Siirry sisältöön
Vertaa Como vs Dynamo Kyiv

Como vs Dynamo Kyiv Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Como vs Dynamo Kyiv: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Como Como Kotijoukkue
Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv Vierasjoukkue
Como
62.2
V T V H H H T V V V

Viimeiset 10 Ottelua

Dynamo Kyiv
77.8
T H V V H H V V V V

Voitetut Kategoriat

2

Como

2

Tasapeli

11

Dynamo Kyiv

Suoritusradar

Como
Dynamo Kyiv

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
50%

5V, 2T, 3H

60%

6V, 1T, 3H

Maaleja / Ottelu
1.8

18 / 10 ottelua

2.3

23 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.1

11 / 10 ottelua

1.2

12 / 10 ottelua

Maaliero
+7

+7

+11

+11

Nollapeli
50%

5 / 10 ottelua

30%

3 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
60%

6 / 10 ottelua

70%

7 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
50%

5 / 10 ottelua

50%

5 / 10 ottelua

Maalintekijä
T. Douvikas (4 maalia)
M. Ponomarenko (9 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 8 / 2. Puoliaika: 10
1. Puoliaika: 9 / 2. Puoliaika: 14
Kotivoitto
50%

2V / 4 ottelua

60%

3V / 5 ottelua

Vierasvoitto
50%

3V / 6 ottelua

60%

3V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
63.4

Sarjan Vaikeus: 85.5, Vastustajan Laatu: 65.6

77.3

Sarjan Vaikeus: 98.0, Vastustajan Laatu: 73.1

Huippujoukkueita Vastaan
25%

1V / 4 ottelua

50%

4V / 8 ottelua

Odotetut maalit (xG)
2.05

Todellinen: 1.8 | Ero: -0.25

2.87

Todellinen: 2.3 | Ero: -0.57

Korjattu Vahvuus
62.2

Hyökkäys: 68.0, Puolustus: 71.8, Vire: 56.7

77.8

Hyökkäys: 97.6, Puolustus: 76.4, Vire: 76.4

Maalien Ajoitusanalyysi

3

0-15'

3
1

16-30'

2
3

31-45'

3
4

46-60'

5
3

61-75'

7
4

76-90+'

3
Como
Dynamo Kyiv
Como

Vahvuusanalyysi

62.2

Kokonais

Hyökkäys 68.0
Puolustus 71.8
Vire 56.7
Tasaisuus 45.7
Dynamo Kyiv

Vahvuusanalyysi

77.8

Kokonais

Hyökkäys 97.6
Puolustus 76.4
Vire 76.4
Tasaisuus 43.3

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

85.5 vs 98.0

Vastustajan Laatu

65.6 vs 73.1

Huippujoukkueita Vastaan

25% vs 50%
Como logo Como
V
Verona (55%)
T
Napoli (74%)
V
Genoa (67%)
H
Inter Milan (66%)
H
Sassuolo (69%)
H
Inter Milan (78%)
T
Udinese (79%)
V
Pisa (40%)
Dynamo Kyiv logo Dynamo Kyiv
T
LNZ Cherkasy (79%)
H
Shakhtar D (78%)
V
Kryvbas KR (76%)
V
Zorya (75%)
H
Metalist 1925 (79%)
H
Karpaty Lviv (81%)
V
Oleksandria (49%)
V
Obolon (58%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Verona V
1 - 0 V
55%
Napoli K
0 - 0 T
74%
Genoa V
2 - 0 V
67%
Inter Milan V
2 - 3 H
66%
Sassuolo V
1 - 2 H
69%
Inter Milan K
3 - 4 H
78%
Udinese V
0 - 0 T
79%
Pisa K
5 - 0 V
40%
Roma K
2 - 1 V
70%
Cagliari V
2 - 1 V
58%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
LNZ Cherkasy V
0 - 0 T
79%
Shakhtar D K
1 - 2 H
78%
Kryvbas KR V
6 - 5 V
76%
Zorya K
3 - 1 V
75%
Metalist 1925 V
0 - 1 H
79%
Karpaty Lviv K
0 - 1 H
81%
Oleksandria V
5 - 0 V
49%
Obolon K
2 - 1 V
58%
Polissya V
2 - 1 V
82%
Epitsentr K
4 - 0 V
74%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Dynamo Kyiv on kohdannut merkittävästi kovempaa vastustusta (SoS: 77.3) verrattuna Comoiin (SoS: 63.4). Tämä tarkoittaa, että Dynamo Kyivin tilastot painavat enemmän.

Dynamo Kyivilla on hyökkäysetu 2.3 maalilla per ottelu verrattuna Comoin 1.8:een.

Molemmat puolustukset ovat vertailukelpoisia, Como päästää 1.1 ja Dynamo Kyiv 1.2 per ottelu.

Como on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 1 ottelua 4:sta.

Dynamo Kyiv on todistanut arvonsa eliittivastustajia vastaan, voittaen 4 ottelua 8:sta.

Dynamo Kyiv on vahva vierasjoukkue 60%:n voittoprosentilla, mikä viittaa siihen, että he voivat suoriutua paikasta riippumatta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 3.2 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — mahdollista.

Dynamo Kyiv nousee suosikiksi. Vahvemmalla kokonaisarvosanalla (77.8 vs 62.2) heidän pitäisi hallita ottelua.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Como

Como

VS
Dynamo Kyiv

Dynamo Kyiv

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää