoukkue 60%:n voittoprosentilla, mikä viittaa siihen, että he voivat suoriutua paikasta riippumatta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 2.5 maalia yhteensä. Alle 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Benficailla on etu korjattujen mittareiden perusteella, mutta tulos ei ole ennalta selvä. 13.4 pisteen ero viittaa kilpailulliseen otteluun.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Arsenal

Arsenal

VS
Benfica

Benfica

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää