Siirry sisältöön
Vertaa AZ vs Slaven

AZ vs Slaven Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile AZ vs Slaven: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

AZ AZ Kotijoukkue
Slaven Slaven Vierasjoukkue
AZ
56.5
T T T T V H V H V V

Viimeiset 10 Ottelua

Slaven
31.9
V H T H T H H T H T

Voitetut Kategoriat

11

AZ

3

Tasapeli

1

Slaven

Suoritusradar

AZ
Slaven

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
40%

4V, 4T, 2H

10%

1V, 4T, 5H

Maaleja / Ottelu
1.8

18 / 10 ottelua

1.2

12 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.1

11 / 10 ottelua

1.9

19 / 10 ottelua

Maaliero
+7

+7

-7

-7

Nollapeli
50%

5 / 10 ottelua

20%

2 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
70%

7 / 10 ottelua

70%

7 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
30%

3 / 10 ottelua

70%

7 / 10 ottelua

Maalintekijä
S. Mijnans (5 maalia)
M. Dabro (3 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 9 / 2. Puoliaika: 9
1. Puoliaika: 6 / 2. Puoliaika: 6
Kotivoitto
60%

3V / 5 ottelua

20%

1V / 5 ottelua

Vierasvoitto
20%

1V / 5 ottelua

0%

0V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
54.7

Sarjan Vaikeus: 79.4, Vastustajan Laatu: 65.5

35.1

Sarjan Vaikeus: 45.0, Vastustajan Laatu: 48.8

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 5 ottelua

0%

0V / 1 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.92

Todellinen: 1.8 | Ero: -0.12

1.04

Todellinen: 1.2 | Ero: +0.16

Korjattu Vahvuus
56.5

Hyökkäys: 62.8, Puolustus: 66.3, Vire: 41.9

31.9

Hyökkäys: 34.0, Puolustus: 31.2, Vire: 8.5

Maalien Ajoitusanalyysi

8

0-15'

1

16-30'

31-45'

5
2

46-60'

3
5

61-75'

2
3

76-90+'

1
AZ
Slaven
AZ

Vahvuusanalyysi

56.5

Kokonais

Hyökkäys 62.8
Puolustus 66.3
Vire 41.9
Tasaisuus 56.8
Slaven

Vahvuusanalyysi

31.9

Kokonais

Hyökkäys 34.0
Puolustus 31.2
Vire 8.5
Tasaisuus 75.7

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

79.4 vs 45.0

Vastustajan Laatu

65.5 vs 48.8

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 0%
AZ logo AZ
T
Feyenoord (72%)
T
Twente (76%)
T
Go Ahead (70%)
T
Shakhtar D (70%)
V
Heerenveen (67%)
H
Shakhtar D (75%)
V
Fortuna (56%)
H
Groningen (66%)
Slaven logo Slaven
V
Gorica (44%)
H
Istra (46%)
T
Vukovar (32%)
H
Lokomotiva (49%)
T
Hajduk (53%)
H
Varaždin (54%)
H
Rijeka (44%)
T
Osijek (40%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Feyenoord V
1 - 1 T
72%
Twente K
2 - 2 T
76%
Go Ahead V
0 - 0 T
70%
Shakhtar D K
2 - 2 T
70%
Heerenveen K
3 - 0 V
67%
Shakhtar D V
0 - 3 H
75%
Fortuna K
2 - 0 V
56%
Groningen V
0 - 3 H
66%
Sparta Prague V
4 - 0 V
67%
Heracles K
4 - 0 V
36%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Gorica K
1 - 0 V
44%
Istra V
1 - 3 H
46%
Vukovar K
2 - 2 T
32%
Lokomotiva V
1 - 2 H
49%
Hajduk K
2 - 2 T
53%
Varaždin V
1 - 2 H
54%
Rijeka K
0 - 2 H
44%
Osijek K
0 - 0 T
40%
Dinamo Zagreb V
2 - 4 H
76%
Gorica V
2 - 2 T
50%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

AZ on kohdannut merkittävästi kovempaa vastustusta (SoS: 54.7) verrattuna Slaveniin (SoS: 35.1). Tämä tarkoittaa, että AZin tilastot painavat enemmän.

AZilla on hyökkäysetu 1.8 maalilla per ottelu verrattuna Slavenin 1.2:een.

AZilla on puolustusetu, päästäen 1.1 per ottelu verrattuna Slavenin 1.9:een.

AZ on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 0 ottelua 5:sta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 3.0 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — mahdollista.

AZ nousee suosikiksi. Vahvemmalla kokonaisarvosanalla (56.5 vs 31.9) heidän pitäisi hallita ottelua.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

AZ

AZ

VS
Slaven

Slaven

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää