Siirry sisältöön
Vertaa Bayern Munich vs Mechelen

Bayern Munich vs Mechelen Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Bayern Munich vs Mechelen: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Bayern Munich Bayern Munich Kotijoukkue
Mechelen Mechelen Vierasjoukkue
Bayern Munich
78.0
V T T H V V V V V V

Viimeiset 10 Ottelua

Mechelen
26.6
H V H H H H T H V H

Voitetut Kategoriat

14

Bayern Munich

1

Tasapeli

0

Mechelen

Suoritusradar

Bayern Munich
Mechelen

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
70%

7V, 2T, 1H

20%

2V, 1T, 7H

Maaleja / Ottelu
3.0

30 / 10 ottelua

0.8

8 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.8

18 / 10 ottelua

2.4

24 / 10 ottelua

Maaliero
+12

+12

-16

-16

Nollapeli
30%

3 / 10 ottelua

20%

2 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
70%

7 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
70%

7 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Maalintekijä
H. Kane (7 maalia)
B. Boersma (3 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 11 / 2. Puoliaika: 19
1. Puoliaika: 4 / 2. Puoliaika: 4
Kotivoitto
50%

2V / 4 ottelua

40%

2V / 5 ottelua

Vierasvoitto
83%

5V / 6 ottelua

0%

0V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
74.0

Sarjan Vaikeus: 88.8, Vastustajan Laatu: 67.1

44.7

Sarjan Vaikeus: 59.5, Vastustajan Laatu: 59.6

Huippujoukkueita Vastaan
60%

3V / 5 ottelua

0%

0V / 3 ottelua

Odotetut maalit (xG)
3.73

Todellinen: 3.0 | Ero: -0.73

0.83

Todellinen: 0.8 | Ero: -0.03

Korjattu Vahvuus
78.0

Hyökkäys: 100, Puolustus: 49.6, Vire: 86.8

26.6

Hyökkäys: 25.3, Puolustus: 18.9, Vire: 18.9

Maalien Ajoitusanalyysi

2

0-15'

1
2

16-30'

2
7

31-45'

7

46-60'

2
4

61-75'

1
8

76-90+'

2
Bayern Munich
Mechelen
Bayern Munich

Vahvuusanalyysi

78.0

Kokonais

Hyökkäys 100
Puolustus 49.6
Vire 86.8
Tasaisuus 63.7
Mechelen

Vahvuusanalyysi

26.6

Kokonais

Hyökkäys 25.3
Puolustus 18.9
Vire 18.9
Tasaisuus 57.7

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

88.8 vs 59.5

Vastustajan Laatu

67.1 vs 59.6

Huippujoukkueita Vastaan

60% vs 0%
Bayern Munich logo Bayern Munich
V
Wolfsburg (55%)
T
Paris SG (83%)
T
Heidenheim (62%)
H
Paris SG (88%)
V
Mainz 05 (70%)
V
Leverkusen (51%)
V
Stuttgart (70%)
V
Real Madrid (66%)
Mechelen logo Mechelen
H
R. Union SG (69%)
V
Gent (46%)
H
Sint-Truiden (44%)
H
Club Brugge (71%)
H
Anderlecht (35%)
H
R. Union SG (75%)
T
Gent (63%)
H
Club Brugge (83%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Wolfsburg V
1 - 0 V
55%
Paris SG K
1 - 1 T
83%
Heidenheim K
3 - 3 T
62%
Paris SG V
4 - 5 H
88%
Mainz 05 V
4 - 3 V
70%
Leverkusen V
2 - 0 V
51%
Stuttgart K
4 - 2 V
70%
Real Madrid K
4 - 3 V
66%
St. Pauli V
5 - 0 V
55%
Real Madrid V
2 - 1 V
71%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
R. Union SG V
0 - 3 H
69%
Gent K
1 - 0 V
46%
Sint-Truiden K
1 - 4 H
44%
Club Brugge V
1 - 6 H
71%
Anderlecht K
1 - 2 H
35%
R. Union SG K
0 - 1 H
75%
Gent V
1 - 1 T
63%
Club Brugge V
1 - 4 H
83%
Anderlecht K
1 - 0 V
47%
Gent V
1 - 3 H
63%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Bayern Munich on kohdannut merkittävästi kovempaa vastustusta (SoS: 74.0) verrattuna Mecheleniin (SoS: 44.7). Tämä tarkoittaa, että Bayern Munichin tilastot painavat enemmän.

Bayern Munichin hyökkäys on eri tasolla, keskimäärin 3.0 maalia per ottelu ja H. Kane kärjessä 7 maalilla. Mechelen tekee vain 0.8 per ottelu.

Bayern Munichilla on puolustusetu, päästäen 1.8 per ottelu verrattuna Mechelenin 2.4:een.

Bayern Munich on todistanut arvonsa eliittivastustajia vastaan, voittaen 3 ottelua 5:sta.

Mechelen on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 0 ottelua 3:sta.

Bayern Munich on vahva vierasjoukkue 83%:n voittoprosentilla, mikä viittaa siihen, että he voivat suoriutua paikasta riippumatta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 4.0 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Kattavan analyysimme perusteella Bayern Munich on selkeä suosikki. Ylivoima hyökkäyksessä (100), puolustuksessa (49.6) ja vireessä (86.8) ei jätä epäilyksen sijaa. Mechelen tarvitsee poikkeuksellisen suorituksen.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Bayern Munich

Bayern Munich

VS
Mechelen

Mechelen

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää